Menu:

GRUPY

 
KONTAKT:

Przedszkole Samorządowe
w Starej Wsi
ul.Mickiewicza 1
05-430 Celestynów

Poczta e-mail:
fajneprzedszkole@fajneprzedszkole.info

Telefon: (22) 789-74-80 

AKTUALNOŚCI 2016/2017:


WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK – SILVERADO
TRASA: Stara Wieś- Józefów
DATA: 15.12.2016r.
WYJAZD: 08:15- Misie i Krasnale 10:15- Smerfy i Muchomorki
KOSZT: 45zł ( przejazd, zwiedzanie, pączek i herbata, bombka do ozdoby w domu, bombka do powieszenia na choinkę).

Dzień Pluszowego Misia
25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z tej właśnie okazji została zorganizowana uroczystość, na którą czekały wszystkie przedszkolaki. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia - pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Wspólnie z nauczycielkami postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko co wiąże się z misiem. Początkowo dzieci zatańczyły z misiami do piosenki „Pluszowy miś”, następnie wysłuchały wiersza pt. „Naprawiamy misia”, którego celem było uświadomienie wszystkim, iż zawsze należy szanować zabawki. Przedszkolaki w wielkim zaangażowaniem dorysowywały misiom brakujące części ciała, a następnie każda grupa kolorowała swojego pluszaka według własnego uznania. Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną oraz gimnastyki ze swoimi przyjacielami. Największą jednak atrakcją dla dzieci była wizyta misia Fredka, który uświetnił całą naszą uroczystość. Wspaniała zabawa i niezapomniane wrażenia towarzyszyły dzieciom do samego końca.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE
Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY
Zapraszamy do galerii zdjęć MUCHOMORKI

Światowy Dzień Życzliwości
21 listopada w naszym przedszkolu obchodzono Światowy Dzień Życzliwości. Dzieci przybyły do placówki ubrane na żółto. To niezwykle ciekawe święto pojawiło się od niedawna w naszym kalendarzu. Była to wspaniała okazja, aby przypomnieć dzieciom o zasadach dobrego wychowania. Był to dzień uśmiechu, życzliwych życzeń, dobrych manier i serdeczności. We wszystkich grupach przeprowadzono zajęcia i zabawy, których celem było zachęcanie dzieci do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. W tym dniu dzieci wysłuchały opowiadania „Zaczarowany flet”, zastanawiały się, co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym. Była to również okazja do przypomnienia dzieciom zasad używania magicznych słów, w czym pomogły zabawne wierszyki. Każda grupa stworzyła własne „drzewku życzliwości”, a niektóre dzieci wykonały wspólnie z rodzicami „order życzliwości”. Około południa dzieci wyszły na spacer ulicami miejscowości, machając do przechodniów żółtymi słoneczkami, balonikami i obdarowując napotkanych przechodniów znaczkiem życzliwości. Dzień minął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Opracowała
Janina Kołakowska

Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE
Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY
Zapraszamy do galerii zdjęć MUCHOMORKI

Informacja dla Rodziców
Ruszyła 3 edycja akcji "Nie bądź sknera, kup pampera" Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji- Warto Pomagać!

Informacja dla Rodziców
Dnia 21. 11.2016r.(poniedziałek) w naszym przedszkolu odbędzie się Dzień Życzliwości, w tym dniu prosimy, aby dzieci ubrane były na ŻÓŁTO. Ponadto zachęcamy do stworzenia w domu projektu „Orderu życzliwości”, rozstrzygnięcie nastąpi tego samego dnia.

Co się dzieje w lesie?
15 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu pracowników Nadleśnictwa Celestynów, którzy przypomnieli dzieciom, co dzieje się w lesie w okresie zimowym. Ponadto dzieci mogły wcielić się w rolę leśnika, poznać sprzęt niezbędny do pomiarów w lesie oraz posłuchać opowieści o zwierzętach, który właśnie szykują się do zimy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały tego, co przygotowali nasi goście. Była to bardzo pożyteczna lekcja przyrody dla naszych maluchów.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE I KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY I MUCHOMORKI

Szorujemy ząbki dzielnie,
szczotką, pastą, ciepłą wodą,
aby lśniły jak gwiazdeczki
super bielą i urodą.

14 listopada odwiedziła nas przemiła Pani Ania, która jest asystentką stomatologiczną w Otwockim Gabinecie Dentystycznym „Hadent”. Nasz gość przedstawił dzieciom prezentację multimedialna nt. dbania o zęby, co należy jeść, jak myć i ile razy dziennie. Na spotkaniu Pani Ania zaprezentowała dzieciom jak szczotkować zęby, jak działa szczoteczka elektryczna oraz jak przyjazny dla dzieci jest Gabinet „Hadent”, który świetnie przygotowany jest dla małych pacjentów. Dzieci były bardzo zadowolone z wizyty naszego gościa, na koniec otrzymały stempelki oraz drobne upominki.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć STARA WIEŚ
Zapraszamy do galerii zdjęć POGORZEL

Rozkwitają pąki białych róż…
10 listopada w naszym przedszkolu odbyły się obchody Dnia Niepodległości- święta, które jest jednym z najważniejszych dla naszej Ojczyzny . Pani Dyrektor Barbara Markiewicz przywitała wszystkich zgromadzonych gości, Rodziców, Nauczycieli, Pracowników Obsługi oraz gościa specjalnego Sołtysa i Radnego Starej Wsi Pana Leszka Gąsiorowskiego. Po przywitaniu Pani Janina Kołakowska poprosiła wszystkich o powstanie i uroczyste odśpiewanie „Hymnu”. Po hymnie dzieci z grupy „Muchomorków” przedstawiły przygotowany wcześniej apel z okazji tego święta. Najstarsza grupa stanęła na wysokości zadania, nie zabrakło wierszy o tematyce patriotycznej, które opowiadały historię rozbiorów oraz drogę do odzyskania niepodległości. Przedstawienie dodatkowo zostało wzbogacone o solowe występy dziewczynek, które zaskoczyły wszystkich świetnym wykonaniem patriotycznych utworów. Apel został przygotowany pod nadzorem Pani Agaty Bobisz i Pani Janiny Kołakowskiej, była to świetna lekcja patriotyzmu dla dzieci. Po występach wszystkie grupy udały się na spacer Ulicami Starej Wsi oraz pod płytę upamiętniająca ppor. Aleksandra Kowalskiego, aby złożyć mu hołd i uczcić jego pamięć minutą ciszy.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

DRODZY RODZICE
Informujemy, że 10.11.2016r. w związku z obchodami Święta Niepodległości w naszym przedszkolu odbędzie się apel. Prosimy, aby tego dnia WSZYSTKIE dzieci (Stara Wieś) ubrane były na galowo, oraz przybyły do przedszkola na 8:00 ponieważ, wcześniej niż zwykle odbędzie się śniadanie.

Pasowanie na Przedszkolaka
Dnia 27 października 2016r odbyła się Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Jest to święto szczególnie ważne dla dzieci nowoprzyjętych z grupy „ Misie” „Krasnale” i „Muchomorki”. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości przez Panią Dyrektor Barbarę Markiewicz, następnie dzieci przedstawiły część artystyczną w której zaprezentowały swoje umiejętności, dając dowód na to jak dużo już potrafią. Były piosenki, wierszyki, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej dzieci obiecały: być dobrym i dzielnym przedszkolakiem, swym zachowaniem sprawiać radość swoim rodzicom i wychowawcą oraz co dzień rano mieć buzię zawsze roześmianą, Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia, każdy przedszkolak otrzymał piękny dyplom. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć – Mamo, Tato- jestem przedszkolakiem. Po zakończeniu uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek, a uśmiech i radość na twarzach dzieci i rodziców świadczyły o tym, że impreza była udana.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

Teatrzyk "Kaczka Cudaczka"
Dnia 20.10.2016 r. nasze przedszkolaki gościły aktorów ze studia Art Re z Krakowa. Tym razem uczestniczyły w scenicznej adaptacji wiersza Jana Brzechwy :”Kaczka Dziwaczka”. Dzieci żywo reagowały na występy aktorów, nie brakowało śmiechu ani gromkich oklasków. Główna bohaterka Kaczka- Cudaczka odwiedziła szopa- pracza w sprawie wyprania piórek, u papugi zmieniła fryzurę, a gdy bolała ją głowa udała się do sowy- aptekarki. Podczas swojej wędrówki natrafiła na gabinet lekarski u dzięcioła. W trakcie dzisiejszego spektaklu dzieci utrwaliły sobie nazwę zawodów, przypomniały również zasady higieny osobistej, a dzięki aktywnemu uczestnictwu w wydarzeniu wiadomości na długo pozostaną w pamięci.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Spotkanie z Panią Policjantką
19 października w naszym przedszkolu miało miejsce kolejne spotkanie z Panią Aspirant Anną Wasilewicz, która jest pracownikiem Powiatowej Komendy Policji w Otwocku. Na zaproszenie nauczycielek, Pani Anna przybyła do nas, aby przekazać dzieciom niezbędne informacje na temat bezpieczeństwa na różnych płaszczyznach i w różnych sytuacjach. Po krótkiej prelekcji, dzieci obejrzały film, w którym główną rolę odgrywał znany wszystkim Pan Gąbka, podczas filmy dzieci musiały odpowiadać na jego pytania, jak należy zachować się w danej sytuacji np. Samochód rusza. Czy dziecko w wieku 3 lat, siedzące w środku może jechać zapięte ale bez fotelika? Dzieci miały do wyboru 3 odpowiedzi, zawsze odpowiadały prawidłowo. Cieszymy się niezmiernie, że Pani Aspirant po raz kolejny przyjęła nasze zaproszenie, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś zechce nas odwiedzić.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć STARA WIEŚ
Zapraszamy do galerii zdjęć POGORZEL

Sprawdzanie czystości rąk
W poniedziałek, 17 października wszystkie grupy przedszkolne, z okazji Światowego Dnia Czystych Rąk, odwiedzili Państwo Elżbieta i Tomasz Zawadka. Celem spotkania było edukowanie dzieci w zakresie codziennej higieny rąk, oraz wyrobienia w nich prawidłowych nawyków, których stosowanie pomoże ustrzec się przed infekcjami. Dzieci mogły sprawdzić czystość swoich rąk w specjalnym urządzeniu. Przedszkolaki z dużym zaciekawieniem słuchały o prawidłowym dbaniu o czystość rąk, a póżniej w praktyce mogły sprawdzić jak szczegółowo to zrobić. Na koniec spotkania, każdy z przedszkolaków dostał od gości pakiet, niezbędny do prawidłowego dbania o małe rączki naszych przedszkolaków: mydło, żel oraz chusteczki antybakteryjne. Bardzo dziękujemy!

Opracowała
Emilia Błachnio

Zapraszamy do galerii zdjęć BIEDRONKI
Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE I KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY I MUCHOMORKI

Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać (M.Twain)
14 października jak co roku odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w tym roku to Smefry miały zaszczyt występować przed wszystkimi pracownikami placówki. Grupa swoimi wierszykami i piosenkami podziękowały pracownikom za codzienny trud i serce wkładane w pracę, ponadto wręczyli dorosłym laurki, do których stworzenia się przyczyniły. Po występach Pani Dyrektor Barbara Markiewicz podziękowała pracownikom za kolejny rok owocnej pracy i wręczyła nagrody uznania: Pani Janinie Kołakowskiej, Pani Martynie Kowalczyk, Pani Barbarze Bany, Panu Ryszardowi Nowakowi oraz poinformowała, że dwa dni wcześniej nagrodę z rąk Wójta Gminy Celestynów odebrała Pani Anna Samul. Na zakończenie Pani Beata Rosłoniec zabrała głos, po czym Rada Rodziców wręczyła pracownikom słodkie upominki, natomiast wszystkim dzieciom koszulki z nazwą grupy i imieniem. Po uroczystości odbył się słodki poczęstunek dla pracowników, za który serdecznie dziękujemy.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wycieczka do Sali Zabaw
13 października tuż po śniadaniu, wszystkie grupy z Przedszkola w Starej Wsi wybrały się na wycieczkę do sali zabaw „Ługi- Bugi”. Był to wspaniały dzień w 100% wykorzystany przez dzieci. Zabawą i wariacją nie było końca, dzieci bardzo dobrze bawiły się ze swoimi kolegami i koleżankami z innych grup, rozwijając tym samym motorykę dużą. Animatorzy zorganizowali im czas, który w pełni wykorzystali.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Uśmiechem zmieniaj świat i nie pozwól, aby świat zmienił twój uśmiech.
6 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu, z tej okazji odbyły się zajęcia tematyczne oraz grupy przygotowały prace plastyczne dotyczące uśmiechu. Każda grupa zinterpretowała temat we własny sposób. Były omawiane dobre i złe emocje, skąd pochodzą i czym są? Było również o zdrowym uśmiechu, czyli co należy robić aby ząbki były zawsze czyste? Pojawił się również eksperyment, pokazujący uśmiech po zjedzeniu cytrynki. A na koniec jedna ciekawostka: Jedna minuta śmiechu daje tyle, co 45 minut relaksu i przedłuża życie o około 10 minut. Pozwala też spalić około 12 kalorii.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY
Zapraszamy do galerii zdjęć BIEDRONKI


Wycieczka
Wszystkie grupy (ze Starej Wsi) dnia 13.10.2016roku wybierają się do Sali Zabaw "Ługi-Bugi". Prosimy o zgłaszanie sie do nauczycieli w celu podpisania zgody na wycieczkę. Przypominamy, że na wycieczkę nie zabieramy żadnego prowiantu. Koszt wycieczki wynosi 16zł- proszę wpłacać według ustaleń w grupach. Prosimy również o zapewnienie dzieciom wygodnego stroju.

SESJA ZDJĘCIOWA
Uprzejmie informujemy, że dnia 7.10.2016r odbędzie się teatrzyk, po którym nasątąpi sesja zdjęciowa.

Podsumowanie Akcji Charytatywnej
Drodzy Rodzice serdecznie dziękujemy za tak wspaniały odzew w sprawie chusteczek dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Zebraliśmy aż 139 opakowań za co w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy. Możemy tak wiele robiąc tak niewiele.

Akcja Charytatywna
Ruszamy z pierwszą ekspresową akcją charytatywną dla Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Maluszki bardzo potrzebują tylko mokrych chusteczek. Możemy tak wiele robiąc tak niewiele. Akcja trwa do 30 września.
Chusteczki proszę przekazywać do koordynatora Martyny Kowalczyk.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Dnia 20 września pierwszy raz w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia Panie nauczycielki złożyły najserdeczniejsze życzenia swoim przedszkolakom, życzyły im uśmiechu na twarzy i samych radosnych dni w przedszkolu. Ponadto zajęcia dydaktyczne w pełni były przeznaczone na wspólną zabawę, aby dzieciom ten dzień kojarzył się z radością i szczęściem. Wszystkie grupy udały się na wspólny spacer, na którym głośno śpiewały piosenki z dziecięcego repertuaru. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego dnia.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE
Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY
Zapraszamy do galerii zdjęć MUCHOMORKI


SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 17 września całe nasze przedszkole obchodziło sprzątanie świata, zajęcia dydaktyczne w tym dniu były poświęcone wyłącznie temu tematowi. Każda grupa uczestniczyła w krótkiej prelekcji nt. zaśmiecania naszej planety- prowadzonej przez swoją nauczycielkę. Dzieci śpiewały piosenki, słuchały wierszy, kolorowały tematyczne obrazki oraz miały okazję same posegregować śmieci. Następnie wszystkie grupy wyruszyły posprzątać pobliski las. Przedszkolaki dowiedziały się jak ważne jest, aby nie zanieczyszczać środowiska, była to dla nich bardzo potrzebna lekcja.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE
Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY
Zapraszamy do galerii zdjęć MUCHOMORKI
Zapraszamy do galerii zdjęć BIEDRONKI


DRODZY RODZICE!
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia, które znajdują sie w poniższym linku. Prosimy również zgłaszać się do nauczycielek w celu podpisania oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami oraz uiszczeniu opłaty w wysokości 45zł u skarbników w grupach.

Warunki ubezpieczenia

UWAGA RODZICE!
W dniu 29.08.2016r. (poniedziałek) odbędzie się zebranie z rodzicami w Przedszkolu w Starej Wsi o godzinie 17:30. Za zmianę bardzo przepraszamy.
Dyrektor i Nauczyciele

31.08.2016r (środa) odbędą się zajęcia integracyjne w godzinach 10-12. Serdecznie zapraszamy Dzieci z Rodziacami.


Uprzejmie informujemy, że od września 2016 roku rusza Punkt Przedszkolny w Pogorzeli, do którego uczęszczać będzie 21 dzieci, godziny otwarcia: 7:00- 17:00.

WYPRAWAKA
( dla wszystkich grup w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi oraz w Punkcie Przedszkolnym w Pogorzeli)
• Kredki ołówkowe w grubej drewnianej oprawie
• 1x paczka chusteczek higienicznych wyciąganych
• 2 szt. Ręczników papierowych
• 1x paczka chusteczek mokrych.
• 1x blok techniczny biały A4
• 1x blok techniczny kolorowy A4
• Klej w sztyfcie
• 2x pędzelki (gruby i cienki)

Dodatkowe informacje dotyczące organizacji pracy grup w roku szkolnym 2016/2017 zostaną przekazane na zebraniu informacyjnym, które odbędzie się
29.08.2016r. o godzinie 17:30 - w Przedszkolu w Starej Wsi
29.08.2016r. o godzinie 16:30 - w Punkcie Przedszkolnym w Pogorzeli
 

AKTUALNOŚCI 2015/2016:


REKRUTACJA 2016 DO PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO W POGORZELI WARSZAWSKIEJ

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ!

Informujemy, że rozpoczął się nabór dzieci do Punktu Przedszkolnego w Pogorzli Warszawskej , na rok szkolny 2016/2017, poniżej mogą Państwo pobrać potrzebne dokumenty.

ZARZĄDZENIE WÓJTA GMINY CELESTYNÓW

HARMONOGRAM REKRUTACJI

PROCEDURA REKRUTACJI DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA

OŚWIADCZENIE O WIELODZIETNOŚCI RODZINY KANDYDATA

OŚWIADCZENIE O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU DZIECKA

OŚWIADCZENIE O ZATRUDNIENIU

OŚWIADCZENIE O POBIERANIU NAUKI

OŚWIADCZENIE O PROWADZENIU GOSPODARSTWA ROLNEGO

OŚWIADCZENIE O PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

OŚWIADCZENIE O UCZĘSZCZANIU DZIECKA DO TEGO SAMEGO PRZEDSZKOLA

OŚWIADCZENIE O OBJĘCIU RODZINY WSPARCIEM ASYSTENTA

OŚWIADCZENIE O ROZLICZENIU PODATKU DOCHODOWEGO

OŚWIADCZENIE O UCZĘSZCZANIU RODZEŃSTWA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

OŚWIADCZENIE O DOCHODACH NA JEDNEGO CZŁONKA RODZINY

OŚWIADCZENIE O BYCIU MIESZKAŃCEM GMINY CELESTYNÓW


Dzień Rodziny
Wspaniała zabawa, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców to obrazki, które można było zauważyć podczas Pikniku Rodzinnego, który odbył się 10 czerwca na terenie Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi. Impreza ta połączyła trzy uroczystości: Święto Mamy, Taty z Dniem Dziecka. Cała uroczystość odbyła się dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, którzy przygotowali różne smakołyki dla dzieciaków. Na trwającej kilka godzin zabawie zjawiło się mnóstwo uczestników, których nie wystraszył deszcz - na szczęście tylko przelotny, po którym wyjrzało przepiękne słońce. Tego dnia przedszkolny ogród zamienił się w bajkową scenerię. W czasie pikniku dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały rodzicom i gościom bogatą część artystyczną, do której przygotowywały się przez długi czas. Podczas pikniku dzieci mogły skorzystać z Parku Rozrywki, gdzie do dyspozycji były: dmuchana zjeżdżalnia, trampolina z kuleczkami, malowanie twarzy, huśtawki i inne sprzęty ogrodowe. Można było również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia rodzinne. Największą atrakcją dla przedszkolaków była duża dmuchana zjeżdżalnia, na której mogły się wyszaleć. Wielkim powodzeniem cieszył się wśród wszystkich gości szwedzki stół, który kusił przepysznymi domowymi ciastami, owocami, sokami, różnymi napojami oraz wszelkiego rodzaju przekąskami. Tatusiowie zadbali o pokrzepienie sił serwując wszystkim gościom pieczone kiełbaski i kurczaki z grilla. Można było również skosztować chleb ze swojskim smalcem i kiszonymi ogórkami. Wspaniała zabawa i niezapomniane wrażenia trwały do samego wieczora. Spotkanie było świetną okazją do wspólnej zabawy i integracji dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników przedszkola.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wycieczka "Od ziarenka do bochenka"
Wszystkich odwiedzających Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi 3 czerwca zastała nie lada niespodzianka. Mimo iż był to normalny dzień pracy przedszkole było zamknięte, stało się tak za sprawą wycieczki zorganizowanej z okazji „Dnia Dziecka”. Z samego rana wszystkie dzieci wraz z całym personelem przedszkola udały się autokarami do parku zabaw „ARGO City” w miejscowości Głęboczyca w powiecie mińskim. Temat przewodni naszej wycieczki brzmiał „Od ziarenka do bochenka” więc łatwo się domyśleć, że wyruszyliśmy na spotkanie z przyrodą i tradycją. Obejrzeliśmy gospodarstwo rolne a w nim zwierzęta hodowlane, maszyny oraz urządzenia rolnicze. Dowiedzieliśmy się jak działały żarna, jak oczyszczać ziarno, młócić zboże oraz jaką pracę należy wykonać by z ziarna powstał chleb. Ponadto na dzieci czekały następujące atrakcje: przejażdżka wozem po okolicy, dojenie sztucznej krowy, warzywne wyścigi, kopalnia złota, leśny labirynt, układnie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, malowanie twarzy, duży plac zabaw oraz wiele innych zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Wszyscy zarówno dzieci jak i pracownicy przedszkola zgodnie uważają wycieczkę za bardzo udaną, ale i męczącą co dało się zauważyć na powrocie, gdy prawie wszystkie dzieci usnęły.

Opracowała
Agnieszka Zakrzewska

Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE
Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY
Zapraszamy do galerii zdjęć MUCHOMORY

Lekcja biblioteczna
Dnia 31.05.2016 po raz kolejny nasze przedszkole odwiedziły Panie z Publicznej Biblioteki w Celestynowie, które przygotowały dla dzieci ciekawy program. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały opowiadań pt. „ Wizyta w lodówce” oraz „Jaki ten świat ciekawy” który przybliżył dzieciom przygody Robcia, który oddalił się od taty i mamy i się zagubił. A morał z tego taki, że zawsze trzeba pilnować się rodziców. Na koniec Panie złożyły wszystkim dzieciom życzenia z okazji zbliżającego się ich święta „Dnia Dziecka” . Bardzo dziękujemy Panią za tak wspaniałą lekcje biblioteczną, oraz za przygotowanie i przedstawienie ciekawych zajęć.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

Teatrzyk „Świstaka tropy na zachodzie Europy”
12 maja odwiedził nas nie po raz pierwszy Zespół Teatralny „Kop”, przedstawiając tym razem edukacyjną bajkę. Świstak mieszka w Polsce, jednak marzą mu się podróże, a ponieważ Polaka jest w Unii Europejskiej podróżowanie jest bardzo proste. Świstak wraz z koleżanką Unią wybierają się kolejno do Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii. W każdym kraju przekazują dzieci podstawowe informacje np. o Big Benie, o Wieży Eifla, dzieci miały okazję śpiewać również „El viva Fernando”. Teatrzyk miał na celu uświadomić dzieciom jak pięknie jest w innych krajach a co za tym idzie, że warto podróżować.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

OGŁOSZENIE

Od 1 do 31 lipca br. w Przedszkolu Samorządowym w Celestynowie będzie organizowany dyżur dla dzieci obojga rodziców pracujących w w/w miesiącu.

UWAGA
1. Zainteresowani rodzice pobierają i wypełniają kartę zgłoszenia dziecka i składają od 4 maja do 13 maja br w kancelarii Przedszkola.

2. Koszt opieki nad dzieckiem będzie wynosił 1zł za każdą rozpoczętą godzinę ponad postawę programową (Uchwała Rady Gminy Celestynów Nr 316/13 z dnia 26.06.2013 r.)

3. Stawka żywieniowa dzienna będzie wynosić 8 zł

4. W/w opłaty należy wpłacać na niżej podane konto do 31 maja br.
ŻYWIENIE (Np. 21 dni x 8 zł= 168 zł)
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W CELESTYNOWIE
60 8001 0005 2002 0011 8734 0004
OPIEKA ( Ilość godzin zadeklarowanych dziennie x 1zł np. 21 dni)
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W CELESTYNOWIE
25 8001 0005 2002 0011 8734 0002

JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE W PRZYPADKU NIEOBECNOŚCI DZIECKA WNIESIONE OPŁATY NIE BĘDĄ PODLEGAŁY ZWROTOWI.

Witaj Majowa Jutrzenko
29 kwietnia poprzedzając majowy weekend, dzieci z grupy „Krasnali” przedstawili przygotowany wcześniej apel z okazji zbliżających się świąt majowych. Na początek wszyscy zebrani odśpiewali dwie zwrotki „Hymnu Polski”, aby uroczyście rozpocząć występy. Następnie maluchy zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na koniec Pani Dyrektor podsumowała przedstawione treści.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wycieczka na Stadion Narodowy
Dnia 28.04.16 nasze przedszkolaki z grupy „Smerfy” i „Muchomorki” wybrały się na wycieczkę do Warszawy na Stadion Narodowy obejrzeć Wielką Makietę Kolejową, niesamowita wystawę przedstawiającą świat w miniaturze. Na przedszkolaków duże wrażenie zrobiła ilość budynków na makiecie umiejscowionych z zegarmistrzowską precyzją. Nie można było oderwać wzroku od całości podczas jazdy różnego rodzaju pociągów. Dzieci miały możliwość po naciśnięciu przycisku np. nakarmić kury, uruchomić wiatraki. Podczas tej wycieczki dzieci miały możliwość poznać inny świat niż wirtualny i zobaczyć jak działa prawdziwa technika.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dzień Ziemi
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w poniedziałek 25 kwietnia dzieci z naszego przedszkola przyszły ubrane na zielono lub niebiesko. Obchody tego święta zaczęliśmy zaraz po śniadaniu. Pani dyrektor serdecznie przywitała wszystkie zgromadzone dzieci a następnie poszczególne grupy zaprezentowały wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Punktem kulminacyjnym tego spotkania był wspólny spacer ulicami Starej Wsi połączony z wykrzykiwaniem różnych okrzyków na cześć Ziemi.

Opracowała
Agnieszka Zakrzewska

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wycieczka do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego
22 kwietnia dzieci z grupy „Muchomorki” wzięły udział w wycieczce do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego, w celu zajęć przyrodniczych oraz odebrania nagród w konkursie „Dokarmiamy Ptaki Zimą”. Dla przedszkolaków po wręczeniu nagród zorganizowano piknik , na którym czekało wiele niespodzianek tj. dmuchana zjeżdżalnia, wata cukrowa, pieczone kiełbaski. Ta wycieczka sprawiła dzieciom ogromną radość, dzieci poszerzyły swoje wiadomości o ptakach natomiast po świetnej zabawie, do przedszkola wróciły bardzo zadowolone.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

Teatrzyk "Rybak i Żuraw"
Dnia 21 kwietnia nasze przedszkole odwiedził teatrzyk, podczas którego dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt „Rybak i żuraw”. Głównym bohaterem bajki był stary rybak o imieniu Akihito. Gdy, jak co dzień rano wybierał się nad jezioro by zwinąć swe sieci, nawet nie przypuszczał, że ten dzień odmieni całe jego życie. Bo czyż zwykłym może być dzień, w którym znajduje się zaplątanego w liny pięknego żurawia? Dobre serce rybaka nie pozwoliło mu skrzywdzić majestatycznego ptaka, a w zamian za wyleczenie go i wypuszczenie na wolność otrzymał najbardziej niezwykłą nagrodę, o jakiej śmiał marzyć. Ta piękna i klasyczna baśń ukazała dzieciom korzenie kultury dalekiego wschodu, z uniwersalnym morałem o karze, która spotyka nas za zło.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

Spotkanie z Izabellą Klebańską
5 kwietnia odwiedziła nas niezwykła postać jaką jest Izabella Klebańska- autorka książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, dobranocek, bajek i piosenek. Autorka zaprezentowała swoje utwory w zupełnie nietypowy sposób, ponieważ jest absolwentką Akademii Muzycznej w Łodzi, a jej książki mają tematykę muzyczną. Pani Izabelli towarzyszył instrument muzyczny, który był pomocny w interpretowaniu jej utworów. Jesteśmy zaszczyceni, że tak znane osoby przybywają do naszej placówki, dzieci były zadowolone z wizyty autorki.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wielkanoc, Wielkanoc wielka radość w sercu...
24 marca tuż przed Świętami Wielkiej Nocy zebraliśmy się w jednej sali, aby oglądać występy przygotowane przez „Smerfy” i „Muchomorki” pod opieką Pani Ani i Pani Agaty, autorstwa Pani Małgosi Gawrońskiej. Dzieci zaprezentowały piosenki i wierszyki, które przybliżyły wszystkim tradycje tych ważnych Świąt.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wiosna, wiosna dziś na łące...
21 marca jak wszyscy przywitaliśmy Panią Wiosnę, która obdarzyła nas w tym dniu pięknym słońcem. Tuż po śniadaniu w najmłodszej grupie zebrały się wszystkie przedszkolaki przedstawiając po kolei przygotowane wcześniej piosenki i wierszyki. Następnie wszyscy razem wyruszyliśmy na pierwszy wiosenny spacer ulicami Starej Wsi, towarzyszyły nam cztery Marzanny. Po powrocie ze spaceru zjedliśmy tradycyjne tego dnie drugie śniadanie- kiełbaski.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Pokaz cyrkowy
Całe nasze przedszkole zostało zaproszone do Szkoły Podstawowej w Starej Wsi na przedstawienie cyrkowe przygotowane przez artystów z cyrku „Heca”. Wszystkich zgromadzonych przywitał clown, który rozbawił całą publiczność i zachęcił do wspólnej zabawy. Wybrańcy z widowni próbowali jeździć na mini rowerku, kręcić hula- hop oraz usiłowali wykonać sztuczki żonglerskie i akrobatyczne. Wielką atrakcją był olbrzymi wąż, którego przedszkolaki mieli okazję pogłaskać. Nasze dzieci czynnie brały udział w zabawie, zagłębiając się w tajniki sztuki magicznej. Ten pokaz cyrkowy na długo zostanie w pamięci naszych podopiecznych.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

Sałatka owocowa
W ramach realizacji zajęć o tematyce „Zdrowe odżywianie”, dzieci z grupy „Muchomorki” samodzielnie przygotowały zdrową, owocową przekąskę. Przed przygotowaniem sałatki , przedszkolaki chętnie wypowiadały się na temat znaczenia owoców w prawidłowej diecie każdego człowieka, zwracając równocześnie uwagę na walory zdrowotne i smakowe. Potem nastąpiło omówienie sposobu wykonania sałatki, oraz zwrócenie uwagi na higienę pracy a także samodzielne działania dzieci. Własnoręcznie zrobiona sałatka owocowa, wyśmienicie smakowała dzieciom, jak również szybko znikła z talerzy. Zajęcia dostarczyły dzieciom wielu wrażeń i radości oraz umiejętności przygotowania zdrowiej i pysznej przekąski owocowej.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

Drodzy Rodzice
W załączniku przekazujemy List Otwarty od Wójta Gminy Celestynów oraz Dyrektorów Szkół i Przedszkoli Gminy Celestynów.

LIST OTWARTY

Przedstawiamy również Informację dotycząca Programu Dwujęzyczności.

PROGRAM POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI


Zwracamy się z prośbą o zapoznanie się z wyżej zamieszczonymi dokumentami.

REKRUTACJA 2016

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ!

Informujemy, że rozpoczął się nabór dzieci do przedszkola, na rok szkolny 2016/2017, poniżej mogą Państwo pobrać potrzebne dokumenty.

ZARZĄDZENIE WÓJTA GMINY CELESTYNÓW

HARMONOGRAM REKRUTACJI

PROCEDURA REKRUTACJI DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA

OŚWIADCZENIE O WIELODZIETNOŚCI RODZINY KANDYDATA

OŚWIADCZENIE O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU DZIECKA

OŚWIADCZENIE O ZATRUDNIENIU

OŚWIADCZENIE O POBIERANIU NAUKI

OŚWIADCZENIE O PROWADZENIU GOSPODARSTWA ROLNEGO

OŚWIADCZENIE O PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

OŚWIADCZENIE O UCZĘSZCZANIU DZIECKA DO TEGO SAMEGO PRZEDSZKOLA

OŚWIADCZENIE O OBJĘCIU RODZINY WSPARCIEM ASYSTENTA

OŚWIADCZENIE O ROZLICZENIU PODATKU DOCHODOWEGO

OŚWIADCZENIE O UCZĘSZCZANIU RODZEŃSTWA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

OŚWIADCZENIE O DOCHODACH NA JEDNEGO CZŁONKA RODZINY

OŚWIADCZENIE O BYCIU MIESZKAŃCEM GMINY CELESTYNÓW


Uwaga! Dzieci, które uczęszczają już do naszej placówki NIE BIORĄ udziału w rekrutacji. Rodzice zobowiązani są do terminowego wypełnienia DEKLARACJI O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO NA ROK 2016/2017 (którą można pobrać poniżej). Deklaracja musi być prawidłowo wypełniona i podpisana przez obojga Rodziców. Nie złożenie deklaracji w terminie oznacza rezygnację z miejsca w naszej placówce.

DEKLARACJA O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

Teatrzyk "Calineczka"
Na początku marca odwiedził nas Teatr Bajka, który zaprezentował nam znaną bajkę „Calineczka” w nowej scenerii. Kolorowa dekoracja, piękne kukiełki oraz rytmiczna muzyka spodobały się zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wycieczka do Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku na spektakl "Baśnie Dalekiego Wschodu"
Dnia 24 lutego dzieci z naszego przedszkola, wybrały się do MDK w Otwocku, na spektakl wystawiony przez Narodowy Teatr Edukacji pt „ Baśnie Dalekiego Wschodu”. Było to przedstawienie, które przybliżyło dzieciom niezwykły świat Dalekiego Wschodu. Głównym bohaterem był żeglarz Sindbad, który zabrał naszych przedszkolaków w niezwykłą podróż, w poszukiwaniu sposobu na zdjęcie zaklęcia rzuconego na swego ukochanego brata przez złego Dżina. Dzięki swej mądrości i przebiegłości , Sindbad pokonał wszelkie przeciwności losu, stał się wzorem do naśladowania, odnalazł szczęście i spokój. Spektakl bardzo spodobał się dzieciom a zawarte morały pokazały iż w życiu należy kierować się prawdą, dobrem i uczciwością.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

Bal Karnawałowy
Dniu 29.01.16r w naszym przedszkolu odbył się, długo wyczekiwany bal karnawałowy dla przedszkolaków. Dzieci przebrane w piękne stroje, bohaterów znanych postaci z bajek, bawiły się przy rytmach wesołej muzyki ze swoimi paniami w zabawach prowadzonych przez zaproszonych animatorów balu. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się doskonale, a uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku zorganizowane były zabawy i konkursy w których dzieci chętnie brały udział. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, wszystkie przedszkolaki z żalem opuszczały salę balową . Bal umożliwił dzieciom i wychowawcą spędzenie czasu w miłej atmosferze a wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowanką. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzielą się z rodzicami swoimi przeżyciami.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

Zaczarowany świat książek- Spotkanie z Panią Edytą Jungowską
W zaczarowany świat przygód rudowłosej Pippi Pończoszanki i kapryśnej Lotty z ulicy Awanturników, bohaterek książek Astrid Lingren przeniosła dzieci z Przedszkola w Starej Wsi znana z roli siostry Bożenki z serialu „Na dobre i na złe”, z kabaretu Olgi Lipińskiej a dzieciom z „Ali i Asa”, aktorka Edyta Jungowska. Przedszkolaki udawały muchy, siłaczy a nawet próbowały usłyszeć ciszę. Udało im się również wyczarować kurtynę teatralną i dowiedzieć się dlaczego Pippi nosiła zawsze za duże buty. Edyta Jungowska - energiczna, pełna nieposkromionego temperamentu, podczas godzinnego spotkania z dziećmi z wielkim poczuciem humoru czytała fragmenty książek popularnej szwedzkiej autorki bajek dla dzieci – Astrid Lindgren, Najmłodsi z wielkim zaciekawieniem i skupieniem słuchali czytanych opowieści. Któż mógłby bowiem lepiej przeczytać fragmenty książek o Pippi Pończoszance, jak nie pani Edyta, która prowadzi wydawnictwo Jung-off-ska, publikujące te właśnie bajki w formie audiobooków, do których, jak powiedziała ma przyjemność użyczać swojego głosu. Maluchy bardzo chętnie rozmawiały z aktorką, a także wykazały się doskonałą znajomością bajek, które im czytała. W zamian za wspaniałe spotkanie dzieci obdarowały aktorkę pamiątkową książką, która zapewne pozwoli jej powrócić do chwil spędzonych z naszymi podopiecznymi oraz nagrodziły ją na zakończenie spotkania, gromkimi brawami. Nie mogło się obyć bez zakupu audiobooków, rozdawaniu autografów oraz robieniu wspólnych, pamiątkowych zdjęć z gościem. Było dużo pozytywnych emocji, uśmiechów i radości. Spotkanie było wspaniałą lekcją zachęcającą dzieci już od najmłodszych lat to sięgania po książki. - Pamiętajmy, iż w czasach zanikającego nawyku czytania, audiobooki mają zbawienne działanie, ponieważ słuchanie ich jest często pierwszym krokiem do sięgnięcia po książkę w przyszłości – podkreśliła na koniec aktorka Jungowska.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

Spotkanie z malarką Panią Sylwią Stawikowską
Na zaproszenie Pani Agaty Bobisz wychowawczyni grupy Smerfy dzieci z naszego przedszkola miały niezwykłą okazję w dniu 25.01.2016r poznania malarki pani Sylwii Stawikowskiej. Podczas spotkania z przedszkolakami pani Sylwia zaprezentowała swoje obrazy. Opowiadała dzieciom historie ich powstawania, a dzieci wypowiadały się na temat obrazów. Przedszkolaki miały okazję poznać różne techniki oraz przybory malarskie, dowiedziały się, na jakich materiałach można malować. Zwieńczeniem spotkania było malowanie własnych, pamiątkowych obrazów. Malarka udzielała dzieciom wskazówek i razem z nimi tworzyła. Stworzone wspólnie dzieła znajdą z pewnością swoje miejsce w naszym przedszkolu i będą nam przypominało o tym niezwykle ciekawym spotkaniu Spotkanie z malarką wywarło na dzieciach i ogromne wrażenie i na pewno zachęcilo najmłodszych do szukania innych, nowych technik malarskich oraz do rozwijania wyobraźni twórczej. Bardzo dziękujemy pani Sylwii za odwiedziny oraz wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, ze jeszcze się spotkamy, może tym razem w na zajęciach grupowych.

Opracowała
Agata Bobisz

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dzień Babci i Dziadka
22 stycznia to dla nas dzień wyjątkowy, cały miesiąc przygotowań, aby tego dnia dzieci wypadły najlepiej jak potrafią, wszystko za sprawą wyjątkowych gości. Dzień Babci i Dziadka rozpoczął się od występów w Grupie Misiów, zaraz po nich wystąpiły Krasnale, przedstawiając znane kolędy, recytując wiersze specjalnie przygotowane dla wspaniałych gości. Popołudniu swój repertuar zaprezentowały starsze grupy, które miały przygotowane kolędy i pastorałki oraz wierszyki. Wszystkie grupy na koniec zaśpiewały dla Babci i Dziadka „Sto lat…”, następnie dzieci rozdały przygotowane prezenty. W tak ciepłej i niezwykłej atmosferze odbył się później słodki poczęstunek.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE
Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY
Zapraszamy do galerii zdjęć MUCHOMORKI

Teatrzyk "Wielka sprawa małej żaby"
14 stycznia odwiedził nas po raz kolejny teatr lalek „Bajka” z Małopolski, tym razem przedstawili nam opowieść o małej żabce. Żabka wraz z przyjaciółmi mieszka w lesie, uczy jak właściwie zachowywać się w lesie oraz żyć we wzajemnej przyjaźni i tolerancji do innych. Dzieci poznały zasadę, że odmienność inny nie może być powodem do śmiechu. Kolorowa sceneria, piosenki i piękne kukiełki pozwoliły nam w pełni przenieść w świat baśni.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
W niedzielę 10 stycznia w Zespole Szkół w Celestynowie odbył się 24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym kraju odbyła się zbiórka pod hasłem „Mierzymy wysoko” z której fundusze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych, oraz zapewnie godnej opieki medycznej seniorów. Wraz ze zbiórką odbywały się liczne występy i programy artystyczne, w których jak co roku występują nasze przedszkolaki z grupy „Muchomorki” i „Smerfy”, aby wesprzeć zbiórkę na ten cel. Gratulujemy naszym dzieciom udanych występów oraz odwagi przed tak dużą publicznością, bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za przyjazd z dziećmi, aby wesprzeć tą wspaniałą akcję.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

KOLĘDOWANIE Z RODZICAMI
18 grudnia już po raz drugi w naszym przedszkolu odbyło się kolędowanie z Rodzicami w młodszych grupach. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny, w którym nie zabrakło kolęd i świątecznych piosenek. Po występach wszyscy zebrani zaśpiewali trzy znane wszystkim kolędy, następnie przybył do nas Święty Mikołaj, który rozdał dzieciom prezenty.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

JASEŁKA
Dnia 17.12.15 w naszym przedszkolu w sali wypełnionej po brzegi przez rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości, w tygodniu poprzedzającym święta, dzieci z grupy „ Muchomorki” i „Smerfy” zaprezentowały swoje przedstawienie Jasełkowe. Wszystkich gości serdecznie przywitała pani Dyrektor Barbara Markiewicz, po czym nasze przedszkolaki wystąpili w przepięknych strojach, wspaniale odgrywając swoje role w przedstawieniu Jasełkowym. Zaprezentowane teksty przeplatane były pięknymi i wzruszającymi kolędami, wykonanymi przez dzieci z ogromnym uczuciem, wdziękiem i ekspresją. Pod kierunkiem pań Anny Samul i Agaty Bobisz mali aktorzy dali z siebie wszystko i mogą być z siebie naprawdę dumni. Ich ciężka praca została doceniona a oglądający goście nie kryli wzruszenia. Po tak pięknym i ujmującym przedstawieniu publiczność nagrodziła naszych aktorów gromkimi brawami. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor gratulując dzieciom wspaniałego występu i życząc wszystkim Wesołych Świąt.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

PIERNICZKI
Wielkie pieczenie pierniczków świątecznych urządziły sobie przedszkolaki z grupy „Muchomorki” aby poczuć magię nadchodzą świat nie tylko w domu, ale także w przedszkolu. Wtorkowe przedpołudnie 15 grudnia dzieci spędziły bardzo pracowicie, zabraliśmy się do robienia pierniczków. Najpierw zapoznały się z przepisem i potrzebnymi składnikami, następnie wsypywały je do miski i zagniatały ciasto. Jednak największą frajdę sprawiło im wałkowanie ciasta i wycinanie różnych kształtów foremkami. Później nasze pierniczki zostały upieczone a ich aromatyczny zapach roznosił się po całym przedszkolu. Pozostało jeszcze ozdobić lukrem oraz kolorowymi posypkami i gotowe. Takie zajęcia bardzo spodobały się dzieciom, sprawiły wiele radości oraz rozbudziły prawdziwą potrzebę poznawczą.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

PODSUMOWANIE AKCJI "NIE BĄDŹ SKNERA KUP PAPMPERA"

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie się w akcję charytatywną „Nie bądź sknera, kup pampera”. II edycja osiągnęła zaskakujące wyniki, dlatego organizatorzy rozszerzyli grono odbiorców. Oprócz Dziecięcego Hospicjum Promyczek dary otrzymał Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny działający przy Szpitalu Powiatowym w Otwocku oraz Dom Samotnej Matki Nazaret prowadzony przez siostry Orionistki z Otwocka. My jako placówka również przyczyniliśmy się do tego wyniku, przekazując:
- 45 paczek chusteczek nawilżanych
- 28 słoiczków
- 16 paczek pieluszek jednorazowych
- 2 paczki podkładów
- 2 paczki kaszek dla dzieci
- 1 szampon
Jeszcze raz dziękuję w imieniu obdarowanych dzieci, warto pomagać.

Koordynator
Martyna Kowalczyk

WYCIECZKA DO SALI ZABAW
7 grudnia dzieci z grupy „Misie” wyruszyły na pełną emocji wycieczkę do Sali Zabaw „Ługi-Bugi”. Tuż po śniadaniu autokar z dziećmi oraz opiekunami udał się do pobliskiego Karczewa, gdzie czekała nas świetna zabawa. Przedszkolaki mogły korzystać ze zjeżdżalni, basenów z kuleczkami, dmuchanego zamku oraz mnóstwa zabawek Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego dla naszych przedszkolaków. Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną radość.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć


7 grudnia trzy grupy z naszego przedszkola wyruszyły do sali zabaw „Wesołe Poddasze” w Celestynowie. Radość dzieci była ogromna, już od dłuższego czasu dzieci przeżywały ten wyjazd. Zjedliśmy śniadanko, ubraliśmy się ciepło i wyruszyliśmy do pobliskiego Celestynowa. Sale zabaw to miejsca, gdzie dzieci mogą zużyć swoją niespożytą energię, tak też było tym razem. Hałas, radość, harce w piłkach, wszystkie sale zapełnione to wszystko sprawiło, że prezent Mikołajkowy można zaliczyć do udanych.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

PROTOKÓŁ GÓRY GROSZA
Od 23 listopada do 4 grudnia 2015 r. w naszym Przedszkolu dobywała się XVI Edycja zbiórki „Góry Grosza”, której patronem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem zbiórki jest wspomaganie obecnych Domów Dziecka oraz pomoc w powstawaniu nowych Rodzinnych Domów Dziecka. W ramach tej akcji w przedszkolu pojawił się plakat informacyjny, ponadto każda grupa w swojej sali miała oddzielne wiaderko do których zbierała grosze. Przed zbiórką dzieci z grupy Misiów, Krasnali, Smerfów oraz Muchomorków uczestniczyły w krótkiej rozmowie prowadzonej przez koordynatora, na temat tego, jak ważne jest pomaganie innym, a przede wszystkim o tym, że jeden grosz może niewiele ale góra grosza to już bardzo dużo.

Podczas XVI Edycji „Góry grosza” zebraliśmy łącznie 374,49 złotych.
1 gr. ->7209 monet = 72,09 zł
2 gr. -> 3340 monet = 66,80 zł
5 gr. -> 2698 monet = 134,90 zł
10 gr. -> 339 monet = 33,90 zł
20gr. -> 104 monet = 19,80 zł
50gr. -> 30 monet = 15,00 zł
1zł. -> 23 monet = 23,00 zł
2zł. -> 2 monety = 4,00 zł
5zł. -> 1 moneta = 5,00 zł

Ponieważ każda z grup zbierała pieniądze na własny rachunek, takie są wyniki:
Krasnale- 157,08 zł
Misie- 93,35 zł
Muchomory – 64,75 zł
Smerfy- 59,31 zł
Pieniądze wraz z protokołem przekazane są do Towarzystwa „Nasz Dom”, które ma siedzibę w Warszawie. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za włączenie się do akcji.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

TEATRZYK "KOCMOŁUCHY"

Dnia 02.12.15 nasze przedszkole odwiedził teatrzyk kukiełkowy, podczas którego dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt „Kocmołuchy”. Głównym bohaterem był Kocmołuchy, który zaprzyjaźnił się z brudem oraz powtarzał powiedzenie „ Częste mycie skraca życie”. Lecz na swojej drodze spotkał Śnieżkę , która w czystym domu mieszkała, o czystość i zdrowie dbała. Przekonała ona swojego przyjaciela, aby codziennie tak jak ona, dbał o zdrowie, oraz prawidłowo się odżywiał, a wtedy będzie zdrowy i nie dopadną go żadne choroby. Przedszkolakom bardzo spodobało się przedstawienie, zrozumiały jak ważne jest dbanie o czystość i swoje zdrowie.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

ANDRZEJKI

30 listopada dzieci z grupy „Krasnale” uczestniczyły w zajęciach tematycznych dotyczących Andrzejek. Dowiedziały się, skąd wzięły się andrzejkowe wróżby, po czym nauczycielka wypowiedziała magiczne słowa „ Hokus pokus, czary mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”. Dzieci uczestniczyły w zabawie „Czarodziejskie buciki” oraz zobaczyły na czym polega i jaką idee ma lanie wosku.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z MUZYKĄ- CYKL KONCERTÓW DLA DZIECI

Dnia 26 listopada dzieci z grupy „Smerfy i Muchomorki” zostały zaproszone na koncert muzyczny pt. „Być Polakiem” do Szkoły Podstawowej. Koncert przypomniał przedszkolakom parę ważnych faktów, z historii Polski, oraz wspólnie z całą społecznością zaśpiewaliśmy hymn. W koncercie usłyszeliśmy pieśni patriotyczne oraz niektóre kompozycje kompozytorów polskich, a także wybrane wiersze. Dzieci miały również możliwość obejrzeć galowy mundur Wojska Polskiego oraz elementy musztry. Przedszkolaki były zachwycone a koncert bardzo im się spodobał.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjno-rozrywkowe związane z misiem. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu. Przedszkolaki z grup „Misie” i „Krasnale” rozpoczęli wesołą zabawę tańcząc ze swoimi ulubieńcami przy piosence, której bohaterem był oczywiście miś. Następnie dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały wiersza pt. „Naprawiamy misia”, którego celem było uświadomienie wszystkim, iż zawsze należy szanować zabawki. Wielką atrakcją wśród przedszkolaków okazało się również uzupełnianie sylwety misia brakującymi elementami. Nie zabrakło również zabaw z chustą animacyjną, gimnastyki ze swoimi maskotkami oraz pracy plastycznej. Zajęcia oraz zabawy z pluszowymi misiami sprawiły dzieciom ogromną radość.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO MUZEUM

25 listopada 2015 r. Dzieci z grup SMERFY I MUCHOMORKI zwiedziły Muzeum Narodowe w Warszawie Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem i uwagą uczestniczyły w lekcji muzealnej pt.: „ Witamy w muzeum” W czasie wędrówki po galeriach przy współpracy przewodnika dowiedzieliśmy się, o tym czym jest muzeum, po co powstaje i jakie pełni funkcje. Poznaliśmy również różnicę między zabytkiem, a eksponatem oraz dowiedzieliśmy się czym jest arcydzieło. Największe zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudził największy obraz znajdujący się w muzeum obraz ” Bitwy pod Grunwaldem” i pomimo wieku naszych maluchów, dzieci wspaniale odpowiadały na pytania zadawane przez panią przewodnik. Koniec wycieczki uwieńczyliśmy pamiątkowym zdjęciem.

Opracowała
Agata Bobisz

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z AUTOREM, PISARZEM, SCENARZYSTĄ FILMÓW I PROGRAMÓW DLA DZIECI

Dnia 24 listopada dzieci z grupy „Muchomorki” zostały zaproszone gościnnie do Szkoły Podstawowej na spotkanie z autorem, pisarzem, scenarzystą filmów i programów telewizyjnych dla dzieci z p. Andrzejem Markiem Grabowskim. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, przedszkolakom bardzo się spodobało a najbardziej zabawy pacynek „Kulfona i Żaby” . Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do przedszkola a po południu wysłuchaliśmy fragmentów książki czytanych przez nauczyciela, oraz piosenek tego autora.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

PRZEDSZKOLAKI SAME ROBIĄ ŚNIADANIE

Dzieci z grupy ,,Muchomorki” dnia 24 listopada już od rano, nie mogły doczekać się pory śniadanka, a to za sprawą tego, że mogli sami spróbować je przygotować. Każdy przedszkolak miał do wykonania określoną pracę, przy której przede wszystkim pamiętał o zachowaniu bezpieczeństwa. Dzieci solidnie się do tego przyszykowały, założyły fartuszki i przyrządziły zdrowe śniadanko. Ich kanapeczki wyglądały smakowicie i kolorowo, oczywiście były przepyszne.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK "MAŁY CZŁOWIEK W WIOSCE WIELKOLUDÓW"

23 listopada po raz kolejny przybyło do nas Studio Artystyczne Arkada z Suwałk, tym razem przedstawiając „Mały człowiek w wiosce wielkoludów”. Aktorzy zawsze prezentują nam edukacyjne bajki, które nie są znane dzieciom, co podnośni atrakcyjność występów. Bajka opowiadała o problemach, które napotkali na swojej drodze Ela, Helmut, Dziadzio Władzio, Chochlikozaur, Mirek, Hilek oraz Filek. Bohaterowie znaleźli się w nowych tajemniczych miejscach i pomimo chwil zwątpienia poradzili sobie z trudnościami. Aktorzy przenieśli nas do magicznej krainy pełnej jabłek i świetnej zabawy! Dzieci nauczyły się, że nie należy poddawać się, gdy na drodze pojawiają się przeciwności, trzeba walczyć i szukać skutecznych rozwiązań.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

KONKURS EKOLOGICZNY

Dzieci z grupy „Misie” wzięły udział w konkursie ekologicznym „Zrób to sam”. Przedszkolaki wykonały piękną ciuchcię z wagonikami przy użyciu wszelkiego rodzaju niepotrzebnych rzeczy oraz materiałów plastycznych. Ciuchcia została wykonana z kartonu po mleku i oklejona papierem. Do niej zostały przymocowane nakrętki po słoikach, kabina ciuchci oraz komin z rolki po papierze. Do pojemników po maśle doczepiono małe kółeczka. Ciuchcię z wagonami połączono przy użyciu wykałaczek i kleju. Koła ciuchci zostały ozdobione flamastrem. Wyżej wymieniona praca dnia 26 listopada zostanie zamieszczona na stronie organizatora konkursu „Buliba” . Konkurs polega na zdobyciu jak największej liczby głosów internautów. W związku z powyższym dzieci z grupy „Misiów” bardzo proszą wszystkich rodziców i znajomych o włączenie się do zabawy poprzez jak najczęstsze oddawanie głosów na ich pracę znajdującą się na stronie, do której link zamieszczony jest ponieżej. Głosowanie na prace konkursowe rozpocznie się w dniu 26 listopada 2015 r. o godzinie 12.00 i będzie trwało do godziny 23.00 dnia 30 listopada 2015r. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na wyżej wymienionej stronie internetowej. Informujemy, iż dla osób głosujących przewidziane są również nagrody. Zachęcamy do głosowania!

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

Zapraszamy na stronę internetową

"PRZYGODA ZE SZTUKĄ" SPOTKANIE Z ARTYSTĄ- RZEŹBIARZEM

Dnia 20.11.15 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z artystą- rzeźbiarzem p .Wiktorem Piaseckim. Artysta objaśnił specyfikę sztuki przestrzennej, jaką jest rzeźba i odpowiadał na pytania przedszkolaków. Podczas spotkania obejrzeliśmy bardzo ciekawy film, oraz mogliśmy podziwiać pracę rzeźbiarza, pokazywał dzieciom różnego rodzaju dłuta i rylce, wykorzystywane w swojej pracy. W efekcie tej wspaniałej przygody, powstała piękna sowa, a my zainspirowani pracą rzeźbiarza mogliśmy ją podziwiać. Przedszkolaki dzięki temu spotkaniu, mogły poznać nowy zawód oraz dowiedzieć się, jak powstaje rzeźba od podstaw.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia13.11.2015r. przybył do naszego przedszkola policjant z Posterunku Policji w Celestynowie asp.sztab. Paweł Lechnik Tematem tego spotkana była pogadanka na temat bezpieczeństwa. Tego dnia dzieci z wszystkich grup wiekowych placówki zgromadziły się w sali Misiów, aby powitać niecodziennego gościa. Podczas spotkania przedszkolacy dowiedzieli się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu oraz jak reagować w sytuacji innych zagrożeń, m.in. gdy zaczepia dziecko osoba dorosła, kiedy zauważy się pożar, itp. Duże zainteresowanie u dzieci wywołało umundurowanie i wyposażenie policjanta. W szczególności policyjny lizak . Tuż po przeprowadzonej lekcji na temat bezpieczeństwa , każda grupa w asyście Pana Policjanta wyruszyła na przejście dla pieszych, gdzie Pan Policjant uczył dzieci prawidłowego przechodzenia przez pasy.Uwieńczeniem spotkania z policjantem była możliwość obejrzenia z bliska radiowozu, który na czas pobytu zaproszonego gościa stanął w ogrodzie przedszkola. Każde dziecko miało okazję usiąść na chwilę za kierownicą, lub w tylnej części radiowozu.Ponadto każda grupa wykonała pamiątkowe zdjęcie. W podziękowaniu za ciekawe spotkanie, dzieci z grupy "Smerfy" wręczyły Panu policjantowi pamiątkową laurkę narysowaną przez Hanię K., w której znajdował się wiersz ułożony przez nauczycielkę przy pomocy dzieci.

Opracowała
Agata Bobisz

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK "O DZIELNYM MISIU WOJTKU"

12 listopada przybyli do nas aktorzy z teatru Bajka z Białegostoku, tym razem przedstawienie zaskoczyło wszystkich przedszkolaków, nie dotyczyło bajek, które wszyscy znamy. Przedstawienie oparte było na prawdziwej historii z czasów II wojny światowej w świetnej dziecięcej scenerii. Głównym bohaterem był mały niedźwiadek Wojtek, który wraz z polskimi żołnierzami przemierzał Irak, Syrię, Palestynę, Egipt i Włochy. Wojtuś był ulubieńcem żołnierzy, wspierał ich i umilał im czas. Teatrzyk pokazał dzieciom z jakimi problemami zmagali się walczący na froncie i jak ważna w tym czasie jest przyjaźń.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopad to dla nas wyjątkowy dzień, dzieci oraz pracownicy do przedszkola przybyli w strojach galowych, wszystko za sprawą obchodzonego przez nas w tym dniu Święta Niepodległości. Tuż po śniadaniu w sali „Misiów” zgromadzili się goście: P. Edyta Wrzosek- Kierownik Zakładu Obsługi Szkół, w imieniu Wójta Gminy Celestynów Pana Witolda Kwiatkowskiego, P. Hanna Pawłowska- Kierownik Gminnego Ośrodka Kultury, P. Wiktor Piaseczki- Przewodniczący Komisji Oświaty, P. Andrzej Kamiński- redaktor „Celstynki” oraz P. Ewa Wilczek, P. Paulina Michalska, P. Agata Olszewska- z Biblioteki Publicznej w Celestynowie. W sali pojawiły się również dzieci ze wszystkich grup oraz pracownicy placówki, aby obejrzeć występ upamiętniający odzyskanie Niepodległości, przygotowany przez najstarsza grupę „Muchomorków” pod okiem Pani Anny Samul. Tuż po przepięknym przedstawieniu, wszyscy obejrzeliśmy krótki film o symbolach, który przygotowała Pani z biblioteki, a zaraz po nim dzieci miały za zadanie rozwiązać Quiz dotyczący najważniejszych informacji o Polsce. Na koniec Pani Dyrektor otrzymała w prezencie książkę od Pana Wiktora Piaseckiego, natomiast Pani Edyta obdarowała dzieci flagami Polski.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK "O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE"

Tuż na początku listopada odwiedził nas teatrzyk kukiełkowy. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie pt.” O rybaku i złotej rybce”, którą opowiadał marynarz. Głównymi bohaterami byli, rybak, jego żona i oczywiście tytułowa złota rybka. Barwna dekoracja, odpowiednia modulacja głosu przeplatana piosenkami sprawiła, że teatrzyk był bardzo atrakcyjny dla dzieci. Pokazała dzieciom, że nie należy zbyt wiele wymagać, bo można tym samym można dużo stracić.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK "PRZYJAŹŃ"

Pod koniec października odwiedził nas teatr Arkadia z Krakowa z najnowszym przedstawieniem o przyjaźni. Głównymi bohaterami był dwaj przyjaciele Borsuk oraz Lis. Jeden z nich wciąż robił na złość drugiemu, co było z jego strony bardzo niekoleżeńskie. Jednak w rezultacie zrozumieli, że prawdziwi przyjaciele nie mogą robić sobie na przekór. Ponadto bohaterowie wytłumaczyli dzieciom jak należy się zachowywać poprawnie, tak aby drugiej osobie nie sprawiać przykrości. Ważnym elementem przedstawienia było współuczestnictwo w nim dzieci, co wzbudziło ich zainteresowanie. Na koniec Borsuk i Lis odczytali Kodeks Prawidłowego Zachowania w grupie oraz odśpiewali pożegnalną piosenkę.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

KONCERT

Pod koniec października, dzieci z naszego przedszkola z grupy ,,Smerfy” i ,,Muchomorki” zostały zaproszone gościnnie do Szkoły Podstawowej, na koncert muzyczny pt ,,Muzyka i taniec flamenco”. Była to była wspaniała lekcja muzyki podczas której, dzieci rozwijały poczucie rytmu i słuchu muzycznego. Występ bardzo spodobał się wszystkim przedszkolakom, były nim zachwycone.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

40 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ...

Dnia 23 października 2015 roku w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi odbyła się uroczystość z okazji 40-lecia istnienia przedszkola. Przygotowania do uroczystości rozpoczęły się od połowy września i trwały kilka tygodni. W przygotowaniu do uroczystości, oprócz personelu przedszkola, bardzo zaangażowali się rodzice, pomagając w organizacji strojów dla dzieci, przygotowaniu poczęstunku, zgromadzeniu i wypożyczeniu zdjęć na wystawę prezentującą historię naszej placówki. Prace związane z przygotowaniem przedszkola do jubileuszu przebiegały w radosnej atmosferze. Dla każdego uczestnika zostały przygotowane pamiątkowe kotyliony, które zostały wręczane wszystkim podczas wejścia do budynku przedszkola. Kiedy już wszystko było zapięte na ostatni guzik, a nasze przedszkole pękało w szwach od osób, które odwiedziły nasze mury, Pani Dyrektor Barbara Markiewicz osobiście przywitała wszystkich gości, dziękując im za przybycie na naszą uroczystość. Po krótkim wstępie Pani Dyrektor, głos zabrali przedstawiciele instytucji zaproszonych na Jubileusz. Następnie pani Agnieszka Świderska i pani Martyna Kowalczyk zaprosiły wszystkich w podróż ku przeszłości. Opowiadając historię powstania przedszkola widać było na twarzach gości wielkie wzruszenie, zaś prezentacja multimedialna wymusiła urojenie kilku łez z oczu nie tylko byłych pracowników ale również absolwentów tego przedszkola. Nie zabrakło również podziękowań skierowanych do wszystkich osób i instytucji, którzy wnieśli swój wkład w działalność placówki, dzięki którym mogła i może się ona dalej rozwijać, by stworzyć jak najlepsze warunki dla rozwoju dzieci. Następnie nadszedł oczekiwany czas na występy artystyczne przedszkolaków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem zaprezentowały tańce i piosenki. Wśród nich wszyscy mogli usłyszeć między innymi utwory tj. „ Jadą jadą misie”, „ My jesteśmy krasnoludki”, „Miś różowy” i wiele innych. Występy zostały rozpoczęte utworem pt. „40 lat minęło” w wykonaniu najstarszej grupy. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również Pań z zespołu „ Wiejskie klimaty”, które swoim śpiewem uświetniły uroczystość Jubileuszową. Po części artystycznej nagrodzonej gromkimi brawami wszyscy goście zostali zaproszeni na wycieczkę po przedszkolu podczas której mogli obejrzeć wystawę eksponatów autorstwa Pana Witolda Piaseckiego, wystawę zdjęć prezentującą historię 40-letniego przedszkola oraz wystawę prac wychowanków. Wszyscy mieli również możliwość oddania głosu na najciekawszą pracę konkursową skierowaną do absolwentów przedszkola pod tytułem „ Moja pani z przedszkola”. Na koniec jako dopełnienie całej uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Jubileusz 40-lecia Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi należy już do historii. Dla dorosłych uczestników naszej uroczystości była ona doskonałą okazją do spotkań dawno niewidzianych nauczycieli, kolegów, powrót do czasów beztroskiego dzieciństwa. Uroczystość jubileuszowa przypomniała nam wszystkim, że w przedszkolu najważniejsze zawsze było dziecko, duszą Przedszkola – nauczyciel, a dumą – jej absolwenci.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK "PRZYGODY ROZBÓJNIKA RUMCAJSA"

W dniu 21.10.15 zawitał do naszego przedszkola teatr z Krakowa. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie, w czasie którego poznaliśmy rozbójnika Rumcajsa, jego żonę Hankę i syna Cypiska oraz złego Hrabiego. Głównym wątkiem przedstawienia był Hrabia, który chciał mieć wszystko i nie lubił się dzielić ze swoimi poddanymi . Dzięki rodzinie Rumcajsa, zrozumiał on swój błąd i oddał wszystkie swoje zapasy, aż cały las się cieszył. Teatrzyk miał niezwykle pouczający charakter, przekazał jak wielką wartość ma rodzina oraz przyjaźń. Dzieci czynnie uczestniczyły w przedstawieniu, co wzbudziło wiele pozytywnych emocji i uatrakcyjniło przedstawienie.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Nasze przedszkole w dn. 16.10.15 odwiedził Pan Leśnik pracujący w Nadleśnictwie Celestynów. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z jego pracą, a także przypomnienie przedszkolakom jak należy zachowywać się w lesie. Leśnik zapoznał dzieci, ze zwierzętami zamieszkującymi otaczające nas lasy, podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie, oraz że musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały ciekawych i interesujących wiadomości o lesie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze a przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę przyrodniczą.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października wraz z całą Polską świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z Pasowaniem na Przedszkolaka dzieci pierwszorocznych. Oficjalną część rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Markiewicz, która przywitała wszystkich zgromadzonych rodziców oraz pracowników. Część artystyczna zaprezentowała grupa „Smerfów” pod bacznym okiem Pani Agaty Bobisz. Były wiersze i piosenki skierowane do wszystkich pracowników oświaty. Pani Dyrektor wręczyła pracownikom nagrody, które były podziękowaniem za zaangażowanie włożone w pracę. Następnie dzieci, które pierwszy rok uczęszczają do naszej placówki, zostały uroczyście przyjęte do grona przedszkolaków. Na pamiątkę tego wydarzenia otrzymali dyplomy, ponadto wszystkie dzieci dostały przepiękne kubeczki imiennie podpisane z logo swojej grupy. Prezenty ufundowała Rada Rodziców, czym sprawiła dzieciom ogrom radości.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK "CENNE RADY"

13 października tuż po śniadaniu odwiedził nas, już po raz drugi teatr lalek „Bajka” . Celem przedstawiania było pokazanie dzieciom jak mają chronić siebie przed zagrożeniami, które czyhają na nich podczas poruszania się na ulicy. Jakich zasad należy przestrzegać, aby uniknąć wypadku. Dzieci poznały znaki drogowe, sygnalizację oraz zasady ruchu drogowego. Bajka była również przestrogą dla najmłodszych, aby nie ufać obcym oraz nie nawiązywać z nimi znajomości nawet wówczas, gdy kuszą nas słodkościami. Bohaterami bajki były znane dzieciom postacie: Małgosia, Czerwony Kapturek, Babcia, Policjant, Gajowy oraz zwierzęta. Piękna sceneria oraz rytmiczna muzyka sprawiły, że zarówno dużym jak i małym przedstawienie bardzo się podobało.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

PIECZENIE SZARLOTKI

Przedszkolaki z grupy „Muchomorki” przedpołudnie spędziły niezwykle pracowicie, a to za sprawą pieczenia ciasta. Każde z nich było chętne do pomocy i z zaangażowaniem czekało, aby pomóc przy dodawaniu i mieszaniu składników oraz wałkowaniu, aby wyszło pyszne ciasto. Kiedy było wszystko gotowe, poprosiliśmy panie kucharki o upieczenie ciasta. A na efekty naszej pracy dzieci czekały z niecierpliwością. Szarlotka w wykonaniu dzieci wyszła przepyszna.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z BABCIĄ- TEMAT PRZETWORY

Kilka dni wcześniej dzieci zaprosiły do przedszkola panią Zofię, babcię jednego z naszych przedszkolaków, aby opowiedziała nam o przetworach na zimę. Nasz gość opowiedział wszystkim przedszkolakom, w jaki sposób przygotowuje przetwory a następnie je zaprezentował. Dzieci miały możliwość degustacji przyniesionych przetworów, które bardzo im smakowały. To spotkanie bardzo spodobało się wszystkim przedszkolakom.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Dlatego ostatniego dnia września postanowiliśmy wraz z naszymi przedszkolakami wziąć udział w akcji „Sprzątanie świata”. Od samego rana nauczycielki prowadziły w grupach zajęcia dotyczące przyrody oraz sposobów dbania o nią, wszystko po to abyśmy po drugim śniadaniu mogli wyjść i zadbać o naszą okolicę. Grupy Smerfów i Muchomorów „uzbrojone” w rękawice ochronne i worki na śmieci wybrały się do pobliskiego lasu natomiast Misie i Krasnale oczyszczały teren naszego przedszkola.

Opracowała
Agnieszka Zakrzewska

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z PISARKĄ ZOFIĄ STANECKĄ

Dnia 29.09.15r dzieci z naszego przedszkola miały możliwość uczestniczyć w niecodziennym spotkaniu z pisarką panią Zofią Stanecką, autorką wielu bajek i opowiadań dla dzieci, pełnych mądrości i ciepłego humoru. Największą popularność przyniosły jej książki z serii „ Basia”. Pisarka opowiadała przedszkolakom o swojej twórczości, oraz w jaki sposób powstaje książka i jak dużo osób zaangażowanych jest w jej współtworzenie. Następnie w formie teatrzyku przedstawiła dzieciom bajkową postać Basię i jej tatę, przy czym bardzo rozbawiła całą widownię. Nie zabrakło również głośnego czytania fragmentu książki pt „ Świat wg Dziadka”. A następnie dzieci miał okazję wykorzystać swoje zdolności plastyczne rysując postać wymyślonego kota i opowiadając o nim. Na zakończenie dzieci wręczyły w podziękowaniu gościom kwiaty a spotkanie zakończyło się długą kolejką po dedykację i autograf na zakupionych wcześniej książkach. Po południu w każdej sali słychać było fragmenty czytanych przygód Basi, która stała się ich ulubienicą. Mamy nadzieję, że to spotkanie zachęciło dzieci do obcowania i większego zainteresowania się książką.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK "TRZY ŚWINKI"

Dnia 22 września pierwszy raz w tym roku zawitali do nas aktorzy z teatru Art-re, przedstawiając bajkę pt. „Trzy świnki”. Spektakl był adaptacją znanej wszystkim bajki w nieco nowocześniejszym wydaniu. Trzy świnki próbowały zdać egzamin z samodzielności przy ogromnym udziale publiczności. Aktorzy oprócz samej gry aktorskiej często zadawali dzieciom pytania i prosili o radę, ponadto młodzi widzowie bardzo aktywnie uczestniczyli w tym przedstawieniu. Piękna sceneria, znana bajka złożyły się w piękną opowieść o świnkach, która zachwyciła nasze przedszkolaki.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

AKTUALNOŚCI 2014/2015:


ZAKOŃCZENIE ROKU

Zakończenie już za nami, jako pierwsi 15 czerwca swoje występy mieli najmłodsi – Misie i Krasnale, ubrane w piękne stroje ludowe, przestawiły program autorski Pani Justynki od Rytmiki. 17 czerwca swoje zakończenie miały Smerfy oraz Muchomory, z których większość pożegnała się już z przedszkolem, aby wyruszyć w dalszą podróż szkolną. Na koniec wszystkich każdych występów Pani Dyrektor Anna Bielicka podziękowała za wspólnie spędzony rok za współpracę, natomiast najbardziej aktywnym Rodzicom wręczyła podziękowania.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE

Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE

Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY

Zapraszamy do galerii zdjęć MUCHOMORY

DZIEŃ DZIECKA W CELESTYNOWIE

W niedzielne popołudnie, nasze przedszkole wzięło udział w Przeglądzie Twórczości Dziecięcej w Celestynowie, organizowanego w związku z obchodami Dnia Dziecka. Swoje umiejętności przedstawiły dzieci z grupy "Smerfy" i "Muchomorki" zatańczyli, zaśpiewali i z uśmiechem na twarzy dobrze się przy tym bawili. Występ dostarczył wszystkim mnóstwo radości i wzruszeń. Każdy z przedszkolaków został nagrodzony, małym upominkiem. Dziękujemy wszystkim rodzicom, za zaangażowanie i przyjazd z dziećmi na występ.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ MAMY I TATY

26 i 27 maja w naszym przedszkolu odbyły się obchody związane z Dniem Mamy i Taty. Nieco wcześniej Rodzice otrzymali od dzieci zaproszenia na to wydarzenie, ponadto dużo wcześniej w każdej grupie ruszyły przygotowania, nauka wierszyków i piosenek. Każda nauczycielka przygotowała swój autorski program oraz oryginalne prezenty, które dzieci same stworzyły. Pani Dyrektor Anna Bielicka każdorazowo witała Rodziców i zapraszała ich na występy. W sali Misiów kilka dni wcześniej zawisła tematyczna dekoracja, oraz trwały próby generalne. Mamy za sobą dwa dni cudownych występów, pełnych wyuczonych wierszy i piosenek, niejeden rodzic wzruszył się, kiedy usłyszał swoją pociechę. Nauczycielki dały z siebie wszystko, pięknie przygotowały programy artystyczne, z czego Rodzice byli zadowoleni. Na koniec wręczone zostały prezenty oraz wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE

Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE

Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY

Zapraszamy do galerii zdjęć MUCHOMORY

DZIEŃ DZIECKA

Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola tuż po śniadaniu wsiadły do autokarów i pojechały na wycieczkę do MDK-u w Otwocku na przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Dzieci mogły podziwiać Szewczyka Dratewkę, który najpierw ratował gród przed smokiem a potem uratował księżniczkę Rozamundę rąk Baby Jagi, którą Szewczyk nazywał Babą Jadźką. Oprócz głównych aktorów pojawili się także: mrówka, pszczoła i kaczka, które pomogły Szewczykowi w wykonaniu zadań zleconych przez Babę Jagę. Dwie dziewczynki z naszego przedszkola przez chwilę także były aktorkami. Stały na scenie razem z księżniczką Rozamundą nakryte chustkami a Dratewka musiał wybrać która z nich jest jego Rozamundą. Bajka nie dość, że była piękna to jeszcze pouczająca. Dzieci zapamiętają, że trzeba pomagać i być dobrym człowiekiem.

Opracowała
Agnieszka Zakrzewska

OGŁOSZENIE

KARTA ZGŁOSZENIOWA NA DYŻUR LIPIEC 2015


TEATRZYK „DYZIO I DODO RAZEM Z PRZYRODĄ”

20 maja do naszego przedszkola zawitali, znani już nam aktorzy z Zespołu Muzycznego KOP. Tym razem przybyli do nas z proekologicznym przedstawieniem pt. „Dyzio i Dodo razem z przyrodą”. Dodo jest przybyszem z innej planety, ma specyficzny zielony strój, kiedy przybywa na Ziemię, poznaje kota o imieniu Dyzio. Kotek pokazuje zielonemu ludkowi uroki Planety Ziemi, Dodo rewanżuje się i opowiada o swojej betonowej planecie, na której jest szaro i ponuro, bardzo podobają mu się krajobrazy znajdujące się na Ziemi, jest kolorowo, pachnąco i urokliwie. Przedstawienie muzyczne miało przypomnieć dzieciom jak ważne jest dbanie o naszą planetę, nie wolno zrywać kwiatków, w żaden sposób niszczyć zieleni, nie doprowadzać do zanieczyszczania wód i powietrza. Kiedy będziemy przestrzegali tych zasad nasza Planeta Ziemia na pewno będzie przez wiele lat odwdzięczała się swoim pięknem.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

ZAJĘCIA SPORTOWE

W maju w każdej grupie odbyły się wyjątkowe zajęcia sportowe, w których wykorzystane były sprzęty zakupione przez Panią Dyrektor Annę Bielicką. Nowe drewniane przyrządy sportowe pomagają w ćwiczeniu sprawności i koordynacji, można na nich prowadzić zajęcia z gimnastyki korekcyjnej. Sprzęty posiadają Europejski Certyfikat zgodny z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 września 1999 roku. Dzieci świetnie radziły sobie w pokonywaniu przeszkód oraz wspinaniu się po drabinkach, ćwiczenia bardzo im się podobały, na szczęście nie są to ostatnie takie zajęcia.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO KINA

Dnia 07.05.15r dzieci z grupy „ Muchomorki” ,” Smerfy” i „ Krasnale” wybrały się na wycieczkę, do Warszawy do kina, na film pt „ Pod Taflą Oceanu 3D”. Usiedliśmy wygodnie w fotelach a film przeniósł nas w egzotyczne i odległe wody m.in. Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej czyli wysp trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji, pozwalając nam przeżyć bezpośrednio , spotkanie z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami oceanów oraz niezwykłą ich przyrodą . Film dostarczył naszym przedszkolakom, niesamowitych wrażeń, wydał się fascynującym i inspirującym przeżyciem ,wszyscy byli zachwyceni. A przez całą drogę powrotną, trwały rozmowy na temat obejrzanego filmu.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ STRAŻAKA

Nasze przedszkole odwiedzili strażacy z Państwowej Straży Pożarnej z Celestynowa, którzy omówili pracę strażaka, a także zaprezentowali wóz strażacki wraz z akcesoriami, który zrobił na naszych przedszkolakach duże wrażenie. Dzieci bardzo chętnie, zadawały ekspertom od pożarnictwa pytania, a strażacy chętnie na nie odpowiadali. Ponadto, nasze przedszkolaki, miały okazję wejść do wozu strażackiego, zobaczyć jak wygląda on w środku, oraz usiąść na siedzeniu z przodu samochodu. Niektóre elementy wozu, takie jak: wąż, gaśnica, hełm, dzieci miały w swoich dłoniach, szczególnie spodobała się prezentacja węża strażackiego, który używany jest w akcjach pożarowych. Strażacy również zaprezentowali dzieciom, sygnał strażacki oraz przypomnieli numer telefonu, na który należy zgłaszać pomoc. Na koniec naszego spotkania, panowie strażacy zorganizowali pokaz lania wody, który bardzo spodobał się naszym podopiecznym. Dzieci z dużym zainteresowaniem, uczestniczyły w przygotowanym spotkaniu.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

GOLGOTA LEŚNIKÓW POLSKICH

Licznie zgromadzeni goście przybyli 14 kwietnia 2015 r. oddać hołd, umacniać pamięć, pochylić głowy pod pomnikiem „Golgoty leśników polskich i ich rodzin pomordowanych na wschodzie w latach 1939 – 1948” w Centrum Edukacji Leśnej przy Nadleśnictwie Celestynów. Nabożeństwo w intencji pomordowanych leśników i ich rodzin koncelebrowali Ks. Wiktor Ojrzyński – kapelan leśników mazowieckich oraz Ks. Mirosław Wasiak z parafii w Celestynowie. Wśród zaproszonych gości była przedstawicielka Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi – Pani Anna Bielicka, dyrektor przedszkola, która złożyła symboliczny wieniec pod pomnikiem.

TEATRZYK „KSIĘŻNICZKA NA ZIARNKU GROCHU”

23 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Teatru Fantazja przedstawiających „Księżniczkę na ziarnku grochu”. Konstanty zostaje królem, jednak ani mu się śni rządzić Państwem , marzy mu się długa podróż, w którą niebawem się wybiera. W dalekim kraju spotyka Pampelunę, która ofiarowuję mu ziarnko grochu i namawia do znalezienia żony. Król Konstanty wraca do pałacu i robi casting na żonę, każda kandydatka musi przejść test. Jedną z nich jest rozgadana Izolda, która przespała całą noc na ziarnku grochu i nie wyczuła go, co oznaczało, że nie zostanie księżniczką. Kolejną kandydatką była Sara, pochodząca z biednej rodziny, której niewygodnie spało się w łożu królewskim, niedługo później dowiaduje się, że to właśnie ona zostaje wybranką Króla. Jak to w bajce bywa Król Konstanty oraz Sara żyli długo i szczęśliwe.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK „O PCHLE CO MANIER NIE MIAŁA”

22 kwietnia zawitał do nas Teatr TAK z Myślenic przedstawiając spektakl „O pchle co manier nie miała”. Główną rolę odgrywała oczywiście Pchła Szachrajka, która miała ogromne chęci aby nauczyć Języka Angielskiego Waćpana Kikuta, pozornie jej się to udało. Pchła ma ogromny problem- brak u niej manier, ponadto myśli, że wszystko najlepiej. Podczas występu dzieci nauczyły się kilku podstawowych słów w Języku Angielskim ,antonimy takie jak: dobry-zły, wysoki- niski, ładny-brzydki. Całe przedstawienie opierało się na tańcach i śpiewie, co wywołało u dzieci rozluźnienie i wiele pozytywnych emocji.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ EUROPEJSKI

16 kwietnia w naszej placówce odbył się Dzień Europejski, w każdej grupie odbyły się zajęcia tematyczne- grupa Misiów omawiała Włochy, Krasnale i Muchomorki- Francję, natomiast Smerfy- Wielką Brytanie. Dzieci poznały symbole tych krajów, wysłuchały kilka podstawowych zwrotów w innym języku oraz wykonały pracę plastyczne. Wiedza o krajach europejskich jest bardzo potrzebna, każde dziecko powinno znać tradycje nie tylko swojego kraju.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE BIBLIOTECZNE

Nasze przedszkole po raz kolejny gościło p. Ewę z Publicznej Biblioteki w Celestynowie. Pani Ewa wprowadziła dzieci w świat bajek, a następnie zadawała dzieciom, różne zagadki, których rozwiązaniem była postać z bajki. Dzieci świetnie się bawiły, tym bardziej, że p. Ewa znakomicie dobrała zabawy dla naszych przedszkolaków. Również przeczytała dzieciom książkę pt „ Marysia w ogrodzie” która zaciekawiła swoją treścią, oraz pięknymi ilustracjami. Na pożegnanie, dzieci podziękowały p. Ewie gromkimi brawami, za przygotowanie tak wspaniałego spotkania.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE WIELKANOCNE Z RODZICAMI

Tuż przed Wielkanocą, w naszym przedszkolu odbyły się, spotkania przedświąteczne z rodzicami dla grupy „Smerfy” i „Muchomorki”. To ważny dzień dla naszych przedszkolaków, nic wiec dziwnego, że dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola uśmiechnięte i nie mogły doczekać się wspólnej zabawy z rodzicami. Były piosenki, zagadki, konkursy, które przybliżyły nam zbliżające się Święta Wielkanocne. Później przyszedł czas, na wspólne wykonanie zajączka wielkanocnego, wszystko odbyło się w atmosferze radości, akceptacji i w prawdziwie świątecznym nastroju. Takie spotkania integrują, wzmacniają wieź z rodziną i przedszkolem, są atrakcyjnym wydarzeniem oraz okazją do wspólnych zabaw inspirowanych wielkanocną tradycją. Dziękujemy wszystkim rodzicom za czynny udział w spotkaniu Wielkanocnym.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć Muchomorki

Zapraszamy do galerii zdjęć Smerfy

TEATRZYK "KAPRYSY KRÓLEWNY KLARYSY"

26 marca do naszego przedszkola zawitali aktorzy z Teatru Moralite, przedstawiając spektakl pod tytułem „Kaprysy Królewny Klarysy”, przybyli do nas aż z Krakowa. Na początku aktorzy przypomnieli zasady obowiązujące w teatrze. W przedstawieniu główną rolę odgrywała Królewna Klarysa oraz jej Matka. Klarysa jak na Królewnę przystało żyła w pięknym zamku oraz w wiecznym dostatku. Jak każda Królewna miała mnóstwo kaprysów, nie lubiła jeść marchewki, uczyć się, ćwiczyć, chodzić do szkoły, za to uwielbiała spać i nic nie robić. W dniu balu, w zamku pojawił się Książę Julian, który chciał zdobyć serce Klarysy, jednak od razu widzi brak wychowania Królewny i próbuje naprowadzić ją na dobrą drogę. Teatrzyk przeplata się wieloma zagadkami dla dzieci, co im samym bardzo się podobało i sprawiło, że było to przedstawienie inne niż wszystkie.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Pierwszy Dzień Wiosny

Ostatniego dnia zimy w naszym przedszkolu zrobiło się wyjątkowo zielono, wszystko za przyczyną zielono wystrojonych dzieci. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Przedszkola Pani Anna Bielicka, która przywitała wszystkich i zaprosiła na występy. Dzieci śpiewały piosenki oraz recytowały wiersze, za co nagrodzone zostały gromkimi brawami. Pani Dyrektor podziękowała za występ małym artystom oraz nauczycielkom za trud włożony w przygotowanie. Następnie wszyscy udaliśmy się na pierwszy wiosenny spacer z czterema własnoręcznie zrobionymi Marzannami. Korowód prowadziła najstarsza grupa niosąc ze sobą gaiczek. Po wędrówce wszyscy zebraliśmy się na placu przedszkolnym, na którym wcześniej Pan Ryszard przygotował ognisko i kiełbaski, które ze smakiem zjedliśmy na świeżym powietrzu.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Spotkanie z muzyką

W dn. 13.03.15r w naszym przedszkolu, tuż po śniadanku, odbyło się spotkanie muzyczne pt ,,Animacje perkusyjne”. Dzieci miały możliwość, poznać różnorodne instrumenty perkusyjne, które zaprezentował p. Tomasz, a po nich przedszkolaki mogły spróbować gry na wybranych instrumentach, co sprawiło im ogromną radość. Odbyły się również konkursy taneczne, gdzie dzieci przy dźwiękach muzyki perkusyjnej, zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Spotkanie z muzyką dostarczyło wszystkim naszym przedszkolakom, niesamowitych wrażeń i mnóstwo zabawy.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

REKRUTACJA 2015

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ!

Informujemy, że rozpoczął się nabór dzieci do przedszkola, na rok szkolny 2015/2016, poniżej mogą Państwo pobrać potrzebne dokumenty

DEKLARACJA KONTYNUACJI

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA

UCHWAŁA RADY GMINY CELESTYNÓW

PROCEDURA REKRUTACJI DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA

Teatrzyk "Rubinowy Książe"

Na początku marca gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Art Re, który tym razem przedstawił nam spektakl pt. „Rubinowy Książę”. Przedstawienie było adaptacją baśni Wschodu, w której główną rolę grała córka szacha- Fatima, została ona żoną Rubinowego Księcia w niezwykły sposób. Niedługo po zaślubinach Fatima traci swojego męża z powodu wścibskiego zachowania, jednak dzięki uczuciu które między nimi jest odzyskuje go. Fatima musi obiecać Ojcu Księcia- Królowi Wód, że nigdy nie będzie o nic pytać. Przedstawienie łączy ze sobą piękną, orientalną muzykę z barwnymi kostiumami oraz baśniową scenografią. Spektakl uczył, że nadmierna ciekawość ma swoje smutne konsekwencje.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Teatrzyk "Grzecznie i Bezpiecznie"

19 lutego przybyli do nas aktorzy z Krakowskiego teatru Duet, tym razem przygotowali dla nas historię Ani, która nie zawsze była rozsądna i dobrze się zachowywała, jednak zawsze miała przy sobie odpowiednia osobę, podpowiadającą w którą stronę musi iść dziewczynka, aby zachowywać się grzecznie i bezpiecznie. Przedszkolaki zobaczyły, jak kulturalnie zachowywać się w domu oraz w szkole. Ponadto wspomniano o bezpieczeństwie na ulicy, podwórku i placu zabaw. Dzieci dowiedziały się, jak ważne jest segregowanie śmieci i dbanie o środowisko w którym żyjemy. Teatrzyk przyjął formę edukacyjnej pogadanki dla dzieci, która charakteryzowała się świetnymi dialogami połączonymi z bajkową dekoracją.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

NIECH ŻYJE BAL...

Karnawał to czas świetnej zimowej zabawy, w której główną rolę odgrywają bale. Nieodłącznym elementem dzieciństwa są wspomnienia z balów karnawałowych, na których wszyscy mieli piękne bajkowe przebrania. Jest to wspaniała forma rozrywki dla dzieci, która dostarcza im wiele radości, przeżyć i masę zadowolenia. 12 stycznia w naszej placówce odbył się taki właśnie bal, na którym oprócz postaci z bajek nie zabrakło policjantów, którzy dzielnie pilnowali naszej zabawy. W temacie strojów pomysłowość rodziców była ogromna. Impreza odbyła się w sali „Misiów”, którą dużo wcześniej na ten wyjątkowy dzień, Panie zdobiły balonami, serpentynami i girlandami. Na początku balu, aby te piękne chwile nie zostały zapomniane, Pani fotograf zrobiła zdjęcia grupowe oraz indywidualne. Pani Dyrektor Anna Bielicka przywitała wszystkie dzieci, nauczycielki oraz zgromadzonych Rodziców i zaprosiła do wspólnej zabawy. Oprawą muzyczną, oraz układami tanecznymi zajął się Pan Adrian, znany wszystkim dzieciom, ponieważ prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia taneczne. Nasz tancerz przygotował muzykę ze światowych list przebojów, znaną wszystkim z radia i telewizji, pozwoliło to na świetną zabawę zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Pani Dyrektor przeprowadziła zabawę z balonami, która wzbudziła u dzieci wątek zdrowej rywalizacji i chęci wygrania. Bal zakończył się słodkim poczęstunkiem.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Nieco wcześniej niż zwykle, już 16 stycznia w naszym przedszkolu pojawiło się wiele osób bliskich sercu przedszkolaków- Babcie i Dziadkowie. Tego dnia swoje występy miały wszystkie grupy, w godzinach porannych najmłodsi, popołudniu straszaki. Licznie zebranych gości za każdym razem serdecznie przywitała Pani Dyrektor Anna Bielicka i zaprosiła na występy. Dzieci przedstawiły program muzyczny, przygotowany przez Panią Justynkę od rytmiki oraz wierszyki wyuczone pod okiem swoich nauczycielek. Kończąc występy przedszkolaki pięknie wyśpiewały „Sto lat” dla Babć i Dziadków, po czym wręczyli im wcześniej przygotowane prezenty. Radości i wzruszeniom nie było końca, w geście podziękowania dzieci otrzymały gromkie brawa. Po występach Pani Dyrektor zaprosiła wszystkich na słodki poczęstunek przygotowany przez Mamy z Rady Rodziców.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W niedzielę 11 stycznia jak co roku w Zespole Szkół w Celestynowie odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra ta zagrała w Polsce już po raz dwudziesty trzeci, a jej celem była zbiórka pieniędzy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dzieci. Tegoroczna orkiestra grała „Dla podtrzymania standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Dzieci z naszego przedszkola aktywnie pomogły w zbiórce na ten cel występując w Celestynowskim Zespole Szkół. Specjalnie na ten dzień przygotowały program artystyczny pt.”Tańczące śnieżynki”. Przedszkolaki były bardzo dumne, że mogły wziąć udział w ogólnopolskiej akcji, tym samym przyczynić się do pomocy swoim chorym rówieśnikom. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Opracowała
Agnieszka Zakrzewska

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM

Dnia 8 stycznia nasze przedszkole odwiedził Pan Stefan Traczyk, leśnik z Nadleśnictwa Celestynów. Dzieci z grupy Muchomorków, Smerfów i Krasnali z wielkim zaciekawieniem udały się na miejsce, gdzie znajdują się karmniki na terenie naszego przedszkola. Pan Stefan wyjaśnił naszym przedszkolakom jak ważną rolę odgrywa dokarmianie ptaków i zwierząt zimą. Zapewnił im również, że pomagać ptakom mogą wszyscy, nawet ci najmniejsi, ponieważ do tego potrzebne są jedynie szczere chęci. Pan Stefan Traczyk przybliżył przedszkolakom, jakie ptaki przylatują do naszych karmników oraz czym można je dokarmiać. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem wysłuchały tego co miał do powiedzenia nasz Gość. Największą atrakcja dla dzieci było samo wrzucanie ziarenek słonecznika wspólnie z Panem Leśnikiem. Na sam koniec Muchomorki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie wraz z Panem Stefanem. Bardzo dziękujemy za tak interesujące spotkanie, które przyczyniło się do poszerzenia wiedzy na temat ptaków u naszych najmłodszych pociech.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA...

Dnia 22.12.14r dzieci z grup „Smerfy”, „Misie” oraz „Krasnale” wspólnie ze swoimi rodzicami, uczestniczyli w spotkaniu wspólnego kolędowania. Przybyłych gości powitała pani Dyrektor Anna Bielicka, a następnie złożyła życzenia na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Aby wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój, mali kolędnicy wraz z rodzicami, miały możliwość zaśpiewać znane, polskie kolędy. Z ust tych najmłodszych, jak i starszych płynęły słowa najpiękniejszych kolęd. Następnie po wspólnym kolędowaniu, dzieci przywitały piosenką, oczekiwanego gościa św. Mikołaja na którego bardzo, bardzo czekały… i otrzymały od niego, piękne prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Spotkaniu towarzyszyła wspaniała, świąteczna atmosfera radości i wspólnego przeżywania tej chwili. Pragniemy podziękować wszystkim rodzicom i opiekunom za czynny udział w spotkaniu świątecznym.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

JASEŁKA

Zgodnie z tradycją jaka już od lat panuje w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi 19 grudnia 2014r. dzieci z grupy „Muchomorków” przedstawiły bożonarodzeniowe widowisko dla zgromadzonych gości. Swoją obecnością na widowni zaszczycili nas: Ksiądz Proboszcz - Krzysztof Cąkała, Redaktor – pan Wiesław J. Muszyński, Radny i Sołtys Starej Wsi – pan Leszek Gąsiorowski z żoną. Ponadto Wójta Gminy Celestynów reprezentowała pani kierownik ZOSZ Olga Wileńska. Obecni byli również rodzice i wszyscy pracownicy przedszkola. Licznie zgromadzonych gości przywitała dyrektor przedszkola - pani Anna Bielicka, a następnie zaprosiła na bożonarodzeniowe przedstawienie. Przedszkolaki przedstawiły i przybliżyły wszystkim tradycje związane z wieczerzą wigilijną między innymi takie jak biały obrus, sianko, opłatek, pierwsza gwiazdka, choinka, Święty Mikołaj. Podczas tej inscenizacji dzieci wcieliły się w role aniołów, babci, dziadka, mamy, taty oraz córek i synów. U stołu gdzie zasiadła rodzina podczas wieczerzy wigilijnej kolędowały również aniołki. Młodzi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Po części oficjalnej Muchomorki przywołały wierszem oraz okrzykiem Św. Mikołaja, od którego otrzymały prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Pani dyrektor złożyła wielkie podziękowania za trud włożony w przygotowanie dzieci do występu na ręce pani Agnieszki Świderskiej, Agnieszki Zakrzewskiej oraz Justynie Inoziemcew. Następnie pani dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia oraz zaprosiła do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK „BALTAZAR BOMBKA”

10 grudnia do naszego przedszkola zawitał teatr Duet z Krakowa, ze swoim spektaklem „Baltazar Bombka”. Jest to bajka stworzona na podstawie dobranocki „Porwanie Baltazara Gąbki”, którą wielu dorosłych z pewnością pamięta z dzieciństwa. Dzieci ze wszystkich grup oglądały z zaciekawieniem przygody dobrego Smoka Wawelskiego oraz tajemniczego Szpiega. W Krakowskiej Legendzie nie zabrakło wspomnienia o wartościach, które są niewątpliwie ponadczasowe. Ukazanie, że dobro zawsze wygrywa ze złem, przypomnienie numeru alarmowego to wszystko było celem występów. Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w przedstawieniu, co sprawiło im wiele radości.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO SALI ZABAW „ŁUGI-BUGI”

5 grudnia dzieci z całego przedszkola wyruszyły na pełną emocji wycieczkę do Sali Zabaw „Ługi-Bugi”. Tuż po śniadaniu autokar z dziećmi oraz opiekunami udał się do pobliskiego Karczewa, gdzie czekała nas świetna zabawa w niedawno otwartej Sali Zabaw. Zjeżdżalnie, baseny z kuleczkami, dmuchany zamek, mnóstwo przeszkód do przejścia a wszystko przy rytmicznej muzyce dla dzieci. Aby nie zabrakło Mikołajkowego nastroju dzieci odwiedził sam Święty Mikołaj, rozdając słodkie upominki. Dzieci były zachwycone z wycieczki, niejedno z nich marzy, że niebawem znów wyruszymy do Sali Zabaw.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

LEKCJA BIBLIOTECZNA „ZIMA W KSIĄŻECZKACH”

Drugiego dnia grudnia odwiedziły nas po raz kolejny Pani Beatka oraz Pani Ewa z Publicznej Biblioteki w Celestynowie. Na wstępie Pani Dyrektor Anna Bielicka uroczyście przywitała naszych gości. Ponieważ za oknem coraz zimniej, tematyka prelekcji była bardzo zimowa, jako pierwszą książeczkę, dzieci wysłuchały, przeczytany przez jedną z Pań utwór pt.” Przygody chłopca Maksa i Zimy”. Pani w czasie czytania zadawała dzieciom pytania oraz tłumaczyła trudniejsze słowa. Druga Pani zaskoczyła dzieci prostymi zagadkami, z którymi nasze przedszkolaki świetnie sobie poradziły. Nie zabrakło zabawy muzycznej, w którą dzieci świetnie się wczuły. Na koniec wysłuchaliśmy opowiadania „Prezenty dla Św. Mikołaja”, której dodatkową atrakcją była trójwymiarowość książeczki. Dziękujemy Pani Beatce oraz Pani Ewie, mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś nas odwiedzą.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

ŚWIĘTO KLAS MUNDUROWYCH

Dnia 28 listopada 2014 roku dzieci z naszego przedszkola wyjechały na wycieczkę do Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku na święto Klas Mundurowych. Podczas tej uroczystości dzieci miały okazję zobaczyć pokaz ratownictwa, którego celem było uświadomienie przedszkolakom jak ważna i potrzebna jest praca strażaków. Cały pokaz rozpoczął się zaprezentowaniem akcji z udziałem psów policyjnych. Ponadto dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaciekawieniem obejrzały również całą czynność, podczas której nasi dzielni strażacy pokazali jak krok po kroku należy postępować, aby sprawie i szybko udzielić pomocy ludziom poszkodowanym w wypadkach samochodowych. Następnie ratownicy WOPR zademonstrowali kolejny bardzo ważny element ratujący ludzkie życie, a mianowicie udzielenie pierwszej pomocy. Wielką i niezapomnianą atrakcją było także dla naszych najmłodszych obejrzenie wozu strażackiego. Cały wyjazd był bardzo udaną lekcją szczególnie dla tych, którzy pragną w przyszłości w ten sam sposób pomagać innym.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

ANDRZEJKI

28 listopada dzieci z grupy najmłodszej obchodziły Andrzejki, Pani przebrała się za czarownicę, opowiedziała krótką historię dotyczącą tego święta, po czym zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy wypowiadając słowa „Hokus pokus, czary mary, niech się spełnia andrzejkowe czary”. Bawiliśmy się w czarodziejskie buciki, dzieci mogły zobaczyć na czym polega i jaką idee ma lanie wosku. Nie zabrakło lubianej przez wszystkich chusty animacyjnej a co za tym idzie zabawy „Kto jest kim?”. Ponieważ andrzejki to również ostatnie zabawy taneczne, w sali urządziliśmy mini dyskotekę, przy ulubionych utworach dla dzieci. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczna- pokolorowały andrzejkowy klucz. Był to dzień pełen wrażeń dla dzieci, poznały wiele andrzejkowych wróżb oraz mogły świetnie bawić się na zabawie tanecznej.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

W dnia 25.11.14r nasze przedszkole wybrało się, na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć interaktywne wystawy, dotknąć eksponatów i samodzielnie wykonać na nich eksperymenty. Spędziły miłe chwile w Galerii „Bzzz!” gdzie zabawa połączona była z wiedzą, która pobudzała naturalną, dziecięcą ciekawość świata. Odwiedziliśmy również Teatr Robotyczny, w którym głównymi aktorami były roboty, zamknięte w mechanicznych ciałach. Dzieci obejrzały przedstawienie pt „ O królewiczu Ferrycym i królewnie Krystali”. Wszystkie przedszkolaki świetnie się bawiły, przeprowadzały eksperymenty, obserwując przebieg doświadczenia oraz ich rezultaty. Dzięki temu mogli zrozumieć, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ NIEBIESKI

Tuż po święcie misia w naszej placówce odbył się kolorowy dzień, tym razem wszystkie dzieci ubrane były na niebiesko. Nauczycielki zorganizowały zajęcia, w których motywem przewodnim był ten właśnie kolor. Tego dnia gościliśmy również dwóch Panów Policjantów zaproszonych przez Panią Dyrektor Annę Bielicka. Naszymi gośćmi byli: Komendant z Posterunku Policji w Celestynowie- Aspirant Sztabowy Paweł Lechnik oraz Komisarz Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej w Otwocku. Panowie przekazali dzieciom informacje o bezpieczeństwie, na ulicy, w przedszkolu, podczas podróży. Podczas pogadanki przypomniane zostały najważniejsze telefony alarmowe. Ponadto dzieci przeżyły praktyczną lekcję, na przejściu dla pieszych przed przedszkolem. Na koniec spotkania Pan Policjant wjechał radiowozem na plac przedszkolny, gdzie wszystkie chętne dzieci mogły wsiąść i pooglądać go od środka. Była to niezwykła lekcja bezpieczeństwa zarówno podstawy teoretyczne jak i praktyczne.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25 listopada razem z całą Polską świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia, tego dnia w naszym przedszkolu pojawiło się wiele ulubionych maskotek, przyniesionych przez dzieci. W najmłodszych grupach odbyły się zajęcia o tematyce związanej z misiem, były piosenki, wierszyki, opowiadania oraz praca plastyczna. Nie zabrakło tańców z misiami przy muzyce. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone, że tego dnia mogły przynieść do przedszkola swoje ulubione maskotki, bez względu na ich rozmiar.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI LEŚNEJ W CELESTYNOWIE

Dnia 18.11.14r odbyła się wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie, dla dzieci 4 i 5 letnich. Przedszkolaki miały możliwość przeżyć wspaniałe zajęcia z przyrody, poznając różne gatunki ptaków i zwierząt, żyjących w naszych lasach. Poznały czym się żywią, które gatunki zostają a które opuszczają nas na zimę. Najbardziej zaciekawione były zwiedzaniem sali zwierząt, w której usłyszały jakie odgłosy wydają zwierzęta , ich cechami wyglądu oraz naturalnym środowiskiem ich życia. Ta wycieczka, sprawiła przedszkolakom ogromną radość, rozbudziła w nich ciekawość do zwierząt, poszerzyła wiedzę z zakresu przyrody i otaczającego ich świata.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

GOŚĆ W PRZEDSZKOLU

14 listopada do naszego przedszkola zawitał Radny Powiatowy Pan Dariusz Grajda, który przekazał dzieciom z najstarszej grupy kaski rowerowe od Marszałka Sejmiku Województwa Mazowieckiego- Adama Struzika. Akcja ma na celu promowanie bezpieczeństwa na drodze, a co za tym idzie zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych z udziałem rowerzystów.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

NARODOWO W NASZYM PRZEDSZKOLU

W naszym przedszkolu 07 listopada 2014r, odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Przedszkolaki od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Gospodarzami uroczystości były 4-latki z grupy ,,SMERFY”. pod kierownictwem Anny Samul i Janiny Kołakowskiej. Na początku uroczystości całą przedszkolną społeczność, przywitała dyrektor przedszkola pani Anna Bielicka, po czym odczytała list od prezydenta RP pana Bronisława Komorowskiego przypominając o tym, ważnym dla każdego Polaka Narodowym Święcie Niepodległości. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia, wyglądały odświętnie i uroczyście. Podczas wystąpienia dzieci recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, m.in. "11 listopada” – L. Wiszniewskiego, "Barwy Ojczyste" Cz. Janczarskiego, i "Katechizm polskiego dziecka," Wł. Bełzy oraz wiersze przedstawiające historię rozbiorów Polski i drogę do odzyskania niepodległości . Występ wzbogacił śpiew pieśni patriotycznych. Na zakończenie pamiętając o zachowaniu należytej postawy wspólnie odśpiewano Hymn Polski. Podczas udziału w uroczystości, dzieci mają możliwość uczyć się patriotyzmu od najmłodszych lat oraz przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, szacunku dla polskich symboli: godła i biało – czerwonej flagi.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK „NIE TO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI”

Tuż po śniadaniu 6 listopada w sali grupy Misiów zebrały się dzieci z całego przedszkola. Tego dnia przybyli do nas, aż z Krakowa artyści z Teatru Arkadia. Aktorzy zaprezentowali nam przedstawienie pt. „Nie to złoto co się świeci”, gdzie w rolach głównych wystąpił Zajączek i Miś. Bohaterowie zwrócili uwagę na to, jak ważna jest kultura osobista, dobro, bycie grzecznym oraz przyjaznym. Podczas wspólnej zabawy z dziećmi śpiewając i rozwiązując zagadki, dzieci miały zrozumieć jak ważna jest przyjaźń. Publiczność wraz z zajączkiem próbowali przekonać misia do grzecznych zachowań i nauczyć go magicznych słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Na koniec przedstawienia, zamiast tradycyjnego pożegnania, widownia złożyła przysięgę: „ Jestem mały, będę duży, na pochwałę też zasłużę, już nikomu źle nie zrobię, będę się podobać tobie”.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Dnia 5 listopada w naszym przedszkolu zapanował bajkowy klimat, a to wszystko związane z obchodzonym w tym dniu Świętem Postaci z Bajek. Oprócz zajęć tematycznych przeprowadzanych przez nauczycielki, przed południem odwiedził nas Teatr Lalek Bajka z Nowego Sącza, ze znanym wszystkim przedstawieniem „Jaś i Małgosia” w nieco innym wydaniu. Spektakl opowiadał o rodzeństwie, które zostało pozostawione przez rodziców w lesie, z powodu biedy w rodzinie. Jaś i Małgosia mają szukać w lesie pożywienie, jednak na swojej drodze spotykają złą czarownicę, która usiłuje ich skrzywdzić. Bajka kończy się szczęśliwie, dzieciom udaje się przechytrzyć czarownicę. Celem bajki było zachęcenie do uprawiania sportów i prostych zajęć ruchowych, aby nie mieć takich problemów ze zdrowiem jak czarownica. Na uwagę zasługuje również przesłanie wzajemnego czynienia dobra, które w przyszłości powraca. Kukiełki oraz wspaniała sceneria przeniosła nas wszystkich w bajeczny świat.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ POMARAŃCZOWY

Ostatniego dnia października w przedszkolu zrobiło się pomarańczowo, a wszystko za sprawą kolorowego dnia. Każdy z nas ubrany był na pomarańczowo, Panie nauczycielki przeprowadziły w tym dniu zajęcia tematyczne o pomarańczowych owocach i warzywach. Dzieci z grupy „Misiów” pod okiem osób dorosłych, brały udział w produkcji domowego soku marchewkowo- pomarańczowego, który później ze smakiem skosztowały.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK „TATO I JASIEK”

27 października gościliśmy w naszym przedszkolu grupę artystyczną „Artom studio”, która przyjechała do nas aż z Białegostoku. Aktorzy zaprezentowali nam przedstawienie pt.” Tato i Jasiek”, które miało za zadanie uświadomienie dzieciom jak ważna jest sprawność fizyczna, dążenie do celu oraz rodzina. Pewnego dnia Tato Jasia- Ryszard musiał biec z synem do sklepu, jednak okazało się, ze brak kondycji Taty to poważny problem. Tato i Jasiek rozpoczynają wspólny jogging , po drodze spotykając jeża, żółwia, oraz mając bardzo bliski kontakt z latarnią. Bajka opowiada o relacjach rodzinnych, które umacniają się przy wspólnych zainteresowaniach. Efekty współpracy najlepiej widać, gdy pojawia się problem, jak w przypadku dziadka w podeszłym wieku, który postanowił poskakać. Przestawienie było pełne humoru, wszyscy świetnie się bawiliśmy.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

23 października odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z grupy IV „Misiów”. Pani Dyrektor Anna Bielicka przywitała przybyłych gości, po czym dzieci zaprezentowały przygotowany wcześniej program artystyczny. Występy obejmowały zarówno piosenki z pokazywaniem m.in. „Jadą, jadą misie”, „Jestem sobie przedszkolaczek” jak również doskonale wyuczony wierszyk „Proszę Państwa oto miś”. Po zakończonym widowisku maluszki złożyły przysięgę prawdziwych przedszkolaków. Następnie Pani Dyrektor wielkim ołówkiem pasowała wszystkich po kolei, wręczając jednocześnie dyplomy jako pamiątkę pasowania. Po uroczystości głos zabrała Urszula Król- członek Rady Rodziców, która podziękowała Pani Dyrektor, oraz Paniom pracującym w grupie IV, za trud włożony w przygotowanie dzieci.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

14 października 2014 roku razem z całą Polską świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej połączony z Pasowaniem na przedszkolaka. Oficjalną część rozpoczęła Pani Dyrektor Anna Bielicka, która przywitała przybyłych na uroczystość gości Wójta Gminy Celestynów Pana Stefana Traczyka oraz sołtysa i radnego Starej Wsi Pana Leszka Gąsiorowskiego z żoną. Pani Dyrektor nie zapomniała o przybyłej Radzie Rodziców oraz o pracownikach przedszkola. Część artystyczną zaprezentowały dzieci z grupy „Muchomorów” , zaadresowaną do wszystkich pracowników oświaty. Pani Dyrektor Anna Bielicka wręczyła wyróżnionym pracownikom nagrody, wśród nich znalazła się Agnieszka Świderska- nauczycielka grupy starszaków oraz Alicja Mielcuch, która pełni funkcję pomocy nauczyciela. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

DRODZY RODZICE

14 października (wtorek) w naszym przedszkolu odbdzie się Pasowanie na Przedszkolaka nowo przyjętych dzieci. Serdecznie prosimy, aby tego dnia dzieci ubrane były na galowo. Dziękujemy!

TEATRZYK „MISIOWA DRAKA O DROGOWYCH ZNAKACH”

Ten tydzień zakończyliśmy występami teatralnymi dobrze nam znanej grupy artystycznej KOP z Krakowa. Aktorzy tym razem przybyli do nas z przedstawieniem noszącym tytuł „ Misiowa draka o drogowych znakach”. Poznaliśmy bardzo miłego Misia, który bardzo chciał nauczyć się jeździć na rowerze. Jego mądra koleżanka Ara, która jest papugą uświadomiła Misiowi, że aby jeździć na rowerze trzeba znać znaki drogowe oraz podstawy przepisów ruchu drogowego. Dzięki melodyjnym piosenkom, kolorowej scenografii oraz wesołym dialogom dzieci były w stanie przyswoić zasady ruchu drogowego.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

POKAZ OWADÓW

Do naszego przedszkola zawitała bardzo sympatyczna Pani, która pojawiła się wraz ze swoimi owadami. Nasz gość przybliżył nam świat owadów, pokazując pszczoły, motyle, ćmy oraz chrząszcze. Zatrzymaliśmy się na dłużej przy znanych wszystkim pszczołach, dowiedzieliśmy się, jak wygląda życie tych owadów, czym się zajmują, do czego są potrzebne oraz jak dużo pracy wykonują w ulu. Mieliśmy okazję zobaczyć z bliska nieżywe okazy w ramkach oraz żywych przyjaciół naszego gościa. Była to świetna żywa lekcja przyrody dla każdego z nas.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK EKOZDZISŁAW I JEGO DOBRE RADY NA ODPADY

Dnia 26 września do naszego przedszkola zawitali aktorzy ze studia artystycznego AKADA, którzy przybyli do nas aż z Suwałk, aby zaprezentować nam przedstawienie pod tytułem "Ekozdzisław i jego dobre rady na odpady". Dzieci poznały Matkę Naturę, która miała duży problem z ilością śmieci, znajdujących się w zupełnie nieodopowienich miejscach. Pojawiła się również Karolinka, którą spotkała kara za rozrzucanie śmieci. Teatrzyk miał na celu rozbudzenie u dzieci zachowań proekologicznych oraz uświadomienie jakie zagrożenie niesie za sobą nie wyrzucanie śmieci w miejsca do tego przeznaczone. Była to świetna lekcja ekologii zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

BAL JESIENI

19 września do naszego przedszkola zawitała Jesień, której oznaki zauważyć można było w każdej sali. Tego dnia dzieci ubrane pięknie ubrane były w kolory jesieni. Gościliśmy błazna, który zadawał dzieciom zagadki, organizował konkursy i nadzorował zabawę taneczną. Nie tylko dzieci świetnie się bawiły, dorosłym również udzielił się taneczny nastrój.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

AKTUALNOŚCI 2013/2014:


WYCIECZKA DO MAZOWIECKIEGO ZESPOŁU PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH
Grupa Muchomorów z naszego przedszkola przez całą zimę dokarmiała ptaki w ramach udziału w konkursie. Przedszkolaki pod opieką Pani Agnieszki Świderskiej i przy udziale rodziców dbały o naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci nie tylko wsypywały ziarna do karmnika, ale również obserwowały patki, uczyły się je odróżniać i nazywać . Dnia 17 czerwca 2014 r. grupa Muchomorów i Smerfów wybrała się na wycieczkę autokarową do Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych z siedzibą w Otwocku. Głównym celem wyjazdu było uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród. Dzieci z naszego przedszkola zajęły II miejsce w konkursie pn. „Dokarmiamy ptaki zimą-szkolny karmnik”. Szczególne podziękowania otrzymała Pani Agnieszka Świderska za kształtowanie nawyku dbania o ptaki, poszerzenie wiedzy o nich oraz za przygotowanie dzieci do konkursu. Na zakończenie uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Opracowała
Agnieszka Świderska

ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE
Jednym z priorytetowych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci. Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez Ministra Rokiem Szkoły i Przedszkola w Ruchu, zainicjowano akcję "Ćwiczyć każdy może", której organem wspierającym został Ośrodek Rozwoju Edukacji. Nasze Przedszkole postanowiło przyłączyć się do powyższej akcji. Miło nam poinformować, że po kilku miesiącach wzmożonej aktywnej pracy nasze przedszkole otrzymało tytuł "Przedszkole w ruchu". W trakcie zajęć dydaktycznych w grupie Smerfy (4 latki) wykorzystywane były różnorodne środki dydaktyczne oraz sprzęty gimnastyczne. Organizowane były zajęcia ruchowe przy muzyce, zajęcia gimnastyczne oraz zajęcia z elementami tańca. Wszystkie dokonania zostały udokumentowane, przekazane a następnie zaakceptowane przez wysłannika ORE. Wkrótce otrzymamy tabliczkę, którą z dumą powiesimy w honorowym miejscu.

Opracowała
Magdalena Zaleska

TEATRZYK „TO JUŻ LATO, CO TY NA TO?”
Przedstawienie z cyklu „Cztery pory roku” było ostatnim w tym roku przedszkolnym. Tym razem aktorzy Teatru KOP zabrali nas na wakacje nad morze. Pan Świstak opowiadał nam, co należy zabrać ze sobą na wakacje, jakie rzeczy spakować do plecaka i walizki. Spektakl przeplatany był piosenkami o lecie i wakacjach, których uczyła nas Pani Lato. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą aktywnie spędzać czas nad morzem, a także czego powinny unikać w trakcie zabawy na plaży, aby całym i zdrowym wrócić po wakacjach do domu. Pan Świstak i Pani Lato zachęcali dzieci do czynnego wypoczynku nad morzem ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa na plaży i w wodzie.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ DZIECKA
Dnia 2 czerwca 2014 roku nasze przedszkole hucznie świętowało Dzień Dziecka. Chociaż warunki atmosferyczne nam nie sprzyjały, zabawę przenieśliśmy do sali Misiów, którzy tradycyjnie miło i ciepło przyjęli pozostałe grupy. Zabawę rozpoczęliśmy od tanecznej samby, która wprowadziła nas w doskonały nastrój. W kole śpiewaliśmy piosenkę... Tańczyliśmy też „Woogie Boogie”, wspaniale bawiliśmy się w "3 pociągi". Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa "Loteria" oraz nasza przedszkolna interpretacja popularnej zabawy - „Raz, dwa, trzy, Pani Dyrektor patrzy” Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki, oraz wspólnie z Paniami wykonywały pamiątkowy plakat „Dzień Dziecka 2014”. Jak zawsze w naszym przedszkolu wesoło i sympatycznie upłynął nam czas.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ MAMY I TATY
W Dniach 26 oraz 27 maja 2014 roku w naszym przedszkolu miały miejsce występy z okazji Dnia Mamy oraz Dnia Taty. Dwa tygodnie przed uroczystościami, rodzice otrzymali od swoich pociech piękne zaproszenia. Od dawna wszystkie przedszkolaki przygotowywały się na ten ważny dla nich dzień, codziennie uczestniczyły w próbach oraz indywidualnie uczyły się wierszyków. W poniedziałek pierwsza grupa Krasnali ugościła swoje Mamy, Misie natomiast zaprosiły oboje rodziców. Dziewczynki miały piękne opaski oraz zielone i czerwone spódniczki, chłopcy wystąpili w strojach galowych. Najmłodsze grupy swój program artystyczny przygotowany miały przez Panią od rytmiki Justynę Inoziemcew w uzgodnieniu z nauczycielkami. Program był tak dobrany, aby najmłodsi mogli zaprezentować rodzicom nie tylko możliwości wokalne, ale również ustawianie się w pary, robienie „pociągu”, zabawy w kole oraz umiejętności gry na instrumentach.
Dzień później 27 maja swoich rodziców zaprosiła grupa Smerfów oraz Muchomorów. Nauczycielki w tych grupach przygotowały swój indywidualny program w oparciu o utwory Abby oraz wielu innych pięknych i wzruszających piosenek dla Taty i Mamy. Można było również usłyszeć występy Smerfów w wersji anglojęzycznej. Nauczycielki starszych grup stanęły na wysokości zadania, cudownie przygotowały program artystyczny, z czego rodzice byli bardzo zadowoleni. Wszyscy rodzice na koniec występów otrzymali piękne nagrody od swoich pociech, oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Galeria zdjęć Dzień Mamy KRASNALE

Galeria zdjęć Dzień Mamy i Taty MISIE

Galeria zdjęć Dzień Mamy i Taty SMERFY

Galeria zdjęć Dzień Mamy i Taty MUCHOMORY

DRODZY RODZICE

W okresie od 5 do 17 maja br w godzinach 7.00 do 15.00 będą podpisywane umowy cywilno-prawne za pobyt dzieci w Przedszkolu w roku szkolnym 2014/15.
Obowiązek zawarcia umowy dotyczy również rodziców dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne w naszej placówce.
W związku z tym prosimy Państwa o przybycie z dokumentem stwierdzającym tożsamość, w wyznaczonym terminie do kancelarii Przedszkola celem podpisania umowy.
Nie podpisanie umowy jest równoznaczne z rezygnacja i utratą miejsca w przedszkolu.
Przy podpisywaniu umowy prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na karty zbliżeniowe do systemu rejestrującego pobyt dzieci w Przedszkolu, koszt jednej karty - 7 zł, który pokrywają rodzice.

Dyrektor Przedszkola
mgr Anna Bielicka


OGŁOSZENIE

Od 1 do 31 lipca br. w Przedszkolu Samorządowym w Celestynowie będzie organizowany dyżur dla dzieci obojga rodziców pracujących w w/w miesiącu.

UWAGA
1. Zainteresowani rodzice pobierają i wypełniają kartę zgłoszenia dziecka i składają do 23 maja br w kancelarii Przedszkola.

2. Koszt opieki nad dzieckiem będzie wynosił 1zł za każdą rozpoczętą godzinę ponad postawę programową (Uchwała Rady Gminy Celestynów Nr 316/13 z dnia 26.06.2013 r.)

3. Stawka żywieniowa dzienna będzie wynosić 8 zł

4. W/w opłaty należy wpłacać na niżej podane konto do 30 maja br.
ŻYWIENIE (Np. 23 dni x 8 zł= 184 zł)
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W CELESTYNOWIE
60 8001 0005 2002 0011 8734 0004
OPIEKA ( Ilość godzin zadeklarowanych dziennie x 1zł np. 23 dni)
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W CELESTYNOWIE
25 8001 0005 2002 0011 8734 0002

JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE W PRZYPADKU NIEOBECNOŚCI DZIECKA WNIESIONE OPŁATY NIE BĘDĄ PODLEGAŁY ZWROTOWI.

Karty do pobrania w Przedszkolu w Starej Wsi

KARTA ZGŁOSZENIOWA NA DYŻUR LIPIEC 2014


SPOTKANIE Z EWĄ CHOTOMSKĄ
Dnia 8 maja 2014r. do naszego przedszkola przyjechała Pani Ewa Chotomski, córka znanej wszystkim autorki książek dla dzieci Wandy Chotomskiej. Na samym początku Pani dyrektor Anna Bielicka powitała i przedstawiła wszystkich gości. Następnie Pani Ewa Chotomska przywitała naszych przedszkolaków piosenką pt. „Pan Tik Tak” i tym samym wprowadziła dzieci do tematu. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem i radością przyjęli Panią Ewę w niezwykle kolorowym stroju. Autorka wyjaśniła, iż zawodowo całe życie związana była z telewizją. Najczęściej jednak odgrywała rolę „cioci Kloci” w programie pt. „Tik-Tak”. Była również autorką różnych programów telewizyjnych dla dzieci oraz autorką wielu piosenek i książek dla najmłodszych. Po krótkim życiorysie Pani Ewa Chotomski wyjaśniła przedszkolakom znaczenie słowa „rym”. Następnie zaprosiła wszystkie dzieci do zatańczenia i zaśpiewania przeróżnych piosenek ze swojego repertuaru. Były to między innymi: „Szczotka pasta kubek ciepła woda”, „Moja fantazja”, „Mydło wszystko umyje”, „Każdy ma jakiegoś bzika” itp. Podczas spotkania opowiadała również o swoich książkach, zwierzętach które uwielbia, jak również o tym jak powstają jej piosenki. Nie zabrakło również wierszy i opowiadań dla dzieci. Pani Ewa z wielką ochotą przybliżyła historie niektórych bohaterów swoich opowiadań. Przedszkolaki miały również możliwość wzięcia udziału w różnych konkursach i zagadkach słownych. Autorka zadawała wiele ciekawych pytań, na które dzieci bardzo chętnie udzielały odpowiedzi. To była wspaniała lekcja muzyczno-biblioteczna.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

OBCHODY 3 MAJA
Dnia 30 kwietnia 2014 roku spotkaliśmy się w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla wszystkich Polaków jest to dzień szczególny, dlatego od najmłodszych lat warto umożliwić dzieciom uczestniczenie w takiej krótkiej lekcji historii. Uroczystość przygotowały nauczycielki z grupy „Muchomorki”, panie: Anna Samul oraz Agnieszka Świderka wraz ze swoimi podopiecznymi. Na samym początku spotkania wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, dbając o prawidłową postawę dzieci. Nasi artyści – jako mali patrioci – przemówili wierszem o Konstytucji, zbiorze praw i obowiązków, który stworzyliśmy jako pierwsi w Europie, dając przykład innym krajom. Na zakończenie naszego spotkania pani dyrektor Anna Bielicka podziękowała dzieciom i nauczycielkom za przygotowanie uroczystości, podsumowując jak istotne jest wdrożenie postaw patriotycznych. Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne przeżywały tę uroczystość w trakcie zająć tematycznych

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

Kochani Rodzice i Sympatycy!
Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych życzą pracownicy Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi!

REKRUTACJA 2014/2015

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ!

Informujemy, że nabór dzieci do publicznych przedszkoli, publicznych innych form wychowania przedszkolnego
oraz oddziałów przedszkolnych publicznych szkół na rok szkolny 2014/2015
rozpocznie się od
10 marca
i potrwa do
28 marca 2014 roku
Przypominamy, że dzieci urodzone w 2009 r. mają obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego.

Procedura oraz wnioski przyjęć dostępne są w zakładce „dokumenty”

O szczegółach rekrutacji zostaniecie Państwo powiadomieni na zebraniach, które odbędą się na początku marca, natomiast rodziców „nowych” dzieci proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Dyrektor Przedszkola
mgr Anna Bielicka

SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANT
14 kwietnia w naszym przedszkolu miało miejsce niesamowite spotkanie z Panią Aspirant Anną Wasilewicz. Nasz gość przybył do nas z Powiatowej Komendy Policji w Otwocku, na zaproszenie Pani Dyrektor Anny Bielickiej. Po przywitaniu gościa przez Panią Dyrektor, Pani Anna spytała dzieci, czy wiedzą czym zajmuje się Policja, oraz czy znają podstawowe zasady bezpiecznego zachowania. Spotkanie miało charakter pogadanki, dotyczyło przestrzegania zasad bezpieczeństwa na różnych płaszczyznach i w różnych sytuacjach. Na pytanie: czy czujecie się bezpiecznie w przedszkolu, nasze dzieci zgodnie odpowiedziały, że tak i jest to zasługą Pań Nauczycielek oraz Pomocy. Podczas spotkania nasz gość przekazał dzieciom wszystkie zasady bezpiecznego postępowania w przedszkolu, w domu oraz na wakacjach, nie zabrakło reguł dotyczących zachowywania się na drodze. Dzieciom na pewno przyda się przypomnienie zasad tym bardziej, że wakacje już za pasem. Mamy głęboką nadzieję, że Pani Anna jeszcze kiedyś zechce odwiedzić naszą placówkę.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

"MÓJ PRZYJACIEL LAS"
W ubiegłym tygodniu każda z grup, pod okiem swoich wychowawców, przygotowywała plakat o tematyce leśnej, a także utrwalała wiedzę na temat zwierząt, roślin i drzew, które możemy spotkać w polskich lasach. Dnia 7 kwietnia 2014 roku gościliśmy w naszym przedszkolu wójta gminy Celestynów pana Stefana Traczyka, panią kierownik Olgę Wileńską oraz prof. Jana Szyszko, byłego Ministra Środowiska, posła obecnej kadencji oraz wykładowcę SGGW. Celem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie plakatu pt. "Mój przyjaciel las". Prof. Jan Szyszko wraz z p.dyrektor Anną Bielicką oglądali plakaty, które zostały wywieszone na sztalugach w sali grupy IV. Według naszego znakomitego gościa każda grupa wspaniale wykonała swoje zadanie, dlatego na ręce wychowawców zostały złożone niezwykle kreatywne nagrody. Serdecznie dziękujemy gościom za wizytę i cenne niespodzianki.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z GADAMI
W naszym Przedszkolu gościliśmy pana Dawida - zoologa, który opiekuje się wężami. Pan Dawid w sposób niezwykle łatwy do przyswojenia przez dzieci przekazywał informacje związane z gadami, charakterystyką danego gatunku, miejscem jego występowania. Swoje spotkanie zaczął od wyjaśnienia, że węże nie lubią hałasu, nie chcą aby do nich machać, ponieważ nie lubią gwałtowanych ruchów. Dzięki temu dzieci bardzo cichutko i niemalże bez ruchu spędziły czas na zajęciach z Panem Dawidem. Przedszkolaki przy pomocy osoby prowadzącej miały możliwość dotknięcia okazów m.in. Kazika - Pytona Tygrysiego Ciemnoskórego albinotycznego, Kacpra - węża zbożowego, czy Klemensa - boa dusiciela. Dowiedziały się również, że w razie nagłego spotkania z wężem w środowisku naturalnym - najlepiej się nie ruszać i pozwolić wężowi odpełznąć. Dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody!

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK "KRASNAL ŁAKOMCZUSZEK W KRAINIE SŁODKOŚCI"
W ubiegły piątek 21 marca 2014 roku gościliśmy w przedszkolu aktorów ze Studia Artystycznego Premiera z Białegostoku, którzy przedstawili nam teatrzyk o Krasnalu Łakomczuszku. Dzieci wraz z główną bohaterką Tosią piekły tort, powtarzały wszystkie składniki niezbędne do wykonywania wypieku. Gdy za sprawą magicznego piekarnika ciasto urosło, dzieci miały za zadanie go przypilnować. Niespodziewanie wpadł Krasnal łakomczuszek i porwał tort... tak rozpoczęła się historia o prawidłowym odżywianiu i zdrowym stylu życia. A jak się zakończyła? Prosze zapytać swoje dzieci.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Tuż po zakończeniu przedstawienia Pani Dyrektor Anna Bielicka przywitała przybyłych gości : Angelikę Kotyrę- Przybysz, która reprezentowała Wójta Gminy Celestynów oraz przedstawicielkę Rady Rodziców Panią Adriannę Woźniak. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła na występy przygotowane przez nasze przedszkolaki. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły w kole, a także zaprezentowały krótką wiosenną inscenizację. Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za wspaniałe występy a nauczycielkom za staranne przygotowanie. Następnie wszyscy udali się na pierwszy wiosnny spacer własnoręcznie zrobioną Marzanną, korowód prowadziła Pani Danusia Mordecka, niosąca gaiczek. Po udanej wędrówce zebraliśmy się wszyscy na przedszkolnym placu zabaw i okrzykami pożegnaliśmy zimę. Na zakończenie uroczystości powitania wiosny pan Tadeusz zrobił grilla i wszystkie dzieci ze smakiem zajadały kiełbaski na świeżym powietrzu. Jaka szkoda, że kolejne przywitanie wiosny dopiero za rok.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

LEKCJA BIBLIOTECZNA "PRZYRODA WOKÓŁ NAS"
Po raz kolejny nasze przedszkole gościło Panią Beatkę i Panią Ewę z Publicznej Biblioteki w Celestynowie, tym razem nasze spotkanie odbyło się pod hasłem „ Przyroda wokół nas”. Na wstępie Pani Ewa wprowadziła dzieci w tematykę zajęć, zadawała przedszkolakom pytania o wiośnie i jej zwiastunach, a dzieci wspaniale na nie odpowiadały. Pani Ewa przeczytała dzieciom wiersz „Wiosna idzie!”, następnie pokazała dzieciom obrazki z książki. Lekcja biblioteczna to nie tylko czytanie książek, Panie przygotowały dla dzieci mały konkurs, który miał na celu zweryfikowanie u ochotników wiedzy na temat wiosny oraz sprawdzenie znajomości kolorów. Dzieci otrzymały dwa listki, jedne czerwony, drugi zielony i w zależności od prawdziwości pytania miały podnieść odpowiedni listek, informując tym samym inne dzieci, czy dane zdanie dotyczy zagadnień wiosennych czy tez nie. Pani Ewa przeczytała również dzieciom książeczkę „Gdzie jesteś Mały Misiu?” opowiadająca o niedźwiadku, który chował się w różne miejsca. Dzieci świetnie się bawiły w towarzystwie Pań, tym bardziej, że Pani Ewa znakomicie rozbawiała dzieci, pokazując bardzo ciekawe zabawy.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK "KACZKA CUDACZKA"
Dnia 7.03.2014 r. nasze przedszkolaki gościły aktorów ze studia Art Re z Krakowa. Tym razem uczestniczyły w scenicznej adaptacji wiersza Jana Brzechwy :”Kaczka Dziwaczka”. Dzieci żywo reagowały na występy aktorów, nie brakowało śmiechu ani gromkich oklasków. Główna bohaterka Kaczka- Cudaczka odwiedziła szopa- pracza w sprawie wyprania piórek, u papugi zmieniła fryzurę, a gdy bolała ją głowa udała się do sowy- aptekarki. Podczas swojej wędrówki natrafiła na gabinet lekarski u dzięcioła. W trakcie dzisiejszego spektaklu dzieci utrwaliły sobie nazwę zawodów, przypomniały również zasady higieny osobistej, a dzięki aktywnemu uczestnictwu w wydarzeniu wiadomości na długo pozostaną w pamięci.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYSTĘP W DOMU OPIEKI
Dnia 5 lutego 2014 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi udały się z występem do Domu Opieki Społecznej, który mieści się naprzeciwko placówki. Uroczystość rozpoczęła się krótką przemową Pani Dyrektor Anny Bielickiej, która serdecznie wszystkich powitała oraz przedstawiła cel wizyty w Ośrodki. Następnie dzieci w specjalnych strojach zaprezentowały występ artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pań: Justyny Inoziemcew, Agnieszki Świderskiej oraz Anny Samul. Przedszkolaki złożyły życzenia dla wszystkich podopiecznych z Ośrodka oraz zaśpiewały piosenki związane tematycznie z ich świętem, które obchodzili tydzień wcześniej. Nie zabrakło również tańców i wesołego nastroju. Za tak pięknie zaprezentowany występ maluchy otrzymały od widzów brawa oraz podziękowania za przepiękne życzenia i pamięć. Po części artystycznej nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Panie z Ośrodka Pomocy Społecznej dla wszystkich uczestników spotkania. Bardzo miłą niespodzianką był również krótki występ jednej z podopiecznych Ośrodka -92-letniej Pani Krysi, która w ramach podziękowania zaśpiewała utwór pt. „ Szła dzieweczka” oraz „Góralu czy ci nie żal”. Na koniec wszyscy podziękowali Pani Krysi za przepiękny śpiew gromkimi brawami. W tak ciepłej i niezwykłej atmosferze przedszkolaki opuściły Dom Opieki Społecznej w Starej Wsi.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

BAL KARNAWAŁOWY
Na początku lutego w całym przedszkolu zapanował nastrój karnawałowy, wszystko za przyczyną Balu, który odbył się 7 lutego. Dzieci ubrane były w stroje swoich ulubionych postaci z bajek oraz swoich idoli, gościliśmy strażaka, policjanta, Kubusia Puchatka, myszki Miki oraz wiele innych cudownych postaci. Sala „Misiów” zgromadziła dzieci z całego przedszkola, wcześniej ustrojona została przez Panie, a najmłodsi mogli sukcesywnie oglądać prace dekoracyjne swojej sali. Bal prowadzony był przez Panią od rytmiki, która doskonale dobrała zabawy, w których 2,5-latki jak i 5-latki świetnie się odnajdywały.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

LEKCJA BIBLIOTECZNA
Dnia 28 stycznia odwiedziła nas Pani Ewa i Pani Beatka z Publicznej Biblioteki w Celestynowie, które wprowadziły nas w świat bajek i baśni. We wstępie Panie pytały przedszkolaków czy wiedzą co to jest biblioteka oraz co się w niej znajduje. Dzieci bardzo pięknie odpowiadały na zadane pytania, ponadto poznały procedury zapisania się do biblioteki oraz wypożyczania książek. Następnie Pani Beatka wyjaśniła dzieciom pojęcia bajka i baśń. Otóż bajka jak mówiła Pani jest to krótkie opowiadanie, w której występują głównie zwierzęta, natomiast baśń jest dłuższa od bajki i występują w niej m.in. księżniczki. Po wyjaśnieniu pojęć Panie pokazywały dzieciom obrazki z bajek, a dzieci świetnie je odgadywały. Powstał naprawdę piękny plakat, który pozostał w naszym przedszkolu. Jednak nie był to koniec spotkania, Pani Ewa przeczytała dzieciom książeczkę pt. „ Jak skrzat Jagódka oswoił zimę”, o tematyce odpowiadającej obecnej aurze na dworze. Natomiast Pani Beatka przeczytała nam baśń pt.”Bajeczna opowieść wróżkach”, była to bardzo ucząca baśń o wróżce Jeżynce, która bała się o swoich przyjaciół, którzy ciężko znosili zimę. Dzieci nagrodziły Panie gromkimi brawami.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK
Dnia 27 stycznia nasze przedszkole odwiedził Zespół KOP z przedstawieniem pt. „Zima i Bałwanek Franek”. Głównymi bohaterami spektaklu byli Pani Zima, Świstak i Bałwanek o imieniu Franek. Dzieci aktywnie uczestniczyły w widowisku, włączając się m.in. do wspólnego rzucania „śnieżkami” oraz śpiewania piosenek o tematyce zimowej. Przedszkolaki w trakcie przedstawienia utrwalały prawą i lewą stronę, liczyły do dziecięciu, dowiedziały się również jakie charakterystyczne cechy posiada zima; jaka jest zimowa pogoda; które miesiące są zimowe oraz jakie zmiany zachodzą w przyrodzie.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Dzień Babci i Dziadka już za nami, w naszej placówce obchodziliśmy te święta dwa dni. 21 stycznia swoje występy miały najmłodsze grupy- Krasnale i Misie, które na głowach miały czerwone czapeczki krasnoludków dodatkowo dziewczynki wystrojone były w czerwone spódniczki. Licznie zebranych gości zarówno w pierwszym ja i drugim dniu przywitała Pani Dyrektor Anna Bielicka i zaprosiła na występy. Dzieci przygotowane przez panią Justynę Inoziemcew śpiewały piosenki, tańczyły i grały na instrumentach dla kochanych babć i dziadków. Następnie zaprezentowały wiersze, których pilnie uczyły się pod kierownictwem nauczycielek. Na zakończenie występów artystycznych wnuczęta zaśpiewały "Sto lat" babciom i dziadkom, a pani dyrektor złożyła życzenia i zaprosiła gości na słodki poczęstunek oraz rozdanie upominków z okazji Ich święta. Małe pociechy spisały się na medal, dając babciom i dziadkom wiele radości i łez wzruszenia.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Galeria zdjęć Dzień Babci i Dziadka grupa KRASNALE

Galeria zdjęć Dzień Babci i Dziadka grupa MISIE

Galeria zdjęć Dzień Babci i Dziadka grupa SMERFY

Galeria zdjęć Dzień Babci i Dziadka grupa MUCHOMORY

WIELKA ORKIERSTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W niedzielę 12 stycznia w Zespole Szkół w Celestynowie odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz dwudziesty drugi w całym kraju zagrała orkiestra, której celem jest zbiórka publiczna, z której fundusze przeznaczone zostają na zakup specjalistycznego sprzętu dla dzieci. Tegorocznym hasłem było „ Na Ratunek”, Jurek Owsiak- główny inicjator od wielu lat pomaga dzieciom, ma już na swoim koncie mnóstwo sukcesów. Wraz ze zbiórka pieniędzy w kraju odbywają się liczne występy, w programy artystyczne w wielu miastach włączeni są sławni ludzie Na wielu scenach występują gwiazdy, które równie chętnie przekazują swoje prywatne dobra materialne na ten szczytny cel. W naszym Celestynowskim Zespole Szkół również odbył się finał WOŚP, dzieci z naszego przedszkola aktywnie pomogły w zbiórce na ten cel. Przygotowały na tę szczególny dzień program artystyczny, który nosił nazwę „Rozśpiewane baloniki”. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy przedstawiły program, dumnie opuściły scenę, z braw jakie dzieci dostały można wywnioskować, iż publiczności podobały się tańce. Najbardziej zadowoleni byli oczywiście rodzice dzieci, którzy z dumą patrzyli na swoje zdolne dzieci .

Opracowała
Anna Samul

Kochani Rodzice!
Specjalnie dla Was i z myślą o Was najlepsze i najgorętsze życzenia od całego personelu przedszkola!
Życzymy Wam, abyście bez pośpiechu cieszyli sie wraz z dziećmi z atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym roku, niech się spełnią najskrytsze marzenia!


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W GRUPACH
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w miniony piątek 20 grudnia odbyło się spotkanie choinkowe z rodzicami, połączone z wizytą Świętego Mikołaja. Dzieci z grupy Misiów wraz z zebranymi rodzicami, zostali przywitani przez Panią Dyrektor Annę Bielicką. Następnie Misie zaprezentowały występy artystyczne do których przygotowały ich nauczycielki Martyna Kowalczyk oraz Anna Barankiewicz. Śpiewy i tańce zostały nagrodzone gromkimi brawami, gdyż dzieci włożyły w nie wiele pracy. Misie kończąc swój występ piosenką o Mikołaju, zostały pozytywnie zaskoczone wizytą czerwonego gościa z ogromnym workiem prezentów ufundowanych przez Radę Rodziców. Druga część spotkania upłynęła na wspólnej pracy połączonej z zabawą, wiele frajdy podczas lepienia aniołków z masy solnej miały zarówno dzieci jak i rodzice. Był to bardzo owocnie wykorzystany czas, dzieci mogły zabrać do domu ulepione aniołki, które po wyschnięciu mogą udekorować i zawiesić na choince.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Galeria zdjęć Misiów

Piątek, 20 grudnia, to był niezwykły dzień w grupie Krasnale. Dzieci przyszły do przedszkola elegancko ubrane, z uśmiechem na twarzy. Właśnie w tym dniu maluszki gościły swoich rodziców. Przybyłych gości powitała pani dyrektor, Anna Bielicka, która jednocześnie złożyła bożonarodzeniowe życzenia. Następnie Krasnale zaśpiewały świąteczne piosenki oraz powiedziały wierszyki. Jednego z nich, nawet próbowały nauczyć swoich rodziców. Goście byli wzruszeni i jednocześnie zachwyceni występami swoich pociech. Po części artystycznej, przyszedł czas na rodzinne dekorowanie bombki. Dzieci z dużym zaangażowaniem pomagały zdobić tę choinkową ozdobę. A pomysłów nie brakowało… Na szczególną uwagę zasłużył pomysł Kamila i jego taty- była to „uśmiechnięta bombka”. Po ciężkiej pracy, przyszedł czas na wspólny poczęstunek oraz niespodziankę. Kiedy dzieci zajadały się smakołykami, do drzwi zapukał pewien gość. Jakież było zaskoczenie, kiedy dzieci zobaczyły Mikołaja, którego przyprowadziła pani dyrektor! Zachwycone jego wizytą zaśpiewały piosenkę „Mikołaju, Mikołaju” i z niecierpliwością czekały na prezenty. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Opracowała
Emilia Błachnio

Galeria zdjęć Krasnali

Dnia 20 grudnia 2013 roku odbyło się spotkanie świąteczne w grupie Smerfy. Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców i opiekunów, aby zaprezentować im wiersze i piosenki, których nauczyły się pod kierunkiem swojego wychowawcy. Po występach artystycznych, dzieci wraz z rodzicami i opiekunami tworzyły wspaniałe kartki świąteczne. Pielęgnowanie więzi rodzinnych, korzystając z magicznej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, było podstawowym założeniem powyższych zajęć. Po ukończeniu prac plastycznych, dzieci przywitały św. Mikołaja wierszem i piosenką, a następnie otrzymały prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy rodzicom i opiekunom za wysoką frekwencję oraz czynny udział w spotkaniu świątecznym. Wszystkim rodzicom i opiekunom życzymy radosnych chwil w rodzinnym gronie oraz pomyślności w Nowym Roku.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Galeria zdjęć Smerfów

JASEŁKA
Zgodnie z tradycją, w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi odbywają się Jasełka. 19.12.2013r. bożonarodzeniowe widowisko przygotowała dla zgromadzonych gości grupa Muchomorków, których wsparło kilku Smerfów. Swoją obecnością na widowni zaszczycili nas: Wójt Gminy Celestynów – pan Stefan Traczyk, Ksiądz Proboszcz - Krzysztof Cąkała, Przewodniczący Komisji Oświaty – pan Wiesław J. Muszyński, Radny i Sołtys Starej Wsi – pan Leszek Gąsiorowski z żoną oraz Radni – pan Robert Wicik i pan Jacek Poplewski. Obecni byli również rodzice i wszyscy pracownicy przedszkola. Licznie zgromadzonych gości przywitała dyrektor przedszkola - pani Anna Bielicka, a następnie zaprosiła na bożonarodzeniowe przedstawienie. Czy może być coś bardziej wzruszającego od dziecięcej interpretacji wydarzeń z Betlejem? U boku Maryi i Józefa kolędowały aniołki, pasterze, królowie oraz dzieci. Każdy chciał coś ofiarować małemu Jezusowi. Młodzi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Po części oficjalnej Muchomorki przywołały przepiękną piosenką Św. Mikołaja, od którego otrzymały prezenty ufundowane przez Radę Rodziców Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom strojów, a także paniom: Annie Samul, Agnieszce Świderskiej oraz Justynie Inoziemcew za trud włożony w przygotowanie dzieci do występu. Miłym akcentem było podziękowanie Wójtowi za wspieranie i rozwój naszego przedszkola przez panią dyrektor i przewodniczącą Rady Rodziców. Za pośrednictwem pani dyrektor, życzenia dla całej społeczności przedszkolnej przysłał Przewodniczący Rady Gminy Celestynów, pan Romuald Zientala.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

MIKOŁAJKI


Dnia 6 grudnia 2013 roku Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi odwiedził Święty Mikołaj. Przedszkolaki przygotowywały się na przybycie niezwykłego gościa już od dawna, tworząc wspaniałe prace plastyczne, ucząc się wierszy i piosenek. Pani dyrektor Anna Bielicka spotkała Świętego Mikołaja w drodze do naszego przedszkola i towarzyszyła mu podczas wizyt w każdej grupie. Nasze dzielne przedszkolaki zaprezentowały św. Mikołajowi wiersze i piosenki z okazji jego imienin, a w nagrodę otrzymały wspaniałe prezenty, ufundowane przez Radę Rodziców

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYDARZENIA W GRUDNIU


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


25 listopada cała Polska obchodzi Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu zawitało mnóstwo pluszowych misiów, które dzieci przyniosły z domów. Cały dzień maluchy bawiły się, przytulały oraz brały udział w zajęciach wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Zabawy oraz prace plastyczne w tym dniu związane były wyłącznie z przytulankami.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ
Dnia 21 listopada 2013 roku nasze przedszkole gościło dwóch aktorów, przedstawiających spektakl „Akademia Fotograficzna Pana Kleksa”. Pan Kleks ze swoim ulubionym uczniem Adasiem zdradzali naszym przedszkolakom tajniki fotografii. Dzieci poznały różne rodzaje aparatów: od kartonowego pudełka ,do aparatu cyfrowego, dowiedziały się co to jest obiektyw i poznały historię szpaka Mateusza. który w rzeczywistości był zaczarowanym księciem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, miały szansę odczarować Mateusza za pomocą magicznego guzika, którego wspólnie szukały. Wszyscy śpiewali piosenki i tańczyli razem z aktorami.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Kolejną atrakcją, która odbyła się 21 listopada 2013 roku był "Bal Jesieni". Do naszego przedszkola przybył nadmorski pirat, który poprowadził nietypowy jesienny bal na morzu. Pirat Jurek Ogórek zadawał dzieciom zagadki, organizował konkursy i nadzorował zabawę taneczną. Dzieci ubrane w barwy jesienne, niektóre z nich w specjalnie zaprojektowane stroje, śpiewały piosenki i tańczyły. Całe przedszkole bawiło się doskonale.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK WRÓŻKA MALWINKA
Dnia 15 listopada 2013 roku nasze przedszkole gościło aktorów ze studia artystycznego KAMA w Białymstoku. Nasze przedszkolaki obejrzały spektakl pt. "Wróżka Malwinka i jej przygód kilka". Wróżka Malwinka służyła pomocą tym, którzy jej potrzebowali, nie chcąc nic w zamian. Główna bohaterka, podziwiając pole kwiatów, wpadła w krzewy i w rezultacie połamała swoją różdżkę i skrzydełka. W drodze powrotnej do domu Malwinka spotkała głodnego robaczka, któremu podarowała jabłko. Następnie na jej drodze pojawił się francuski malarz, który chciał namalować kwiaty, nie wiedział jednak skąd je wziąć. Pomoc uzyskał od zaradnej wróżki Malwinki, która wróciła na pole i zebrała bukiet polnych kwiatów. W trakcie swojej wędrówki wróżka Malwinka spotkała jeszcze rzeźbiarza, którego bolał kręgosłup i poszukiwał krzesełka, aby móc dokończyć rzeźbę w drewnie. Bez zastanowienia Malwinka oddała mu swoje krzesełko. Na końcu Malwinka spotkała krawca, który chciał uszyć suknię dla żony, ale miał za mało materiału. Wróżka postanowiła podarować mu materiał, który dostała od mamy. Każda napotkana osoba otrzymała od Malwinki to, czego potrzebowała. Wdzięczni bohaterowie postanowili się odwdzięczyć i sprezentowali Malwince nową różdżkę i skrzydełka. Uradowana Malwinka wyjaśniła dzieciom, że warto pomagać, ponieważ dobro, które czynimy, zawsze do nas powraca.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 8 listopada 2013 roku w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Grupa „Smerfy” pod kierownictwem Magdaleny Zaleskiej i Janiny Kołakowskiej przygotowała występ, który przybliżył pozostałym przedszkolakom istotę Święta Niepodległości. Zebranych na widowni gości przywitała pani dyrektor Anna Bielicka, dalszą część uroczystości prowadziła Magdalena Zaleska wraz z dziećmi czteroletnimi. Po odśpiewaniu hymnu, odświętnie ubrane Smerfy, z kotylionami na piersiach, recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, m.in. „Katechizm Polskiego Dziecka” Wł. Bełzy, „Powiewa flaga” Cz.Janczarskiego czy „Jedenasty listopada” K.Wiszniewskiego. W dniu dzisiejszym cała społeczność przedszkolna żyła Świętem Niepodległości. W salach przygotowano dekoracje tematyczne, wszystkie dzieci były odświętnie ubrane, odbyły się zajęcia na temat ojczyzny i symboli narodowych. Kształtowanie postawy patriotycznej to jedno z najważniejszych zadań edukacji przedszkolnej. Postawę tę kształtujemy w naszym przedszkolu poprzez udział w uroczystości, uczestnictwa w zajęciach tematycznych, podczas których dzieci poznają symbole narodowe, utrwalają je w pracach plastycznych, uczą się recytacji wierszy, słuchają hymnu narodowego. Zarówno przedszkolaki, które przygotowały występ oraz te, które gościły na widowni reprezentowały postawę godną dorosłego Polaka.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

ZEBRANIE Z RADĄ RODZICÓW
Dnia 7 listopada br. miało miejsce zebranie z nauczycielami, z Radą Rodziców oraz pracownikami. Każda ze zgromadzonych grup otrzymała takie same arkusze z pytaniami, które miały na celu zweryfikowanie wiedzy na różnorakie zagadnienia dotyczące wychowywania dzieci, na podstawie programu wychowawczego przedszkola, obowiązującego w naszej placówce.

Opracowała
Martyna Kowalczyk


WYDARZENIA W LISTOPADZIE

ZEBRANIE Z RODZICAMI
Dnia 24 października o godzinie 16:00 w przedszkolu odbyło się zebranie z rodzicami. Było to nietypowe spotkanie, ponieważ oprócz spraw bieżących przedstawionych przez Panią Dyrektor Annę Bielicką, rodzice uczestniczyli w pogadance na temat agresji wśród dzieci. Gościliśmy z tej okazji Panią Psycholog mgr Małgorzata Krzywińska, która jest pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Otwocku. Pani Małgorzata bardzo jasno omówiła zagadnienia agresji opierając się na licznych przykładach. Wymieniła rodzicom i nauczycielom jakie czynniki wpływają na to, że już u najmłodszych dzieci widoczne są przejawy ataków wściekłości. Pani Psycholog podkreśliła, iż agresja wywodzi się głównie z nagromadzonych złych emocji, z którymi dzieci nie potrafią sobie poradzić. Jednak spotkanie z Panią Krzywińską nie polegało tylko i wyłącznie na informacjach teoretycznych, zostały przekazane rodzicom praktyczne wskazówki, jak zapobiegać agresji oraz jakie podejmować działania, jeśli dziecko wykazuje różnorakie przejawy przemocy fizycznej ale również psychicznej wobec innych. Spotkanie było bardzo przydatne nie tylko dla rodziców, ale również dla nauczycieli, którzy pracując na co dzień z dziećmi, spotykają się z różnymi wymiarami agresji.

Opracowała
Martyna Kowalczyk


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 15.10.2013 roku w naszym przedszkolu, odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, nadania imienia nowej grupy oraz pasowania nowych przedszkolaków. Oficjalną część rozpoczęła pani dyrektor Anna Bielicka, witając przybyłych na uroczystość gości Wójta Gminy Celestynów reprezentowała pani Angelika Kotyra-Przybysz. Obecny był sołtys i radny Starej Wsi Pan Leszek Gąsiorowski z żoną, licznie przybyli rodzice z grupy najmłodszej oraz wszyscy pracownicy przedszkola. Podczas części artystycznej zaprezentowały się dzieci z nowoutworzonej grupy „Misie” wspólnie zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyki o misiach. Następnie odbyło się pasowanie najmłodszych dzieci przez panią dyrektor. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz misie. Pani dyrektor oficjalnie nadała nazwę grupie „Misie”. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci 4 i 5 letnie z grupy „Muchomorki” przygotowały występ dla wszystkich nauczycieli i pracowników administracyjno biurowych. Dyrektor Anna Bielicka wręczyła wyróżnionym pracownikom nagrody. Wśród odznaczonych nauczycieli znalazły się Danuta Mordecka, Janina Kołakowska i Emilia Błachnio, natomiast wśród odznaczonych pracowników administracyjnych nagrody za zasługi otrzymały panie: Hanna Sęk, Zofia Bogucka i Barbara Bany. Gratulacje z rąk pani dyrektor otrzymała Emilia Błachnio za pomyślnie zdany egzamin awansu zawodowego. Po zakończeniu części artystycznych odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK
We wtorek 8 października 2013 roku nasze przedszkole odwiedziło Studio Artystyczne MAGIK z Białegostoku. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl pt."Przygody Pysia i Margolka, czyli dwa skrzaty, dwa światy." Przedstawienie ukazało dzieciom świat z perspektywy Pysia, który źle się odżywiał, oceniał ludzi po pozorach, kłamał, kradł i się nie uczył. Z drugiej strony dzieci poznały zupełnie inny świat Margolka, który uwielbiał owoce i warzywa, przypominał dzieciom, że nie można nikogo wyśmiewać i dyskryminować, warto się uczyć, gdyż można komuś pomóc. Teatrzyk miał niezwykle pouczający charakter. Dzieci z naszego przedszkola żywo reagowały na niekoleżeńskie zachowanie jednego z głównych bohaterów i brały czynny udział w przedstawieniu, z zaciekawieniem śledząc przebieg wydarzeń.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

CYRK
Dnia 30 września 2013 roku, w naszym przedszkolu gościliśmy grupę cyrkową „Michał i Sylwia” ze Skierniewic. Artyści zaprezentowali dzieciom wiele ciekawych numerów cyrkowych, takich jak: żonglerka, występy klauna oraz pokazy artystyczne. Wiele radości sprawiły dzieciom żarty klowna oraz udział w konkursach cyrkowych. Uczniowi gromkimi oklaskami okazali uznanie dla artystów. Wszyscy świetnie się bawili i w dobrych humorach wrócili do domów oraz popołudniowej zabawy.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK
We środę 18 września do naszego przedszkola zawitał Teatr Art-Re z Krakowa, ze sztuką pt."Warkocz Królewny Wisełki". Legenda ta miała na celu przybliżenie dzieciom nazwy rzeki Wisły. Głównym wątkiem przedstawienia była wielka susza. Królewna Wisełka, główna bohaterka legendy, próbowała ratować swój lud przed groźbą głodu. Zgodnie z sugestią starej wiedźmy obcięła swój piękny warkocz i wrzuciła go do koryta rzeki. Wtedy woda pojawia się, a kraj został uratowany. Bajka wywołała ogromne poruszenie wśród dzieci, które z zaciekawieniem śledziły losy Wisełki. Chętne przedszkolaki mogły wspólnie z aktorami potańczyć oraz odgadywać zagadki. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Zapraszamy do galerii zdjęć

ZEBRANIE Z RODZICAMI
Dnia 05.09.2013 roku w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze zebranie z Rodzicami grupy I i IV. Dzień później tj. 06.09.2013 roku, zebranie miały starszaki, grupy II i III. Protokół z zebrań znajduje się w dokumentacji przedszkolnej.
 

AKTUALNOŚCI 2012/2013:


MIĘDZYNARODOWY KONKURS

GRAFIKI KOMPUTEROWEJ
Jak co roku Nasze przedszkolaki przygotowały prace na Międzynarodowy konkurs grafiki komputerowej. W tym roku pieciolatki wykonały prace w programie PAINT na zajęciach komputerowych. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się że I miejsce w tym konkursie zajęła Hania Ż. z gr.III. Pani Dyrektor Anna Bielicka przekazała Hani nagrodę przysłaną przez organizatorów. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA NA

FARMĘ ILUZJI
Zapraszamy do galerii zdjęć

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

W GRUPIE MUCHOMORKÓW
18 czerwca podczas Uroczystości przedszkolaki z grupy III pożeganły Przedszkole. Muchomorki występując zaprezentowały umiejętności taneczno - wokalne jak również zasób wiedzy zdobytej podczas zajęć Języka angielskiego. Pani Dyrektor Anna Bielicka gratulowała dzieciom występu i wręczyła pamiątkowe dyplomy i książeczki. Podziękowania otrzymali także rodzice włączający się w życie i organizację placówki.

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO TEATRU

KONIK GARBUSEK
Dnia 13 czerwca 2013 roku grupa Krasnali oraz Przedszkolaki z Oddziału w Pogorzeli pojechały do Teatru Capitol w Warszawie. Dzieci zobaczyły spektakl pod tytułem "Konik Garbusek". Przedstawienie było niezapomnianą zabawą i lekcją dobrego wychowania dla najmłodszych. Zarówno dzieci, jak i opiekunowie, wszyscy z zaciekawieniem śledzili przebieg wydarzeń na scenie teatralnej.
Magda Zalewska

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA NA STADION NARODOWY
12 czerwca grupa Smerfów i Muchomorów odwiedziła Stadion Narodowy. Dzieci siedziały na trybunach podziwiając ogrom obiektu. Następnie udaliśmy się na rynek Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy warszawskie kamienice. POdczas chwili odpoczynki przedszkolaki karmiły gołębie. Na zakończenie wycieczki przespacerowaliśmy się przy niezwykłych fontannach.
Zapraszamy do galerii zdjęć

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA NOWEJ CZĘŚCI PRZEDSZKOLA
W dniu 5 czerwca odbyła się Uroczystość otwarcia nowej części przedszkola. Przybyło liczne grono dostojnych gości. Ksiądz Kanonik Krzysztof Cąkała poświęcił budynek. Przecięcia wstęgi dokonali Pani Dyrektor Anna Bielicka, Pan Wójt Stefan Traczyk i Pan Sołtys i Radny Leszek Gąsiorowski. Były również występy dzieci. Swoje umiejętności taneczno - wokanle prezentowały Smerfy i Muchomorki. Pogoda pokrzyżowała plany i nie mogły dobyć się zawody sportowe dla dzieci i rodziców. Za to wspólnie potńczyliśmy. Pani plastyczka pomalowała buzie dzieciom. Wszyscy mogli skosztować pysznej grochówki .
Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI LEŚNEJ
4 czerwca grupa Muchomorków i Smerfów pojechała na zajęcia ekologiczne do Centrum Edukacji Leśnej. Dzieci były na Goździkowym Bagnie, gdzie poznały roślinę żywiącą się owadami - rosiczka. Przeszliśmy ścieżkę zdrowia. Spacerowaliśmy poprzez wydmę. Zwiedzaliśmy salę ze zwierzętami. Tam dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta możemy spotkać w lesie, jakie są ich zwyczaje.
Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ DZIECKA
Jak co roku z pkazji Dnia dziecka w Naszym Przedszkolu zorganizowaliśmy zawody sportowe. Dzieci mogły wykazać się zwinnością, sprytem i szybkością. Było przechodzenie przez tunele. Przedszkolaki chodziły z jajkiem na łyżce i to do tego slalomem. Jedną z konkurencji był także rzut do celu.Wszyscy wesoło spędzili czas. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom słodkości i napoje dla pokrzepienia.
Zapraszamy do galerii zdjęć


PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ W CELESTYNOWIE
W niedzielne popołudnie podczas Przeglądu twórczości dziecięcej w Celestynowie organizowanego w wziązku z obchodami Dnia Dziecka swoje umiejętności wolakno - taneczne prezentowała grupa Muchomorków. Zapraszamy do galerii zdjęć


DZIEŃ MAMY U SMERFÓW
Smerfy zaprezentowały swoim Mamom scenkę z Francuskiej restauracji. W swoim przedstawieniu pokazały jak dużą wiedzę posiadają o Francji. Były także piosenki o Mamie. Smerfy wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.
Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ MAMY U KRASNALI

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ MAMY U MUCHOMORKÓW

24 maja Muchomorki zaprosiły swoje Mamy. Dzieci przygotowały dla Mam krótki występ, a po nim ...
Muchomorki i ich Mamy razem bawili się i uczyli. Były zagadki wzrokowe i słuchowe. No i oczywioście słodki poczęstunek. Pieciolatki przygotowały dla swoich Mam upominki - kwiaty, okazionalne kartki oraz portrety najważniejszych dla nich osób na świecie.
Zapraszamy do galerii zdjęć

MODERNIZACJA PARKINGU

Zapraszamy do galerii zdjęć

wYCIECZKA DO MANUFAKTURY CUKIERKÓW

Zapraszamy do galerii zdjęć


WYCIECZKA DO ZOO

8 maja grupa Smerfów i Muchomorów pojechała na wycieczkę do Warszawskiego Zoo. Dzieci z zaciekawieniem odglądały egzotyczne zwierzęta.
Zapraszamy do galerii zdjęć

TURNIEJ TAŃCA

W niedzielny poranek grupa przedszkolaków wraz z rodzicami stawiła się na Turniej Tańca Sportowego. Dzieci do udziału w turnieju przygotowywał Pan Adrian, który prowadzi zajęcia taneczne w Naszym Przedszkolu. Gratulujemy zdobytych nagród, no i oczywiście talentu.
Zapraszamy do galerii zdjęć

I MIEJSCE KRASNALI
Przez całą zimę Krasnale dokarmiały ptaki w ramach udziału w konkursie pt.”Dokarmianie ptaków zimą – Szkolny karmnik”. Trzylatki pod opieką Pani Katarzyny Szostak i przy udziale rodziców dbały o naszych skrzydlatych sąsiadów. Dzieci nie tylko wsypywały ziarna do karmnika, ale również obserwowały patki, uczyły się je odróżniać i nazywać . Wszystkie działania jakie były podjęte w ramach konkursu Pani Kasia dokumentowała w Kronice. Dnia 19 marca grupa „Krasnali” odwiedziła Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych z siedzibą w Otwocku. Wycieczka miała na celu odebranie nagród jak również zwiedzanie parku. Krasnale zajęły I miejsce. Szczególne podziękowanie otrzymała Pani Katarzyna Szostak za poszerzanie wiedzy o ptakach, kształcenie nawyku dbania o nie i za przygotowanie wychowanków do konkursu.
W Mazowieckiem Zespole Parków Krajobrazowych dzieci miały okazję zobaczyć z bliska ptaki między innymi puszczyka, orła. Przedszkolaki poznały nazwy kwiatów, roślin, drzew znajdujących się w parku, towarzyszyła im przy tym świetna zabawa. Na zakończenie uroczystości otrzymaliśmy budkę do umieszczenia na drzewie przy przedszkolu i sadzonkę sosny do wsadzenia w przedszkolnym ogrodzie.
Gratulujemy KRASNALOM
Zapraszamy do galerii zdjęć

WIOSENNY TEATRZYK
12 kwietnia Nasze Przedszkolaki miały możliwość oglądanie spektaklu pod tytułem "Wiosna". Dzieci z zaciekawieniem oglądały wiosenne przygody Świstaka. Pani Wiosna nauczyła go jak sadzić kwiatki i o nie dbać, jakie są wiosenne miesiące.
Zapraszamy do galerii zdjęćPOWITANIE WIOSNY
Aby tradycji stało się zadość, 21 marca pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Z tej okazji dzieci z grupy Muchomory zaprezentowały krótkie przedstawienie o odchodzącej oraz przychodzącej porze roku. Chociaż aura za oknem niczym nie przypomina tej zielonej pory roku, dzieci z uśmiechem na ustach wołały „zimo, zimo idź za las, wiosno, wiosno chodź do nas”.
Dodatkowo, każda z grup przygotowała specjalną piosenkę na tę okazję. Krasnale zachwyciły nas wykonaniem piosenki „Kle, kle boćku, kle kle”, Smerfy pięknie zaśpiewały „Zielono tu, zielono tam” a Muchomory „Wiosenną poleczkę”. Ponadto, średniaki i starszaki zaśpiewały i zatańczyły „Wiosennego rock'n'rolla”. Następnie Pani Dyrektor Anna Bielicka podała werdykt wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego „Pani Wiosna”. Wszystkie grupy zajęły ex aequo I miejsce! Pani Dyrektor oraz Pani Agnieszka Więsik - jurorki konkursu, były zachwycone pomysłowością oraz różnorodnością materiałów użytych do wykonania prac konkursowych. Po rozstrzygnięciu konkursu, przyszedł czas na spacer z Marzannami, które przygotowała każda z grup. Dzieci, dumnie niosąc „zimową pannę”, ze śpiewem na ustach powędrowały na spacer ulicami Starej Wsi. Mamy nadzieję, że wiosna, nie tylko ta kalendarzowa, przypomni sobie o nas i zawita na długo.
Czekamy z utęsknieniem!
Emila Błachnio

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO ŁUCZNICY
20 marca w ramach projektu UE Celestynowskie Przedszkola równych szans, przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Łucznicy. Przedszkolaki brały udzaił w warszatach plastycznych. W małych grupach mogliśmy wykonywać dzieła sztuki. W pracowni ceramiki robiliśmy dzwonki z gliny. W kolejnej sali malowaliśmy na szkle. Robiliśmy bransolenti poprzez nawlekanie koralików, jak również kręciliśmy kulki z filcu by zrobić bryloczki. W przewach między zajęciami mogliśmy podziwiać wiele dzieł sztuki wykonywanych róznymi technikami. Zostaliśmy poczęstowani przepysznym obiadem.
Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO TEATRU BAJ

BAJKA O SZCZĘŚCIU
Dnia 15 lutego w ramach realizacji programu UE "Celstynowskie Przedszkola Wyrównanych Szans 4 i 5 latki oraz Przedszkolaki z Oddziału z Pogorzeli pojechały do Taatru Baj w Warszawie. Dzieci obejrzały spektakl pod tytułem Bajka o szczęściu. Z bajki dowiedziały się, że przyjaciele są dużo cennieśi niż modne gadżety. Więcej radości daje czas spędzony w dobrym towarzystwie, a nie martwe przedmioty.
Zapraszamy do galerii zdjęć


SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM
We czwartek 14 lutego grupę Smerfów i Muchomorów odwiedził Pan Piotr Michalak, leśnik z Nadleśnictwa Celestynów. Pan Piotr opowiedział dzieciom o zwyczajach zwierząt leśnych zimą oraz o śladach jakie pozostawiają na śniegu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o borsukach, dzikach, jeleniach, sarenkach czy jenotach. Dowiedziały się również, kto lubi dzielić swoją norę z borsukiem. Nie zabrakło również zabawy związanej ze zwierzętami, w której dzieci chętnie wzięły udział. Po spotkaniu w sali przedszkolnej, wyruszyliśmy z Panem Piotrem na wycieczkę do lasu, aby poszukać prawdziwych śladów zwierząt. Było to również wspaniałym wstępem do zabawy w tropicieli. Korzystając z okazji, nasze przedszkolaki mogły posłuchać śpiewu sikorek oraz poszukać innych ptaków pośród drzew. Po spacerze wróciliśmy do ogrodu przedszkolnego. Tam Smerfy i Muchomory mogły poodbijać na śniegu stemple przyniesione przez naszego Gościa . W ten sposób w naszym ogrodzie pojawiły się tajemnicze ślady leśnej zwierzyny. Bardzo dziękujemy za tak interesujące spotkanie.
Emilia Błachnio
Podobne spotkanie z Leśnikiem tego samego dnia odbyło się w grupie Krasnali.
Zapraszamy do galerii zdjęć


DZIEŃ BABCI I DZIADKA U 3 LATKÓW

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U 5 LATKÓW
Dnia 25 stycznia 2013 r. w Naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Do Naszego Przedszkola zostali zaproszeni babcie i dziadkowie Muchomorów. Uroczystość rozpoczęła się od powitania tak licznie zgromadzonych gości. Dzieci, w specjalnie przygotowanych czapkach z poszczególnymi miesiącami, zaprezentowały dwanaście życzeń dla swoich dziadków. Zaśpiewały również piosenki o tym jaki „smutny byłby świat bez babci i dziadka” i o „najdroższym dziadku”. Nie zabrakło tańców i wesołego nastroju. Na koniec uroczystości wnuki głośno zaśpiewały „Sto lat …”. Za tak piękne przygotowanie dziadkowie podziękowali swoim wnukom gromkimi brawami. Pani Dyrektor Anna Bielicka złożyła życzenia babciom i dziadkom a dzieciom podziękowała za piękny występ. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na dziadków czekały również specjalnie przygotowane prezenty. Słodkie pierniczki zdobione przez wnuków oraz własnoręcznie przygotowane laurki.
W tak ciepłej i niezwykłej atmosferze świętowaliśmy uroczystość „Dnia Babci i Dziadka”.
Emilia Błachnio
Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U 4 LATKÓW
21 stycznia grupa 4 latków pod opieką Pani Janiny Kołakowskiej przygotowała występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pani Janeczka powitała zebranych gości. Smerfy ofiarowały licznie przybyłym Babciom i Dziadkom wiersze i piosenki jak również przygotowane okolicznościowe laurki. Życzenia Babciom i Dziadkom w imieniu dzieci i swoim złożyła również Pani Dyrektor Anna Bielicka. Wnuczęta zparosiły swoich gości na słodki poczęstunek.
Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM
Dnia 17 stycznia grupę 3 - latków odwiedził Leśnik. Pan Piotr Michalak opowiedział Karsnalom o ptakach, o ich zwyczajach. Dzieci oglądały pluszowe ptaki. Bawiły się ptaszki, które uciekają przed drapieżnymi ptakami i jedzą ziarenka w karmniku. Przedszkolaki wspólnie z Leśnikiem zawiesiły kolejny karmnik w ogrodzie, jak również budkę lęgową. Krasnale systematycznie dbają o ptaki gdyż biorą udział w konkursie. Dzięki spotkaniu z Panem Piotrem 3 - latki poszerzyły swoją wiedzę ekologiczną.
Zapraszamy do galerii zdjęć

BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 14 stycznia w Naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Przybyli nastepujący goście: Księżniczki z różnych stron świata, Wróżki, Bierdoneczki, Motylki, Super bohaterowie, Rajdowcy i jeszcze wiele innych postaci. Wszyscy świetnie się bawili pląsając przy muzyce czasem nawet w szatni. Karnawałowi goście barli również udział w konkursach. Nosili piłeczkę na łyżce, tańczyli w parach z balonem. Wszyscy bawili się wyśmienicie.
Zapraszamy do galerii zdjęć


GÓRA GROSZA
Od dnia 26 listopada do 7 grudnia 2012r. w Naszym Przedszkolu przeprowadzona została zbiórka monet w ramach XIII Ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Patronatem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej celem jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz na programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej. W ramach akcji w Naszym Przedszkolu zostały zawieszone plakaty informujące rodziców o organizowanej akcji. W każdej z grup przedszkolnych przeprowadzone zostały rozmowy dlaczego należy pomagać innym i w jaki sposób możemy to robić. W szatni oraz w salach Krasnali, Smerfów i Muchomorów umieszczone zostały puszki, do których dzieci oraz ich rodzice wrzucali monety.
Ogółem, podczas XIII edycji akcji "Góra Grosza" zebraliśmy 110,11 zł.
• 2652 monet 1 gr – w sumie 26,52 zł.
• 1052 monet 2 gr – w sumie 21,04 zł.
• 597 monet 5 gr – w sumie 29,85 zł.
• 61 monet 10 gr – w sumie 6,10 zł.
• 28 monet 20 gr – w sumie 5,60 zł.
• 16 monet 50 gr – w sumie 8,00 zł.
• 9 monet 1 zł – w sumie 9,00 zł.
• 2 monet 2 zł – w sumie 4,00 zł.
Pieniądze zebrane podczas akcji wraz z Protokołem zbiórki zostały przekazane Towarzystwu „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Bardzo dziękujemy Przedszkolakom i Rodzicom za włączenie się do akcjii.
Emilia Błachnio

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU W POGORZELI
Zapraszamy do galerii zdjęć


JASEŁKA
19 grudnia odbyły się Jasełka w wykonaniu grupy pięciolatków. Swoją obecnością na widowni zaszczycili nas: Pani Olga Wileńska - kierownik Zakładu Obsługi Szkół, Sołtys Starej Wsi z Żoną, Ks. Krzysztof Cąkała, Pan Robert Wicik - radny, Pan Wiesław J. Muszyński - dziennikarz oraz rodzice Muchomorków. Gości powitała Pani Dyrektor Anna Bielicka. W świąteczny nastrój wprowadził nas zespół "Wiejskie klimaty" spiewając pastorałki. Następnie na scenę raźnym krokiem weszły krakowianki, pasterze, królowie, anioły oraz Józef z Maryją i baranek. Aktorzy wierszem , kolędami i pastorałkami opowiedzieli historię narodzin Jezusa. Po występne Pani Dyrektor Anna Bielicka bardzo podziękowała Muchomorkom za piękny występ jak również Paniom za przygotowanie dzieci. Przedszkolaki do Jasełek przygotowywały:Emilia Błachnio, Monika Grządziel i Justyna Inoziemcew. W oczekiwaniu na przyjście świętego Mikołaja posłuchaliśmy kolęd w wykonaniu zespołu "Wiejskie Klimaty". Gdy Mikołaj już przyszedł rozdał przedszkolakom prezenty, ale najpierw upewnił się czy wszystkie dzieci były grzeczne. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaprosiła do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
18 grudnia Nasze Przedszkole odwiedził Mikołaj. Dzieci zobaczyły go gdy przechodził pod oknem i z entuzjazmem powitały. Pani Dyrektor Anna Bielicka zaprosiła Mikołaja do środka. Krasnale zaśpiewały piosenkę. Nastepnie wszyscy wstali, wspólnie z Mikołajem zrobili kółko i teraz Smerfy tańcząc zaśpiewały dla naszego gościa. Mikołaj rozdał grzecznym przedszkolakom prezenty i zrobił sobie z nimi zdjęcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć

MAŁY TEATR II
10 grudnia braliśmy kolejny raz udział w Projekcie "Mały teatr w Przedszkolu". Tym razem byliśmy widzami. Tuż po śniadaniu wszystkie dzieci ciepło się ubrały i zajęły miejsca w autokarze. Pan kierowca zawiózł nas do Przedszkola w Nadbrzeżu. Tam powitała wszystkich Pani Mirosława Guba - Dyrektor Przedszkola w Nadbrzeżu oraz Pani Danuta Leśniewska - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nadbrzeż. Dzieci z zaprzyjaźnionedo Przedszkola wystawiły spektakl pod tytułem "Pszczółka, która szczęścia szukała"
Zapraszamy do galerii zdjęć

MAŁY TEATR
5 grudnia w Oddziale Przedszkolnym w Pogorzeli odbył się wyjątkowy spektakl w ramach realizacji projektu z Urzędu Marszałkowskiego „Mały teatr w przedszkolu”. Projekt opracowała Pani Dyrektor Anna Bielicka. Aktorów do przedstawienia przygotowała Pani Danusia Mordecka oraz Pani Agata Bobisz. W spektaklu wystąpiły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Pogorzeli jak również czterolatki z Naszego Przedszkola. Mieliśmy zaszczyt gościć na widowni Panią Mirosławę Gubę - Dyrektor Przedszkola w Nadbrzeżu oraz Panią Danutę Leśniewską - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nadbrzeż, jak również dzieci z Przedszkola w Nadbrzeżu wraz z nauczycielami. Aktorzy przebrani za zwierzęta z lasu oraz grzyby i liście wierszem i piosenką opowiedzieli widzom co Jesienią dzieje się w lesie. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały spektakl włączając się poprzez śpiew i klaskanie. Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Bielicka podziękowała dzieciom za piękne przedstawienie, Paniom za przygotowanie dzieci i dekoracji, rodzicom za przygotowanie kostiumów.
Widownia nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Zapraszamy do galerii zdjęć

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGO
25 listopda obchodzony jest Światowy Dzień Misia Pluszowego. W Naszym Przedszkolu również świętowaliśmy z Misiami. Już od samego rana widać było przygotowania - każde dziecko wędrowało do Przedszkola ze swoim ulubionym Misiakiem. Niektórych nawet jeden Miś witał w drzwiach. W ciągu całego dnia bawiliśmy się z Pluszakami, tańczyliśmy, słuchaliśmy opowiadań o nich. Po południu Pani Dyrektor Anna Bielicka rozwiązała konkurs na Największego Misia. Pierwsze miejsce zajęła Marysia D. z grupy III z prawie dwu metrowym Misiem. Drugie miejsce zajął Bartek K. z grupy II, a trzecie miejsce Bartek W. z grupy I. Gratulujemy posiadaczom największych Misiaków w Naszym Przedszkolu.

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK

"ZACZAROWANY KUFER"
26 listopada do Naszego Przedszkola z Krakowa przybył teatr z przedstawienim "Zaczarowany kufer". Dzieci z zaciekawieniem śledziły przebieg wydarzeń.
Zapraszamy do galerii zdjęć

VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

"JESIENNA SZARUGA"
22 listopada w Naszym Przedszkolu odbył się VI Międzyprzedszkolny konkurs recytatorski. W tym roku hasłem przewodnim była Jesienna szaruga. Zebranych gości powitała Pani Dyrektor Anna Bielicka. Konkurs prowadziła Pani Agata Bobisz zapraszając na jesienną scenę małych artystów. Nasze Przedszkole reprezentował Sebastian N. z grupy III, który recytował wiersz M. Szostakiewicza pod tytułem "Muzyczna pogoda". Do udziału w konkursie przygotowała go Pani Emilia Błachnio. Uczestnikom konkursu gratulujemy umiejętności recytatorskich i zdobytych nagród.
Zapraszamy do galerii zdjęć

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Kształtowanie postawy patriotycznej to jeden z priorytetów wychowania przedszkolnego. Postawę tę kształtujemy u przedszkolaków poprzez poznanie symboli narodowych, dostrzeganie piękna Naszego kraju oraz udział w obchodach świąt narodowych. W tym roku występ z okazji Święta Nipodległości przygotowały czterolatki pod opoeką Pani Janiny Kołakowskiej.
Pani Janeczka powitała zebrane na widowni grono pedagogiczne oraz dzieci z grupy I i III. Smerfy odświętnie ubrane recytowały wiersze o Polsce i odzyskanej przez Polaków wolności. Wszyscy odśpiewaliśmy Hymn. Czterolatki pięknie pokazały, że choć mają tylko 4 lata to z dumą mogą mówić o ojczyźnie. Takiej postawy obywatelskiej może pozazdrościć nie jeden dorosły. Pani Dyrektor Anna Bielicka bardzo podziękowała Smerfom za występ chwaląc ich postawę i umijętności.
W tym dniu cała społeczność Naszego Przedszkola z dumą nosiła na piersi flagę Polski.
Zapraszamy do galerii zdjęć

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKLACJI NARODOWEJ
Jak co roku najstarsza grupa przygotowała wystep z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wierszem i piosenką Muchomorki podziekowały wszystkim pracownikom Przedszkola za codzinny trud i serce wkładane w prace z przedszkolakami. Następnie dzieci wręczyły prezenty - broszki zrobione przez siebie i poprosiły o pasowanie nowoprzyjetych dzieci. Po pasowaniu Pani Dyrektor Anna Bielicka podziekowała pracownikom za kolejny rok owocnej pracy i wręczyła nagrody uznania: Pani Janinie Bębas, Panu Tadeuszowi Dziedzic, Pani Alicji Mielcuch, Pani Annie Barnkiewicz, Pani Agatce Bobisz i Pani Monice Grządziel.Miłą niespodzianką był występ zespołu "Wiejskie klimaty", który uświetnił ten uroczysty dzień. Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców złożyli wszystkim w imieniu Rodziców i dzieci życzenia, wręczyli upominki i zaprosili na słodki poczęstunek.
Za wszystko bardzo dziękujemy

Zapraszamy do galerii zdjęć

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA KRASNALA
15 października odbyło sie Pasowanie najmłodszych przedszkolaków. Trzylatki nie tylko włączone zostały za przyczyna pasowania przez Panią Dyrektor Annę Bielicką do grona przedszkolaków ale zostały Przedszkolakami - Krasnalkami. Dzieci w strojach krasnali radośnie zaśpiewały piosenkę. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia karsnale otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Babcine zapsy na zimę
W piątek 5 października grupę Muchomorków odwiedził niezwykły gość. Babcia naszego przedszkolaka Maksa, a jednocześnie jedna z członkiń zespołu „Wiejskie klimaty” z Gliny. Pani Dyrektor Anna Bielicka powitała Panią Stasię, bo tak miał na imię nasz gość. Babcia Maksa przyszła, aby opowiedzieć o przetworach, które według tradycyjnej receptury przygotowuje na zimę. Dzieci nie tylko usłyszały jak należy wykonać takie smakołyki, ale również mogły spróbować przetworów zrobionych m.in. .z jabłek, wiśni, porzeczek czy moreli. Dodatkowo Nasz Gość przyniósł smakołyki warzywne takie jak dynia w słodkiej zalewie czy patisony - według autorskiego przepisu. Nielada atrakcją, a jednocześnie wielką niespodzianką był strój, w który ubrana była Babcia Maksa. Był to tradycyjny strój ludowy, który niegdyś nosiły babcie, natomiast dziś służy on wyłącznie do zakładania na specjalne okazje. Było to dla nas niezwykłe spotkanie. Za tak wspaniałe przygotowanie dzieci podziękowały Pani Stasi brawami oraz piosenką „Owocowy blues”. Dodatkowo Muchomorki wykonały drobny upominek- „Wóz ze skarbami jesieni”. Poza wspaniałą lekcja jak przygotować przetwory na zimę, dostaliśmy w prezencie drzewko z papryczkami wyhodowane przez Panią Stasię.
Obiecujemy, że będziemy się nim dobrze opiekować.
Emilia Błachnio
Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK
13 września Nasze Przedszkole odwiedziła grupa dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Pogorzeli. Przyjechali by wspólnie z nami obejrzeć spektakl teatralny. Młodzi widzowie z wielką radością przyjeli wiadomość, że będzie to bajka "O rybaku i złotej rybce". Dzięki orginalnej scenografii oraz pomysłowo wykonanym kukiełkom, chociaż na chwilę , przenieśliśmy się do baśniowej krainy. Ponadto dzieci dowiedziały się, że chciwość nie popłaca. Po spektaklu widzowie mogli dokładnie przyjrzeć się bajkowym postaciom oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Emilia Błachnio
Zapraszamy do galerii zdjęć

ROZBUDOWA PRZEDSZKOLA
Wraz z początkiem roku przedszkolnego 2012/2013 Przedsiębiorstwo Budowlane Budex z Otwocka rozpoczęło realizację rozbudowy Naszego Przedszkola. Zapraszamy do śledzenia przebiegu tej inwestycji poprzez oglądanie zdjęć z budowy.
Zapraszamy do galerii zdjęć

SPRZĄTANIE ŚWIATA
Jak co roku Nasze przedszkole włączyło sie do akcji Sprzątania świata.Smerfy i Muchomorki dzielnie sprzątały las przy ul. A. Mickiewicza. Niestety każdego roku rośnie nasze rozczarowanie w związku z nagannym zachowaniem ludzi. Co roku nie tylko poprzez tę akcję, ale również inne poszerzamy świadomość ekologiczną dzici, ich rodziców. W mediach także poruszane są często tematy zwiazane z zaśmiecaniem lasów i skutkami tegoż zaśmaiecenia. Mimo to postawa niektórych mieszkańców Naszej Gminy nie zmienia się. Lasy tuż obok naszych domów są ciągle zaśmiecane. A ilość śmieci rośnie z roku na rok. Na szczęście co roku możemy włączać się do upiększenia naszej okolicy. Bardzo dziękujemy dzieciom za trud włożony w wysprzątanie lasu.
Zapraszamy do galerii zdjęć