Menu:

GRUPY

 
KONTAKT:

Przedszkole Samorządowe
w Starej Wsi
ul.Mickiewicza 1
05-430 Celestynów

Poczta e-mail:
fajneprzedszkole@fajneprzedszkole.info

Telefon: (22) 789-74-80 

AKTUALNOŚCI 2017/2018


DRODZY RODZICE!
Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia, które znajdują sie w poniższym linku. Prosimy również zgłaszać się do nauczycielek w celu podpisania oświadczenie o zapoznaniu się z warunkami oraz uiszczeniu opłaty w wysokości 45zł u skarbnika grupy.

Warunki ubezpieczenia

ZAPRASZAMY RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW
Serdecznie zapraszamy na zebranie z Panią Dyrektor Elżbietą Osuch 13.09.2017r. o godzinie 17:00 w budynku Szkoły Podstawowej.

ZAPRASZAMY RODZICÓW PRZEDSZKOLAKÓW
Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Panem Witoldem Kwiatkowskim- Wójtem Gminy Celestynów w poniedziałek 04.09.2017r. o godzinie 11:00 w budynku przedszkola.

Drodzy Rodzice
31 sierpnia (czwartek) odbędą się zajęcia adaptacyjne dla dzieci z najmłodszej grupy „Misie” w godzinach 12-14, na które serdecznie zapraszamy!

Ponadto uprzejmie informujemy, że na tablicy ogłoszeń w przedszkolu widnieją listy dzieci, z którą mogą się Państwo zapoznać.

Pierwszy dzień zajęć w przedszkolu odbędzie się 1 września. Tego dnia przedszkole czynne jest jak zawsze od 7 do 17.
Serdecznie zapraszamy!

 

AKTUALNOŚCI 2016/2017Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: woźna i pomoc nauczyciela. Poniżej znajdują się wymagania, jakie należy spełnić, aby otrzymać jedno z wyżej wymienionych stanowisk.

Woźna

Pomoc Nauczyciela

Kocham moją Mamę, kocham mego Tatę....
14 czerwca odbył się wyjątkowy dzień, wszystko za sprawą dnia rodziny, który w naszej placówce odbywał się właśnie w tym dniu. Plac zabaw od rana nabierał kolorów około godziny 13stej przybyły do nas dmuchane zabawki, lody, wata cukrowa, balony z helem. Stoiska z atrakcjami kolejno rozstawiały się na placu. Od 14 swoje występy rozpoczęła najmłodsza grupa „Misie” po nich kolejne grupy, około godziny 15stej wszyscy razem świętowaliśmy Dzień Rodziny na świeżym powietrzu, pogoda dopisała, atrakcje podobały się dzieciom a to najważniejsze!

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć WYSTĘPY- KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć WYSTĘPY- SMERFY
Zapraszamy do galerii zdjęć PIKNIK RODZINNY

Przegląd Twórczości
W niedzielę 4 czerwca 2017 w godzinach popołudniowych „Muchomorki” i „Smerfy” brały udział w Przeglądzie Twórczości Dziecięcej w Celestynowie, który organizowany jest corocznie z okazji Dnia Dziecka. Muchomorki bajecznie przebrane zaprezentowały przygotowany z Panią Justynką repertuar, Smerfy natomiast zaśpiewały utwór „Dance” z repertuaru Baby Beetles. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przywiezienie dzieci na występy.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Wycieczka do "Pluszakolandii"
30 maja w godzinach porannych wszystkie dzieci wybrały się do „Pluszakolandii”, aby świętować Dzień Dziecka. Oprócz przedszkolaków na wycieczkę wyruszyli wszyscy pracownicy przedszkola wraz z całym ekwipunkiem niezbędnym do przetrwania całego dnia w warunkach innych, niż zazwyczaj. Pogoda dopisywała więc całodniowa wycieczka na świeżym powietrzu wypadła znakomicie. Uśmiech dzieci wyrażał więcej niż tysiąc słów, błysk w oku widać było już po dojechaniu na miejsce. Dmuchane zabawki, 3 baseny wypełnione wodą, trampolina, elektryczne zwierzęta, zabawa z animatorem, przejazd pluszakową kolejką, tatuaże- to właśnie sprawiło, że ten dzień był wyjątkowy. Dzieci wracały zmęczone ale szczęśliwe, a to chyba największe podziękowanie dla Rady Rodziców za zorganizowanie takiej niespodzianki.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć BIEDRONKI
Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE
Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE część I
Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE część II
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY

Finał Akcji "Książeczka dla Dziecka"
Zakończyliśmy kolejną edycję akcji "Książeczka dla Dziecka", która wspiera Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku, dziękujemy serdecznie za Państwa zaangażowanie! W szczególności firmie PIT-NEWS, która przekazała aż 48 nowych książeczek. Warto pomagać!

Drodzy Rodzice
W dniach 05.06-09.06 w naszej placówce odbywać się będzie Tęczowy Tydzień, w związku z tym prosimy, aby dzieci były ubrane na podane kolory:

PONIEDZIAŁEK- 05.06- KOLOR ŻÓŁTY

WTOREK 06.06.- KOLOR ZIELONY

ŚRODA- 07.06.- KOLOR CZERWONY

CZWARTEK- 08.06- KOLOR NIEBIESKI

PIĄTEK- 09.06- TĘCZOWY- każdy element stroju w innym kolorze

Uwaga, Uwaga, uwaga z ogniem to nie jest zabawa, właśnie zapalił się las, na strażaków czas...
17 maja przyjechali do nas strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Celestynowie, którzy zaprezentowali nam dwa wozy, opowiedzieli o ich zawartości oraz o ciężkiej pracy jaką wykonują. Każde dziecko mogło wejść do pojazdów oraz zobaczyć z bliska ich wyposażenie. Na koniec każdy przedszkolak miał okazję strzelać z węża strażackiego do pachołków, radość nie było końca. Mamy nadzieję, że praca z Ochotniczą Strażą Pożarną w Celestynowie będzie rozwijała się w kolejnych latach. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za przybycie!

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY

WITAJ MAJ, 3 MAJ…
Dnia 28 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jest to jedna z najważniejszych dat w historii naszej ojczyzny. Dzieci od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, grupa „Krasnali” pod opieką wychowawcy przygotowała część artystyczną o patriotycznej wymowie. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne. Na zakończenie pamiętając o zachowaniu należytej postawy wspólnie odśpiewano Hymn Polski. Była to dla przedszkolaków wyjątkowa lekcja wychowania w polskości oraz przygotowania do życia w demokratycznym państwie.

Opracowała
Agieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

Dzień Ziemi
W naszym przedszkolu Dzień Ziemi to coroczna akcja, której celem jest promocja ekologii. W tym roku inscenizację przedstawiła najmłodsza grupa 3-latków ,,Misie”. Zaś wszystkie grupy złożyły przyrzeczenie ,,Chrońmy Przyrodę” którego będą przestrzegać. Kolejnym punktem obchodów, na którą czekała cała społeczność przedszkolna, to pokaz mody ekologicznej w którym to dzieci, z każdej grupy przedstawiły swoje oryginalne stroje, zaprojektowane przez najlepszych projektantów i znawców mody swoich rodziców, którzy wykazali się dużą pomysłowością i zaangażowaniem. To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie wszystkim przedszkolakom w pamięci oraz uzmysłowi nam wszystkim, że każdy człowiek niezależnie od tego kim jest, ile ma lat, jak i gdzie mieszka musi dbać o naszą planetę.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

„Gdy ruszysz przed siebie na pewno spotka cię coś ciekawego…”
3 kwietnia gościliśmy Łukasza Wierzbickiego- redaktora, biografistę, autora książek dla dzieci, podróżnika. Pan Łukasz zabrał nas w niezwykłą podróż do Afryki, przybliżył nam wyprawę tytułowego Kazika, używając przy tym fantastycznych rekwizytów. Autor opowiedział również dzieciom, skąd wziął się pomysł na książkę „Afryka Kazika”. Otóż zainspirowany w dzieciństwie opowiadaniami swojego Dziadka, gdy dorósł postanowił opisać historię podróżnika Kazimierza Nowaka, który jako pierwszy przemierzył Afrykę rowerem, mając przy tym mnóstwo ciekawych przygód. Spotkanie z Panem Łukaszem było pełne radości, ciekawość dzieci wzrastała z minuty na minutę, a rekwizyty przywiezione przez autora wzbudziły wielkie zainteresowanie. Dziękujemy serdecznie za przybycie.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć BIEDRONKI, MISIE, KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY, MUCHOMORKI

DYŻUR WAKACYJNY

Od 03 lipca 2017 r. do 31 lipca 2017 r. w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi będzie zorganizowany dyżur wakacyjny dla dzieci obojga rodziców pracujących w w/w miesiącu.
Zainteresowani rodzice pobierają i wypełniają kartę zgłoszenia dziecka i składają od 04 maja do 12 maja w kancelarii Przedszkola. Karta zgłoszenia dziecka musi być ostemplowana przez placówkę macierzystą. O przyjęciu do dyżurującego przedszkola decyduje kolejność złożenia karty zgłoszenia dziecka.

KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA

ZASADY ORGANIZACJI DYŻURU

Drodzy Rodzice
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starej Wsi zaprasza rodziców dzieci 6-letnich oraz chętnych rodziców dzieci 5-letnich na zebranie organizacyjne, które odbędzie się dnia 27.03.2017r. o godzinie 18:00.

REKRUTACJA 2017

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ!

Informujemy, że niebawem rozpocznie się nabór dzieci do przedszkola, na rok szkolny 2017/2018, poniżej mogą Państwo pobrać potrzebne dokumenty.

ZARZĄDZENIE WÓJTA GMINY CELESTYNÓW

HARMONOGRAM REKRUTACJI

PROCEDURA REKRUTACJI DO PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA

SPROSTOWANIE

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO PRZEDSZKOLA

OŚWIADCZENIE O WIELODZIETNOŚCI RODZINY KANDYDATA

OŚWIADCZENIE O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU DZIECKA

OŚWIADCZENIE O UCZĘSZCZANIU DZIECKA DO TEGO SAMEGO PRZEDSZKOLA LUB SZKOŁY PODSTAWOWEJ W STAREJ WSI

OŚWIADCZENIE O OBJĘCIU RODZINY WSPARCIEM ASYSTENTA

OŚWIADCZENIE O WSKAZANIU W ZEZNANIU PODATKOWYM

OŚWIADCZENIE O ZAMIESZKANIU


Uwaga! Dzieci, które uczęszczają już do naszej placówki NIE BIORĄ udziału w rekrutacji. Rodzice zobowiązani są do terminowego wypełnienia DEKLARACJI O KONTYNUOWANIU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO NA ROK 2017/2018 (którą można pobrać poniżej). Deklaracja musi być prawidłowo wypełniona i podpisana przez obojga Rodziców. Nie złożenie deklaracji w terminie oznacza rezygnację z miejsca w naszej placówce.

DEKLARACJA KONTYNUACJIWARSZTATY GIPSOWE
24 marca 2017r. wszystkie grupy z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach plastyczno – technicznych ,,Odlewy z gipsu”. Celem przeprowadzonych zajęć było rozwijanie sprawności manualnej oraz kształtowanie wrażliwości na sztukę. Ponadto, udział w warsztatach sprawił, iż dzieci poznały cały proces powstawania takich odlewów. Każdy uczestnik spotkania, przy swoim stanowisku pracy, otrzymał pojemnik z wodą i gipsem ceramicznym oraz formy do odlewu. Następnie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i zaciekawieniem przystąpiły do pracy. Zadaniem przedszkolaków było wymieszanie specjalną łopatką, wody z gipsem. Następnie z pomocą Pań wylewały powstałą masę gipsową do foremek o różnych kształtach. Sądząc po minach uczestników najwięcej radości sprawiło łączenie wody z suchym gipsem. Teraz gotowe odlewy czekają na kolejny etap pracy – ozdabianie farbami wg inwencji twórczej przedszkolaków. Warsztaty gipsowe dały dzieciom dużo radości i zadowolenia z uzyskanych efektów swojej pracy. Były ciekawym sposobem na wyrażanie emocji, odreagowanie i wyciszenie. Były także atrakcyjną formą edukacji pozwalającej dzieciom na rozwijanie zdolności plastycznych i manualnych oraz ciekawą alternatywą i pomysłem dla dalszych zajęć przedszkolnych.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć BIEDRONKI
Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY
Zapraszamy do galerii zdjęć MUCHOMORKI

„Wiosna, wiosna dziś na łące, powitalny będzie koncert…”
20 marca w naszej placówce zrobiło się zielono, bardzo zielono wszystko za sprawą Pierwszego Dnia Wiosny, który obchodziliśmy w poniedziałek. Wszystkie grupy zebrały się w sali „Misiów”, gdzie każda z grup zaprezentowała przygotowane piosenki przy akompaniamencie Pani Justynki. Następnie wszyscy udali się na pierwszy wiosenny spacer z czterema własnoręcznie zrobionymi ekologicznymi Marzannami. Wierzymy, że przyjdą do nas już tylko ciepłe dni, a pobyt na świeżym powietrzu będzie nam sprawiał dużo radości.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE
Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY
Zapraszamy do galerii zdjęć MUCHOMORKI

Protokół "Góry grosza"
W naszym przedszkolu odbyła się zbiórka „Góra Grosza”. Celem zbiórki było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości, zbliżone do domu rodzinnego. Przed rozpoczęciem akcji dzieci zostały zapoznane z celem zbiórki i uświadomienie o potrzebie pomocy innym.

Podczas XVII Edycji „Góra Grosza” zebraliśmy łącznie 262,79 złotych, każda z grup zbierała pieniądze na własny rachunek:

„Misie” – 32,83
„Krasnale”- 42,11
„Smerfy”- 103,01
„Muchomorki”- 32,27
„Biedronki”- 52,57

Pieniądze wraz z protokołem zostały przekazane do Towarzystwa „ Nasz Dom”

Serdecznie dziękujmy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

Opracowała
Anna Samul

Szanowni Państwo!
Gdyby nie choroba, Filip byłby naszym przedszkolakiem....
Prosimy, aby zechcieli Państwo przeczytać poniższą informację.
Z góry dziękujemy za pomoc!

1 procent dla Filipa

Spotkanie z Panią Leśnik
Dzieci wiedzą, jak należy dokarmiać ptaki. Poznały też niektóre ich gatunki. Wszystko to za sprawą Pani Leśnik, która odwiedziła przedszkolaki.

Dnia 9 lutego dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Celestynów przedszkolaków odwiedził ciekawy gość - pani Leśnik, która przeprowadziła zajęcia w ramach tematu kompleksowego „Pomagamy ptakom i zwierzętom przetrwać zimę”. Dzieci oczekiwały gościa z niecierpliwością już od samego rana. Pani opowiedziała im o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Pani Leśnik zainteresowała dzieci swoimi opowieściami o zwierzętach i ptakach wykorzystując różne ilustracje i obrazki. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały ciekawe plansze edukacyjne. Podczas spotkania pani leśnik zadawała przedszkolakom wiele pytań, z którymi dzieciaki świetnie sobie radziły. Wykazały się dużą wiedzą na temat gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują, jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę. W nagrodę otrzymaliśmy specjalne kule energetyczne będące pokarmem dla naszych małych przyjaciół. Serdecznie dziękujemy za te piękne i pożyteczne prezenty, które na pewno umieścimy na przedszkolnym podwórku i będziemy obserwować jak korzystają z nich ptaki podczas trwającej zimy.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE I KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY I MUCHOMORKI

Teatrzyk „Dziadek do orzechów”
Dnia 2 lutego nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru „Duet” z Krakowa, aby przedstawić spektakl pt. „ Dziadek do orzechów”. Główna bohaterka Klara w prezencie na wigilię, dostała dziadka do orzechów, od swego ojca chrzestnego, który to również opowiedział jej pewną historię. Klara zafascynowana opowieścią usnęła i przyśniło jej się, jak to król Mysz z armią za wszelką cenę, chciał odebrać jej darowany prezent. Natomiast Klara z pomocą zabawek zwyciężyła bitwę z królem Mysz i przegoniła go do zaczarowanej krainy. Kolorowa sceneria przedstawienia, bardzo spodobała się przedszkolakom, byli zachwyceni tak wspaniałym przedstawieniem, które sprawiło im wiele radości w którym to również, sami mogli wcielić się w rolę aktorów.

Opracowała
Anna Samul

Zapraszamy do galerii zdjęć

„Bardzo kocham moich dziadków, w moim sercu zawsze są…”
Babcie i dziadkowie są bardzo ważnymi osobami dla każdego dziecka, zaproszeni wcześniej na występy licznie zgromadzili się w wyznaczonym dniu o określonej godzinie. Dzieci przygotowały dla gości piosenki oraz wierszyki, na końcu występów nie zabrakło głośnego „Sto lat”. Po rozdaniu upominków wszyscy udali się na poczęstunek. To święto jest szczególne i magiczne, dzieci bardzo starają się, aby wypaść jak najlepiej, a dziadkowie nie kryją radości i wzruszenia oglądając swoje małe wnuczęta.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć MISIE
Zapraszamy do galerii zdjęć KRASNALE
Zapraszamy do galerii zdjęć SMERFY

Turniej Tańca
W niedzielę 22 stycznia chętne dzieci z naszego przedszkola wraz z Panem Igorem uczestniczyły w Turnieju Tańca organizowanym przez szkołe tańca Fast-Step. Udało się zdobyć naszym przedszkolakom 1 miejsce! Gratulujemy! Dziękujemy Rodzicom za przesłanie zdjęć.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Niech żyje bal...
18 stycznia w naszym przedszkolu zrobiło się iście bajkowo, wszystko za sprawą balu, który mieliśmy tego dnia. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień, już od jakiegoś czasu, codziennie słychać było kto, za kogo się przebiera. Przedszkolaki żyły tym, że niebawem będą mogły przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki, motylka kotka itp. I stało się już od rana czuć było tą imprezową atmosferę, wszyscy po śniadaniu czekali na przebieranie, zdjęcia i bal. Radości i tańców było pod dostatkiem, sala misiów wyglądała bajkowo.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY 2017
15 stycznie już po raz kolejny mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Celestynowie, przedstawiając wszystkim swój program artystyczny. Było nam niezmiernie miło wspierać okrągła- 25 edycje tego niesamowitego przedsięwzięcia. W tym roku WOŚP zbiera pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Dzieci z najstarszej grupy występowały jako jedne z pierwszych przedstawiając program artystyczny, który zawierał kolędy oraz pastorałki. Dziękujemy serdecznie Rodzicom, że kolejny raz przywieźli dzieci na występy, aby te mogły wspomóc WOŚP w Celestynowie.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

BAL KARNAWAŁOWY

18 stycznia (środa) odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY - prosimy o zapewnienie dzieciom odpowiednich strojów oraz dostarczenie ich w dniu balu na podpisanych wieszaczkach lub w podpisanych torebkach.

POGORZEL
- od 9:00- 10:00 odbędą się zdjęcia
-10:00-11:00 - odbędzie się bal

STARA WIEŚ
- od 11:00- 13:30 odbędą się zdjęcia
-13:30- 15:00 – odbędzie się bal

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W zwiąku ze zbliżającym się Dniem Babci i Dziadka, dzieci ze wszystkich grup wraz z Nauczycielkami przygotowują występy, na które już teraz pragniemy zaprosić wszystkie Babcie oraz wszystkich Dziadków.

HARMONOGRAM UROCZYSTOŚCI:
 

AKTUALNOŚCI 2013/2014:


WYCIECZKA DO MAZOWIECKIEGO ZESPOŁU PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH
Grupa Muchomorów z naszego przedszkola przez całą zimę dokarmiała ptaki w ramach udziału w konkursie. Przedszkolaki pod opieką Pani Agnieszki Świderskiej i przy udziale rodziców dbały o naszych skrzydlatych przyjaciół. Dzieci nie tylko wsypywały ziarna do karmnika, ale również obserwowały patki, uczyły się je odróżniać i nazywać . Dnia 17 czerwca 2014 r. grupa Muchomorów i Smerfów wybrała się na wycieczkę autokarową do Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych z siedzibą w Otwocku. Głównym celem wyjazdu było uroczyste ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród. Dzieci z naszego przedszkola zajęły II miejsce w konkursie pn. „Dokarmiamy ptaki zimą-szkolny karmnik”. Szczególne podziękowania otrzymała Pani Agnieszka Świderska za kształtowanie nawyku dbania o ptaki, poszerzenie wiedzy o nich oraz za przygotowanie dzieci do konkursu. Na zakończenie uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Opracowała
Agnieszka Świderska

ĆWICZYĆ KAŻDY MOŻE
Jednym z priorytetowych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci. Rok szkolny 2013/2014 został ogłoszony przez Ministra Rokiem Szkoły i Przedszkola w Ruchu, zainicjowano akcję "Ćwiczyć każdy może", której organem wspierającym został Ośrodek Rozwoju Edukacji. Nasze Przedszkole postanowiło przyłączyć się do powyższej akcji. Miło nam poinformować, że po kilku miesiącach wzmożonej aktywnej pracy nasze przedszkole otrzymało tytuł "Przedszkole w ruchu". W trakcie zajęć dydaktycznych w grupie Smerfy (4 latki) wykorzystywane były różnorodne środki dydaktyczne oraz sprzęty gimnastyczne. Organizowane były zajęcia ruchowe przy muzyce, zajęcia gimnastyczne oraz zajęcia z elementami tańca. Wszystkie dokonania zostały udokumentowane, przekazane a następnie zaakceptowane przez wysłannika ORE. Wkrótce otrzymamy tabliczkę, którą z dumą powiesimy w honorowym miejscu.

Opracowała
Magdalena Zaleska

TEATRZYK „TO JUŻ LATO, CO TY NA TO?”
Przedstawienie z cyklu „Cztery pory roku” było ostatnim w tym roku przedszkolnym. Tym razem aktorzy Teatru KOP zabrali nas na wakacje nad morze. Pan Świstak opowiadał nam, co należy zabrać ze sobą na wakacje, jakie rzeczy spakować do plecaka i walizki. Spektakl przeplatany był piosenkami o lecie i wakacjach, których uczyła nas Pani Lato. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób mogą aktywnie spędzać czas nad morzem, a także czego powinny unikać w trakcie zabawy na plaży, aby całym i zdrowym wrócić po wakacjach do domu. Pan Świstak i Pani Lato zachęcali dzieci do czynnego wypoczynku nad morzem ze szczególnym zachowaniem zasad bezpieczeństwa na plaży i w wodzie.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ DZIECKA
Dnia 2 czerwca 2014 roku nasze przedszkole hucznie świętowało Dzień Dziecka. Chociaż warunki atmosferyczne nam nie sprzyjały, zabawę przenieśliśmy do sali Misiów, którzy tradycyjnie miło i ciepło przyjęli pozostałe grupy. Zabawę rozpoczęliśmy od tanecznej samby, która wprowadziła nas w doskonały nastrój. W kole śpiewaliśmy piosenkę... Tańczyliśmy też „Woogie Boogie”, wspaniale bawiliśmy się w "3 pociągi". Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa "Loteria" oraz nasza przedszkolna interpretacja popularnej zabawy - „Raz, dwa, trzy, Pani Dyrektor patrzy” Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki, oraz wspólnie z Paniami wykonywały pamiątkowy plakat „Dzień Dziecka 2014”. Jak zawsze w naszym przedszkolu wesoło i sympatycznie upłynął nam czas.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ MAMY I TATY
W Dniach 26 oraz 27 maja 2014 roku w naszym przedszkolu miały miejsce występy z okazji Dnia Mamy oraz Dnia Taty. Dwa tygodnie przed uroczystościami, rodzice otrzymali od swoich pociech piękne zaproszenia. Od dawna wszystkie przedszkolaki przygotowywały się na ten ważny dla nich dzień, codziennie uczestniczyły w próbach oraz indywidualnie uczyły się wierszyków. W poniedziałek pierwsza grupa Krasnali ugościła swoje Mamy, Misie natomiast zaprosiły oboje rodziców. Dziewczynki miały piękne opaski oraz zielone i czerwone spódniczki, chłopcy wystąpili w strojach galowych. Najmłodsze grupy swój program artystyczny przygotowany miały przez Panią od rytmiki Justynę Inoziemcew w uzgodnieniu z nauczycielkami. Program był tak dobrany, aby najmłodsi mogli zaprezentować rodzicom nie tylko możliwości wokalne, ale również ustawianie się w pary, robienie „pociągu”, zabawy w kole oraz umiejętności gry na instrumentach.
Dzień później 27 maja swoich rodziców zaprosiła grupa Smerfów oraz Muchomorów. Nauczycielki w tych grupach przygotowały swój indywidualny program w oparciu o utwory Abby oraz wielu innych pięknych i wzruszających piosenek dla Taty i Mamy. Można było również usłyszeć występy Smerfów w wersji anglojęzycznej. Nauczycielki starszych grup stanęły na wysokości zadania, cudownie przygotowały program artystyczny, z czego rodzice byli bardzo zadowoleni. Wszyscy rodzice na koniec występów otrzymali piękne nagrody od swoich pociech, oraz zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Galeria zdjęć Dzień Mamy KRASNALE

Galeria zdjęć Dzień Mamy i Taty MISIE

Galeria zdjęć Dzień Mamy i Taty SMERFY

Galeria zdjęć Dzień Mamy i Taty MUCHOMORY

DRODZY RODZICE

W okresie od 5 do 17 maja br w godzinach 7.00 do 15.00 będą podpisywane umowy cywilno-prawne za pobyt dzieci w Przedszkolu w roku szkolnym 2014/15.
Obowiązek zawarcia umowy dotyczy również rodziców dzieci kontynuujących wychowanie przedszkolne w naszej placówce.
W związku z tym prosimy Państwa o przybycie z dokumentem stwierdzającym tożsamość, w wyznaczonym terminie do kancelarii Przedszkola celem podpisania umowy.
Nie podpisanie umowy jest równoznaczne z rezygnacja i utratą miejsca w przedszkolu.
Przy podpisywaniu umowy prosimy o zgłaszanie zapotrzebowania na karty zbliżeniowe do systemu rejestrującego pobyt dzieci w Przedszkolu, koszt jednej karty - 7 zł, który pokrywają rodzice.

Dyrektor Przedszkola
mgr Anna Bielicka


OGŁOSZENIE

Od 1 do 31 lipca br. w Przedszkolu Samorządowym w Celestynowie będzie organizowany dyżur dla dzieci obojga rodziców pracujących w w/w miesiącu.

UWAGA
1. Zainteresowani rodzice pobierają i wypełniają kartę zgłoszenia dziecka i składają do 23 maja br w kancelarii Przedszkola.

2. Koszt opieki nad dzieckiem będzie wynosił 1zł za każdą rozpoczętą godzinę ponad postawę programową (Uchwała Rady Gminy Celestynów Nr 316/13 z dnia 26.06.2013 r.)

3. Stawka żywieniowa dzienna będzie wynosić 8 zł

4. W/w opłaty należy wpłacać na niżej podane konto do 30 maja br.
ŻYWIENIE (Np. 23 dni x 8 zł= 184 zł)
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W CELESTYNOWIE
60 8001 0005 2002 0011 8734 0004
OPIEKA ( Ilość godzin zadeklarowanych dziennie x 1zł np. 23 dni)
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE W CELESTYNOWIE
25 8001 0005 2002 0011 8734 0002

JEDNOCZEŚNIE INFORMUJEMY, ŻE W PRZYPADKU NIEOBECNOŚCI DZIECKA WNIESIONE OPŁATY NIE BĘDĄ PODLEGAŁY ZWROTOWI.

Karty do pobrania w Przedszkolu w Starej Wsi

KARTA ZGŁOSZENIOWA NA DYŻUR LIPIEC 2014


SPOTKANIE Z EWĄ CHOTOMSKĄ
Dnia 8 maja 2014r. do naszego przedszkola przyjechała Pani Ewa Chotomski, córka znanej wszystkim autorki książek dla dzieci Wandy Chotomskiej. Na samym początku Pani dyrektor Anna Bielicka powitała i przedstawiła wszystkich gości. Następnie Pani Ewa Chotomska przywitała naszych przedszkolaków piosenką pt. „Pan Tik Tak” i tym samym wprowadziła dzieci do tematu. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem i radością przyjęli Panią Ewę w niezwykle kolorowym stroju. Autorka wyjaśniła, iż zawodowo całe życie związana była z telewizją. Najczęściej jednak odgrywała rolę „cioci Kloci” w programie pt. „Tik-Tak”. Była również autorką różnych programów telewizyjnych dla dzieci oraz autorką wielu piosenek i książek dla najmłodszych. Po krótkim życiorysie Pani Ewa Chotomski wyjaśniła przedszkolakom znaczenie słowa „rym”. Następnie zaprosiła wszystkie dzieci do zatańczenia i zaśpiewania przeróżnych piosenek ze swojego repertuaru. Były to między innymi: „Szczotka pasta kubek ciepła woda”, „Moja fantazja”, „Mydło wszystko umyje”, „Każdy ma jakiegoś bzika” itp. Podczas spotkania opowiadała również o swoich książkach, zwierzętach które uwielbia, jak również o tym jak powstają jej piosenki. Nie zabrakło również wierszy i opowiadań dla dzieci. Pani Ewa z wielką ochotą przybliżyła historie niektórych bohaterów swoich opowiadań. Przedszkolaki miały również możliwość wzięcia udziału w różnych konkursach i zagadkach słownych. Autorka zadawała wiele ciekawych pytań, na które dzieci bardzo chętnie udzielały odpowiedzi. To była wspaniała lekcja muzyczno-biblioteczna.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

OBCHODY 3 MAJA
Dnia 30 kwietnia 2014 roku spotkaliśmy się w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla wszystkich Polaków jest to dzień szczególny, dlatego od najmłodszych lat warto umożliwić dzieciom uczestniczenie w takiej krótkiej lekcji historii. Uroczystość przygotowały nauczycielki z grupy „Muchomorki”, panie: Anna Samul oraz Agnieszka Świderka wraz ze swoimi podopiecznymi. Na samym początku spotkania wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, dbając o prawidłową postawę dzieci. Nasi artyści – jako mali patrioci – przemówili wierszem o Konstytucji, zbiorze praw i obowiązków, który stworzyliśmy jako pierwsi w Europie, dając przykład innym krajom. Na zakończenie naszego spotkania pani dyrektor Anna Bielicka podziękowała dzieciom i nauczycielkom za przygotowanie uroczystości, podsumowując jak istotne jest wdrożenie postaw patriotycznych. Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne przeżywały tę uroczystość w trakcie zająć tematycznych

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

Kochani Rodzice i Sympatycy!
Zdrowych i Wesołych Świąt Wielkanocnych życzą pracownicy Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi!

REKRUTACJA 2014/2015

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ!

Informujemy, że nabór dzieci do publicznych przedszkoli, publicznych innych form wychowania przedszkolnego
oraz oddziałów przedszkolnych publicznych szkół na rok szkolny 2014/2015
rozpocznie się od
10 marca
i potrwa do
28 marca 2014 roku
Przypominamy, że dzieci urodzone w 2009 r. mają obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego.

Procedura oraz wnioski przyjęć dostępne są w zakładce „dokumenty”

O szczegółach rekrutacji zostaniecie Państwo powiadomieni na zebraniach, które odbędą się na początku marca, natomiast rodziców „nowych” dzieci proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Dyrektor Przedszkola
mgr Anna Bielicka

SPOTKANIE Z PANIĄ POLICJANT
14 kwietnia w naszym przedszkolu miało miejsce niesamowite spotkanie z Panią Aspirant Anną Wasilewicz. Nasz gość przybył do nas z Powiatowej Komendy Policji w Otwocku, na zaproszenie Pani Dyrektor Anny Bielickiej. Po przywitaniu gościa przez Panią Dyrektor, Pani Anna spytała dzieci, czy wiedzą czym zajmuje się Policja, oraz czy znają podstawowe zasady bezpiecznego zachowania. Spotkanie miało charakter pogadanki, dotyczyło przestrzegania zasad bezpieczeństwa na różnych płaszczyznach i w różnych sytuacjach. Na pytanie: czy czujecie się bezpiecznie w przedszkolu, nasze dzieci zgodnie odpowiedziały, że tak i jest to zasługą Pań Nauczycielek oraz Pomocy. Podczas spotkania nasz gość przekazał dzieciom wszystkie zasady bezpiecznego postępowania w przedszkolu, w domu oraz na wakacjach, nie zabrakło reguł dotyczących zachowywania się na drodze. Dzieciom na pewno przyda się przypomnienie zasad tym bardziej, że wakacje już za pasem. Mamy głęboką nadzieję, że Pani Anna jeszcze kiedyś zechce odwiedzić naszą placówkę.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

"MÓJ PRZYJACIEL LAS"
W ubiegłym tygodniu każda z grup, pod okiem swoich wychowawców, przygotowywała plakat o tematyce leśnej, a także utrwalała wiedzę na temat zwierząt, roślin i drzew, które możemy spotkać w polskich lasach. Dnia 7 kwietnia 2014 roku gościliśmy w naszym przedszkolu wójta gminy Celestynów pana Stefana Traczyka, panią kierownik Olgę Wileńską oraz prof. Jana Szyszko, byłego Ministra Środowiska, posła obecnej kadencji oraz wykładowcę SGGW. Celem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu na wykonanie plakatu pt. "Mój przyjaciel las". Prof. Jan Szyszko wraz z p.dyrektor Anną Bielicką oglądali plakaty, które zostały wywieszone na sztalugach w sali grupy IV. Według naszego znakomitego gościa każda grupa wspaniale wykonała swoje zadanie, dlatego na ręce wychowawców zostały złożone niezwykle kreatywne nagrody. Serdecznie dziękujemy gościom za wizytę i cenne niespodzianki.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z GADAMI
W naszym Przedszkolu gościliśmy pana Dawida - zoologa, który opiekuje się wężami. Pan Dawid w sposób niezwykle łatwy do przyswojenia przez dzieci przekazywał informacje związane z gadami, charakterystyką danego gatunku, miejscem jego występowania. Swoje spotkanie zaczął od wyjaśnienia, że węże nie lubią hałasu, nie chcą aby do nich machać, ponieważ nie lubią gwałtowanych ruchów. Dzięki temu dzieci bardzo cichutko i niemalże bez ruchu spędziły czas na zajęciach z Panem Dawidem. Przedszkolaki przy pomocy osoby prowadzącej miały możliwość dotknięcia okazów m.in. Kazika - Pytona Tygrysiego Ciemnoskórego albinotycznego, Kacpra - węża zbożowego, czy Klemensa - boa dusiciela. Dowiedziały się również, że w razie nagłego spotkania z wężem w środowisku naturalnym - najlepiej się nie ruszać i pozwolić wężowi odpełznąć. Dziękujemy za ciekawą lekcję przyrody!

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK "KRASNAL ŁAKOMCZUSZEK W KRAINIE SŁODKOŚCI"
W ubiegły piątek 21 marca 2014 roku gościliśmy w przedszkolu aktorów ze Studia Artystycznego Premiera z Białegostoku, którzy przedstawili nam teatrzyk o Krasnalu Łakomczuszku. Dzieci wraz z główną bohaterką Tosią piekły tort, powtarzały wszystkie składniki niezbędne do wykonywania wypieku. Gdy za sprawą magicznego piekarnika ciasto urosło, dzieci miały za zadanie go przypilnować. Niespodziewanie wpadł Krasnal łakomczuszek i porwał tort... tak rozpoczęła się historia o prawidłowym odżywianiu i zdrowym stylu życia. A jak się zakończyła? Prosze zapytać swoje dzieci.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
Tuż po zakończeniu przedstawienia Pani Dyrektor Anna Bielicka przywitała przybyłych gości : Angelikę Kotyrę- Przybysz, która reprezentowała Wójta Gminy Celestynów oraz przedstawicielkę Rady Rodziców Panią Adriannę Woźniak. Następnie Pani Dyrektor zaprosiła na występy przygotowane przez nasze przedszkolaki. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły w kole, a także zaprezentowały krótką wiosenną inscenizację. Pani Dyrektor podziękowała dzieciom za wspaniałe występy a nauczycielkom za staranne przygotowanie. Następnie wszyscy udali się na pierwszy wiosnny spacer własnoręcznie zrobioną Marzanną, korowód prowadziła Pani Danusia Mordecka, niosąca gaiczek. Po udanej wędrówce zebraliśmy się wszyscy na przedszkolnym placu zabaw i okrzykami pożegnaliśmy zimę. Na zakończenie uroczystości powitania wiosny pan Tadeusz zrobił grilla i wszystkie dzieci ze smakiem zajadały kiełbaski na świeżym powietrzu. Jaka szkoda, że kolejne przywitanie wiosny dopiero za rok.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

LEKCJA BIBLIOTECZNA "PRZYRODA WOKÓŁ NAS"
Po raz kolejny nasze przedszkole gościło Panią Beatkę i Panią Ewę z Publicznej Biblioteki w Celestynowie, tym razem nasze spotkanie odbyło się pod hasłem „ Przyroda wokół nas”. Na wstępie Pani Ewa wprowadziła dzieci w tematykę zajęć, zadawała przedszkolakom pytania o wiośnie i jej zwiastunach, a dzieci wspaniale na nie odpowiadały. Pani Ewa przeczytała dzieciom wiersz „Wiosna idzie!”, następnie pokazała dzieciom obrazki z książki. Lekcja biblioteczna to nie tylko czytanie książek, Panie przygotowały dla dzieci mały konkurs, który miał na celu zweryfikowanie u ochotników wiedzy na temat wiosny oraz sprawdzenie znajomości kolorów. Dzieci otrzymały dwa listki, jedne czerwony, drugi zielony i w zależności od prawdziwości pytania miały podnieść odpowiedni listek, informując tym samym inne dzieci, czy dane zdanie dotyczy zagadnień wiosennych czy tez nie. Pani Ewa przeczytała również dzieciom książeczkę „Gdzie jesteś Mały Misiu?” opowiadająca o niedźwiadku, który chował się w różne miejsca. Dzieci świetnie się bawiły w towarzystwie Pań, tym bardziej, że Pani Ewa znakomicie rozbawiała dzieci, pokazując bardzo ciekawe zabawy.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK "KACZKA CUDACZKA"
Dnia 7.03.2014 r. nasze przedszkolaki gościły aktorów ze studia Art Re z Krakowa. Tym razem uczestniczyły w scenicznej adaptacji wiersza Jana Brzechwy :”Kaczka Dziwaczka”. Dzieci żywo reagowały na występy aktorów, nie brakowało śmiechu ani gromkich oklasków. Główna bohaterka Kaczka- Cudaczka odwiedziła szopa- pracza w sprawie wyprania piórek, u papugi zmieniła fryzurę, a gdy bolała ją głowa udała się do sowy- aptekarki. Podczas swojej wędrówki natrafiła na gabinet lekarski u dzięcioła. W trakcie dzisiejszego spektaklu dzieci utrwaliły sobie nazwę zawodów, przypomniały również zasady higieny osobistej, a dzięki aktywnemu uczestnictwu w wydarzeniu wiadomości na długo pozostaną w pamięci.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYSTĘP W DOMU OPIEKI
Dnia 5 lutego 2014 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Starej Wsi udały się z występem do Domu Opieki Społecznej, który mieści się naprzeciwko placówki. Uroczystość rozpoczęła się krótką przemową Pani Dyrektor Anny Bielickiej, która serdecznie wszystkich powitała oraz przedstawiła cel wizyty w Ośrodki. Następnie dzieci w specjalnych strojach zaprezentowały występ artystyczny przygotowany pod kierunkiem Pań: Justyny Inoziemcew, Agnieszki Świderskiej oraz Anny Samul. Przedszkolaki złożyły życzenia dla wszystkich podopiecznych z Ośrodka oraz zaśpiewały piosenki związane tematycznie z ich świętem, które obchodzili tydzień wcześniej. Nie zabrakło również tańców i wesołego nastroju. Za tak pięknie zaprezentowany występ maluchy otrzymały od widzów brawa oraz podziękowania za przepiękne życzenia i pamięć. Po części artystycznej nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Panie z Ośrodka Pomocy Społecznej dla wszystkich uczestników spotkania. Bardzo miłą niespodzianką był również krótki występ jednej z podopiecznych Ośrodka -92-letniej Pani Krysi, która w ramach podziękowania zaśpiewała utwór pt. „ Szła dzieweczka” oraz „Góralu czy ci nie żal”. Na koniec wszyscy podziękowali Pani Krysi za przepiękny śpiew gromkimi brawami. W tak ciepłej i niezwykłej atmosferze przedszkolaki opuściły Dom Opieki Społecznej w Starej Wsi.

Opracowała
Agnieszka Świderska

Zapraszamy do galerii zdjęć

BAL KARNAWAŁOWY
Na początku lutego w całym przedszkolu zapanował nastrój karnawałowy, wszystko za przyczyną Balu, który odbył się 7 lutego. Dzieci ubrane były w stroje swoich ulubionych postaci z bajek oraz swoich idoli, gościliśmy strażaka, policjanta, Kubusia Puchatka, myszki Miki oraz wiele innych cudownych postaci. Sala „Misiów” zgromadziła dzieci z całego przedszkola, wcześniej ustrojona została przez Panie, a najmłodsi mogli sukcesywnie oglądać prace dekoracyjne swojej sali. Bal prowadzony był przez Panią od rytmiki, która doskonale dobrała zabawy, w których 2,5-latki jak i 5-latki świetnie się odnajdywały.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

LEKCJA BIBLIOTECZNA
Dnia 28 stycznia odwiedziła nas Pani Ewa i Pani Beatka z Publicznej Biblioteki w Celestynowie, które wprowadziły nas w świat bajek i baśni. We wstępie Panie pytały przedszkolaków czy wiedzą co to jest biblioteka oraz co się w niej znajduje. Dzieci bardzo pięknie odpowiadały na zadane pytania, ponadto poznały procedury zapisania się do biblioteki oraz wypożyczania książek. Następnie Pani Beatka wyjaśniła dzieciom pojęcia bajka i baśń. Otóż bajka jak mówiła Pani jest to krótkie opowiadanie, w której występują głównie zwierzęta, natomiast baśń jest dłuższa od bajki i występują w niej m.in. księżniczki. Po wyjaśnieniu pojęć Panie pokazywały dzieciom obrazki z bajek, a dzieci świetnie je odgadywały. Powstał naprawdę piękny plakat, który pozostał w naszym przedszkolu. Jednak nie był to koniec spotkania, Pani Ewa przeczytała dzieciom książeczkę pt. „ Jak skrzat Jagódka oswoił zimę”, o tematyce odpowiadającej obecnej aurze na dworze. Natomiast Pani Beatka przeczytała nam baśń pt.”Bajeczna opowieść wróżkach”, była to bardzo ucząca baśń o wróżce Jeżynce, która bała się o swoich przyjaciół, którzy ciężko znosili zimę. Dzieci nagrodziły Panie gromkimi brawami.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK
Dnia 27 stycznia nasze przedszkole odwiedził Zespół KOP z przedstawieniem pt. „Zima i Bałwanek Franek”. Głównymi bohaterami spektaklu byli Pani Zima, Świstak i Bałwanek o imieniu Franek. Dzieci aktywnie uczestniczyły w widowisku, włączając się m.in. do wspólnego rzucania „śnieżkami” oraz śpiewania piosenek o tematyce zimowej. Przedszkolaki w trakcie przedstawienia utrwalały prawą i lewą stronę, liczyły do dziecięciu, dowiedziały się również jakie charakterystyczne cechy posiada zima; jaka jest zimowa pogoda; które miesiące są zimowe oraz jakie zmiany zachodzą w przyrodzie.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Dzień Babci i Dziadka już za nami, w naszej placówce obchodziliśmy te święta dwa dni. 21 stycznia swoje występy miały najmłodsze grupy- Krasnale i Misie, które na głowach miały czerwone czapeczki krasnoludków dodatkowo dziewczynki wystrojone były w czerwone spódniczki. Licznie zebranych gości zarówno w pierwszym ja i drugim dniu przywitała Pani Dyrektor Anna Bielicka i zaprosiła na występy. Dzieci przygotowane przez panią Justynę Inoziemcew śpiewały piosenki, tańczyły i grały na instrumentach dla kochanych babć i dziadków. Następnie zaprezentowały wiersze, których pilnie uczyły się pod kierownictwem nauczycielek. Na zakończenie występów artystycznych wnuczęta zaśpiewały "Sto lat" babciom i dziadkom, a pani dyrektor złożyła życzenia i zaprosiła gości na słodki poczęstunek oraz rozdanie upominków z okazji Ich święta. Małe pociechy spisały się na medal, dając babciom i dziadkom wiele radości i łez wzruszenia.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Galeria zdjęć Dzień Babci i Dziadka grupa KRASNALE

Galeria zdjęć Dzień Babci i Dziadka grupa MISIE

Galeria zdjęć Dzień Babci i Dziadka grupa SMERFY

Galeria zdjęć Dzień Babci i Dziadka grupa MUCHOMORY

WIELKA ORKIERSTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W niedzielę 12 stycznia w Zespole Szkół w Celestynowie odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Już po raz dwudziesty drugi w całym kraju zagrała orkiestra, której celem jest zbiórka publiczna, z której fundusze przeznaczone zostają na zakup specjalistycznego sprzętu dla dzieci. Tegorocznym hasłem było „ Na Ratunek”, Jurek Owsiak- główny inicjator od wielu lat pomaga dzieciom, ma już na swoim koncie mnóstwo sukcesów. Wraz ze zbiórka pieniędzy w kraju odbywają się liczne występy, w programy artystyczne w wielu miastach włączeni są sławni ludzie Na wielu scenach występują gwiazdy, które równie chętnie przekazują swoje prywatne dobra materialne na ten szczytny cel. W naszym Celestynowskim Zespole Szkół również odbył się finał WOŚP, dzieci z naszego przedszkola aktywnie pomogły w zbiórce na ten cel. Przygotowały na tę szczególny dzień program artystyczny, który nosił nazwę „Rozśpiewane baloniki”. Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy przedstawiły program, dumnie opuściły scenę, z braw jakie dzieci dostały można wywnioskować, iż publiczności podobały się tańce. Najbardziej zadowoleni byli oczywiście rodzice dzieci, którzy z dumą patrzyli na swoje zdolne dzieci .

Opracowała
Anna Samul

Kochani Rodzice!
Specjalnie dla Was i z myślą o Was najlepsze i najgorętsze życzenia od całego personelu przedszkola!
Życzymy Wam, abyście bez pośpiechu cieszyli sie wraz z dziećmi z atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, a w nadchodzącym roku, niech się spełnią najskrytsze marzenia!


SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W GRUPACH
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w miniony piątek 20 grudnia odbyło się spotkanie choinkowe z rodzicami, połączone z wizytą Świętego Mikołaja. Dzieci z grupy Misiów wraz z zebranymi rodzicami, zostali przywitani przez Panią Dyrektor Annę Bielicką. Następnie Misie zaprezentowały występy artystyczne do których przygotowały ich nauczycielki Martyna Kowalczyk oraz Anna Barankiewicz. Śpiewy i tańce zostały nagrodzone gromkimi brawami, gdyż dzieci włożyły w nie wiele pracy. Misie kończąc swój występ piosenką o Mikołaju, zostały pozytywnie zaskoczone wizytą czerwonego gościa z ogromnym workiem prezentów ufundowanych przez Radę Rodziców. Druga część spotkania upłynęła na wspólnej pracy połączonej z zabawą, wiele frajdy podczas lepienia aniołków z masy solnej miały zarówno dzieci jak i rodzice. Był to bardzo owocnie wykorzystany czas, dzieci mogły zabrać do domu ulepione aniołki, które po wyschnięciu mogą udekorować i zawiesić na choince.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Galeria zdjęć Misiów

Piątek, 20 grudnia, to był niezwykły dzień w grupie Krasnale. Dzieci przyszły do przedszkola elegancko ubrane, z uśmiechem na twarzy. Właśnie w tym dniu maluszki gościły swoich rodziców. Przybyłych gości powitała pani dyrektor, Anna Bielicka, która jednocześnie złożyła bożonarodzeniowe życzenia. Następnie Krasnale zaśpiewały świąteczne piosenki oraz powiedziały wierszyki. Jednego z nich, nawet próbowały nauczyć swoich rodziców. Goście byli wzruszeni i jednocześnie zachwyceni występami swoich pociech. Po części artystycznej, przyszedł czas na rodzinne dekorowanie bombki. Dzieci z dużym zaangażowaniem pomagały zdobić tę choinkową ozdobę. A pomysłów nie brakowało… Na szczególną uwagę zasłużył pomysł Kamila i jego taty- była to „uśmiechnięta bombka”. Po ciężkiej pracy, przyszedł czas na wspólny poczęstunek oraz niespodziankę. Kiedy dzieci zajadały się smakołykami, do drzwi zapukał pewien gość. Jakież było zaskoczenie, kiedy dzieci zobaczyły Mikołaja, którego przyprowadziła pani dyrektor! Zachwycone jego wizytą zaśpiewały piosenkę „Mikołaju, Mikołaju” i z niecierpliwością czekały na prezenty. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Opracowała
Emilia Błachnio

Galeria zdjęć Krasnali

Dnia 20 grudnia 2013 roku odbyło się spotkanie świąteczne w grupie Smerfy. Przedszkolaki zaprosiły swoich rodziców i opiekunów, aby zaprezentować im wiersze i piosenki, których nauczyły się pod kierunkiem swojego wychowawcy. Po występach artystycznych, dzieci wraz z rodzicami i opiekunami tworzyły wspaniałe kartki świąteczne. Pielęgnowanie więzi rodzinnych, korzystając z magicznej atmosfery Świąt Bożego Narodzenia, było podstawowym założeniem powyższych zajęć. Po ukończeniu prac plastycznych, dzieci przywitały św. Mikołaja wierszem i piosenką, a następnie otrzymały prezenty ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy rodzicom i opiekunom za wysoką frekwencję oraz czynny udział w spotkaniu świątecznym. Wszystkim rodzicom i opiekunom życzymy radosnych chwil w rodzinnym gronie oraz pomyślności w Nowym Roku.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Galeria zdjęć Smerfów

JASEŁKA
Zgodnie z tradycją, w tygodniu poprzedzającym święta Bożego Narodzenia w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi odbywają się Jasełka. 19.12.2013r. bożonarodzeniowe widowisko przygotowała dla zgromadzonych gości grupa Muchomorków, których wsparło kilku Smerfów. Swoją obecnością na widowni zaszczycili nas: Wójt Gminy Celestynów – pan Stefan Traczyk, Ksiądz Proboszcz - Krzysztof Cąkała, Przewodniczący Komisji Oświaty – pan Wiesław J. Muszyński, Radny i Sołtys Starej Wsi – pan Leszek Gąsiorowski z żoną oraz Radni – pan Robert Wicik i pan Jacek Poplewski. Obecni byli również rodzice i wszyscy pracownicy przedszkola. Licznie zgromadzonych gości przywitała dyrektor przedszkola - pani Anna Bielicka, a następnie zaprosiła na bożonarodzeniowe przedstawienie. Czy może być coś bardziej wzruszającego od dziecięcej interpretacji wydarzeń z Betlejem? U boku Maryi i Józefa kolędowały aniołki, pasterze, królowie oraz dzieci. Każdy chciał coś ofiarować małemu Jezusowi. Młodzi artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Po części oficjalnej Muchomorki przywołały przepiękną piosenką Św. Mikołaja, od którego otrzymały prezenty ufundowane przez Radę Rodziców Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieciom strojów, a także paniom: Annie Samul, Agnieszce Świderskiej oraz Justynie Inoziemcew za trud włożony w przygotowanie dzieci do występu. Miłym akcentem było podziękowanie Wójtowi za wspieranie i rozwój naszego przedszkola przez panią dyrektor i przewodniczącą Rady Rodziców. Za pośrednictwem pani dyrektor, życzenia dla całej społeczności przedszkolnej przysłał Przewodniczący Rady Gminy Celestynów, pan Romuald Zientala.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

MIKOŁAJKI


Dnia 6 grudnia 2013 roku Przedszkole Samorządowe w Starej Wsi odwiedził Święty Mikołaj. Przedszkolaki przygotowywały się na przybycie niezwykłego gościa już od dawna, tworząc wspaniałe prace plastyczne, ucząc się wierszy i piosenek. Pani dyrektor Anna Bielicka spotkała Świętego Mikołaja w drodze do naszego przedszkola i towarzyszyła mu podczas wizyt w każdej grupie. Nasze dzielne przedszkolaki zaprezentowały św. Mikołajowi wiersze i piosenki z okazji jego imienin, a w nagrodę otrzymały wspaniałe prezenty, ufundowane przez Radę Rodziców

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYDARZENIA W GRUDNIU


DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA


25 listopada cała Polska obchodzi Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu zawitało mnóstwo pluszowych misiów, które dzieci przyniosły z domów. Cały dzień maluchy bawiły się, przytulały oraz brały udział w zajęciach wraz ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi. Zabawy oraz prace plastyczne w tym dniu związane były wyłącznie z przytulankami.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ
Dnia 21 listopada 2013 roku nasze przedszkole gościło dwóch aktorów, przedstawiających spektakl „Akademia Fotograficzna Pana Kleksa”. Pan Kleks ze swoim ulubionym uczniem Adasiem zdradzali naszym przedszkolakom tajniki fotografii. Dzieci poznały różne rodzaje aparatów: od kartonowego pudełka ,do aparatu cyfrowego, dowiedziały się co to jest obiektyw i poznały historię szpaka Mateusza. który w rzeczywistości był zaczarowanym księciem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu, miały szansę odczarować Mateusza za pomocą magicznego guzika, którego wspólnie szukały. Wszyscy śpiewali piosenki i tańczyli razem z aktorami.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Kolejną atrakcją, która odbyła się 21 listopada 2013 roku był "Bal Jesieni". Do naszego przedszkola przybył nadmorski pirat, który poprowadził nietypowy jesienny bal na morzu. Pirat Jurek Ogórek zadawał dzieciom zagadki, organizował konkursy i nadzorował zabawę taneczną. Dzieci ubrane w barwy jesienne, niektóre z nich w specjalnie zaprojektowane stroje, śpiewały piosenki i tańczyły. Całe przedszkole bawiło się doskonale.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK WRÓŻKA MALWINKA
Dnia 15 listopada 2013 roku nasze przedszkole gościło aktorów ze studia artystycznego KAMA w Białymstoku. Nasze przedszkolaki obejrzały spektakl pt. "Wróżka Malwinka i jej przygód kilka". Wróżka Malwinka służyła pomocą tym, którzy jej potrzebowali, nie chcąc nic w zamian. Główna bohaterka, podziwiając pole kwiatów, wpadła w krzewy i w rezultacie połamała swoją różdżkę i skrzydełka. W drodze powrotnej do domu Malwinka spotkała głodnego robaczka, któremu podarowała jabłko. Następnie na jej drodze pojawił się francuski malarz, który chciał namalować kwiaty, nie wiedział jednak skąd je wziąć. Pomoc uzyskał od zaradnej wróżki Malwinki, która wróciła na pole i zebrała bukiet polnych kwiatów. W trakcie swojej wędrówki wróżka Malwinka spotkała jeszcze rzeźbiarza, którego bolał kręgosłup i poszukiwał krzesełka, aby móc dokończyć rzeźbę w drewnie. Bez zastanowienia Malwinka oddała mu swoje krzesełko. Na końcu Malwinka spotkała krawca, który chciał uszyć suknię dla żony, ale miał za mało materiału. Wróżka postanowiła podarować mu materiał, który dostała od mamy. Każda napotkana osoba otrzymała od Malwinki to, czego potrzebowała. Wdzięczni bohaterowie postanowili się odwdzięczyć i sprezentowali Malwince nową różdżkę i skrzydełka. Uradowana Malwinka wyjaśniła dzieciom, że warto pomagać, ponieważ dobro, które czynimy, zawsze do nas powraca.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Dnia 8 listopada 2013 roku w Przedszkolu Samorządowym w Starej Wsi z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Grupa „Smerfy” pod kierownictwem Magdaleny Zaleskiej i Janiny Kołakowskiej przygotowała występ, który przybliżył pozostałym przedszkolakom istotę Święta Niepodległości. Zebranych na widowni gości przywitała pani dyrektor Anna Bielicka, dalszą część uroczystości prowadziła Magdalena Zaleska wraz z dziećmi czteroletnimi. Po odśpiewaniu hymnu, odświętnie ubrane Smerfy, z kotylionami na piersiach, recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, m.in. „Katechizm Polskiego Dziecka” Wł. Bełzy, „Powiewa flaga” Cz.Janczarskiego czy „Jedenasty listopada” K.Wiszniewskiego. W dniu dzisiejszym cała społeczność przedszkolna żyła Świętem Niepodległości. W salach przygotowano dekoracje tematyczne, wszystkie dzieci były odświętnie ubrane, odbyły się zajęcia na temat ojczyzny i symboli narodowych. Kształtowanie postawy patriotycznej to jedno z najważniejszych zadań edukacji przedszkolnej. Postawę tę kształtujemy w naszym przedszkolu poprzez udział w uroczystości, uczestnictwa w zajęciach tematycznych, podczas których dzieci poznają symbole narodowe, utrwalają je w pracach plastycznych, uczą się recytacji wierszy, słuchają hymnu narodowego. Zarówno przedszkolaki, które przygotowały występ oraz te, które gościły na widowni reprezentowały postawę godną dorosłego Polaka.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

ZEBRANIE Z RADĄ RODZICÓW
Dnia 7 listopada br. miało miejsce zebranie z nauczycielami, z Radą Rodziców oraz pracownikami. Każda ze zgromadzonych grup otrzymała takie same arkusze z pytaniami, które miały na celu zweryfikowanie wiedzy na różnorakie zagadnienia dotyczące wychowywania dzieci, na podstawie programu wychowawczego przedszkola, obowiązującego w naszej placówce.

Opracowała
Martyna Kowalczyk


WYDARZENIA W LISTOPADZIE

ZEBRANIE Z RODZICAMI
Dnia 24 października o godzinie 16:00 w przedszkolu odbyło się zebranie z rodzicami. Było to nietypowe spotkanie, ponieważ oprócz spraw bieżących przedstawionych przez Panią Dyrektor Annę Bielicką, rodzice uczestniczyli w pogadance na temat agresji wśród dzieci. Gościliśmy z tej okazji Panią Psycholog mgr Małgorzata Krzywińska, która jest pracownikiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Otwocku. Pani Małgorzata bardzo jasno omówiła zagadnienia agresji opierając się na licznych przykładach. Wymieniła rodzicom i nauczycielom jakie czynniki wpływają na to, że już u najmłodszych dzieci widoczne są przejawy ataków wściekłości. Pani Psycholog podkreśliła, iż agresja wywodzi się głównie z nagromadzonych złych emocji, z którymi dzieci nie potrafią sobie poradzić. Jednak spotkanie z Panią Krzywińską nie polegało tylko i wyłącznie na informacjach teoretycznych, zostały przekazane rodzicom praktyczne wskazówki, jak zapobiegać agresji oraz jakie podejmować działania, jeśli dziecko wykazuje różnorakie przejawy przemocy fizycznej ale również psychicznej wobec innych. Spotkanie było bardzo przydatne nie tylko dla rodziców, ale również dla nauczycieli, którzy pracując na co dzień z dziećmi, spotykają się z różnymi wymiarami agresji.

Opracowała
Martyna Kowalczyk


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Dnia 15.10.2013 roku w naszym przedszkolu, odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, nadania imienia nowej grupy oraz pasowania nowych przedszkolaków. Oficjalną część rozpoczęła pani dyrektor Anna Bielicka, witając przybyłych na uroczystość gości Wójta Gminy Celestynów reprezentowała pani Angelika Kotyra-Przybysz. Obecny był sołtys i radny Starej Wsi Pan Leszek Gąsiorowski z żoną, licznie przybyli rodzice z grupy najmłodszej oraz wszyscy pracownicy przedszkola. Podczas części artystycznej zaprezentowały się dzieci z nowoutworzonej grupy „Misie” wspólnie zaśpiewały piosenkę i powiedziały wierszyki o misiach. Następnie odbyło się pasowanie najmłodszych dzieci przez panią dyrektor. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz misie. Pani dyrektor oficjalnie nadała nazwę grupie „Misie”. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci 4 i 5 letnie z grupy „Muchomorki” przygotowały występ dla wszystkich nauczycieli i pracowników administracyjno biurowych. Dyrektor Anna Bielicka wręczyła wyróżnionym pracownikom nagrody. Wśród odznaczonych nauczycieli znalazły się Danuta Mordecka, Janina Kołakowska i Emilia Błachnio, natomiast wśród odznaczonych pracowników administracyjnych nagrody za zasługi otrzymały panie: Hanna Sęk, Zofia Bogucka i Barbara Bany. Gratulacje z rąk pani dyrektor otrzymała Emilia Błachnio za pomyślnie zdany egzamin awansu zawodowego. Po zakończeniu części artystycznych odbył się słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników uroczystości.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK
We wtorek 8 października 2013 roku nasze przedszkole odwiedziło Studio Artystyczne MAGIK z Białegostoku. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl pt."Przygody Pysia i Margolka, czyli dwa skrzaty, dwa światy." Przedstawienie ukazało dzieciom świat z perspektywy Pysia, który źle się odżywiał, oceniał ludzi po pozorach, kłamał, kradł i się nie uczył. Z drugiej strony dzieci poznały zupełnie inny świat Margolka, który uwielbiał owoce i warzywa, przypominał dzieciom, że nie można nikogo wyśmiewać i dyskryminować, warto się uczyć, gdyż można komuś pomóc. Teatrzyk miał niezwykle pouczający charakter. Dzieci z naszego przedszkola żywo reagowały na niekoleżeńskie zachowanie jednego z głównych bohaterów i brały czynny udział w przedstawieniu, z zaciekawieniem śledząc przebieg wydarzeń.

Opracowała
Magdalena Zaleska

Zapraszamy do galerii zdjęć

CYRK
Dnia 30 września 2013 roku, w naszym przedszkolu gościliśmy grupę cyrkową „Michał i Sylwia” ze Skierniewic. Artyści zaprezentowali dzieciom wiele ciekawych numerów cyrkowych, takich jak: żonglerka, występy klauna oraz pokazy artystyczne. Wiele radości sprawiły dzieciom żarty klowna oraz udział w konkursach cyrkowych. Uczniowi gromkimi oklaskami okazali uznanie dla artystów. Wszyscy świetnie się bawili i w dobrych humorach wrócili do domów oraz popołudniowej zabawy.

Opracowała
Martyna Kowalczyk

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK
We środę 18 września do naszego przedszkola zawitał Teatr Art-Re z Krakowa, ze sztuką pt."Warkocz Królewny Wisełki". Legenda ta miała na celu przybliżenie dzieciom nazwy rzeki Wisły. Głównym wątkiem przedstawienia była wielka susza. Królewna Wisełka, główna bohaterka legendy, próbowała ratować swój lud przed groźbą głodu. Zgodnie z sugestią starej wiedźmy obcięła swój piękny warkocz i wrzuciła go do koryta rzeki. Wtedy woda pojawia się, a kraj został uratowany. Bajka wywołała ogromne poruszenie wśród dzieci, które z zaciekawieniem śledziły losy Wisełki. Chętne przedszkolaki mogły wspólnie z aktorami potańczyć oraz odgadywać zagadki. Dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

Zapraszamy do galerii zdjęć

ZEBRANIE Z RODZICAMI
Dnia 05.09.2013 roku w naszym przedszkolu odbyło się pierwsze zebranie z Rodzicami grupy I i IV. Dzień później tj. 06.09.2013 roku, zebranie miały starszaki, grupy II i III. Protokół z zebrań znajduje się w dokumentacji przedszkolnej.
 

AKTUALNOŚCI 2012/2013:


MIĘDZYNARODOWY KONKURS

GRAFIKI KOMPUTEROWEJ
Jak co roku Nasze przedszkolaki przygotowały prace na Międzynarodowy konkurs grafiki komputerowej. W tym roku pieciolatki wykonały prace w programie PAINT na zajęciach komputerowych. W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się że I miejsce w tym konkursie zajęła Hania Ż. z gr.III. Pani Dyrektor Anna Bielicka przekazała Hani nagrodę przysłaną przez organizatorów. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA NA

FARMĘ ILUZJI
Zapraszamy do galerii zdjęć

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA

W GRUPIE MUCHOMORKÓW
18 czerwca podczas Uroczystości przedszkolaki z grupy III pożeganły Przedszkole. Muchomorki występując zaprezentowały umiejętności taneczno - wokalne jak również zasób wiedzy zdobytej podczas zajęć Języka angielskiego. Pani Dyrektor Anna Bielicka gratulowała dzieciom występu i wręczyła pamiątkowe dyplomy i książeczki. Podziękowania otrzymali także rodzice włączający się w życie i organizację placówki.

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO TEATRU

KONIK GARBUSEK
Dnia 13 czerwca 2013 roku grupa Krasnali oraz Przedszkolaki z Oddziału w Pogorzeli pojechały do Teatru Capitol w Warszawie. Dzieci zobaczyły spektakl pod tytułem "Konik Garbusek". Przedstawienie było niezapomnianą zabawą i lekcją dobrego wychowania dla najmłodszych. Zarówno dzieci, jak i opiekunowie, wszyscy z zaciekawieniem śledzili przebieg wydarzeń na scenie teatralnej.
Magda Zalewska

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA NA STADION NARODOWY
12 czerwca grupa Smerfów i Muchomorów odwiedziła Stadion Narodowy. Dzieci siedziały na trybunach podziwiając ogrom obiektu. Następnie udaliśmy się na rynek Starego Miasta, gdzie podziwialiśmy warszawskie kamienice. POdczas chwili odpoczynki przedszkolaki karmiły gołębie. Na zakończenie wycieczki przespacerowaliśmy się przy niezwykłych fontannach.
Zapraszamy do galerii zdjęć

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA NOWEJ CZĘŚCI PRZEDSZKOLA
W dniu 5 czerwca odbyła się Uroczystość otwarcia nowej części przedszkola. Przybyło liczne grono dostojnych gości. Ksiądz Kanonik Krzysztof Cąkała poświęcił budynek. Przecięcia wstęgi dokonali Pani Dyrektor Anna Bielicka, Pan Wójt Stefan Traczyk i Pan Sołtys i Radny Leszek Gąsiorowski. Były również występy dzieci. Swoje umiejętności taneczno - wokanle prezentowały Smerfy i Muchomorki. Pogoda pokrzyżowała plany i nie mogły dobyć się zawody sportowe dla dzieci i rodziców. Za to wspólnie potńczyliśmy. Pani plastyczka pomalowała buzie dzieciom. Wszyscy mogli skosztować pysznej grochówki .
Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO CENTRUM EDUKACJI LEŚNEJ
4 czerwca grupa Muchomorków i Smerfów pojechała na zajęcia ekologiczne do Centrum Edukacji Leśnej. Dzieci były na Goździkowym Bagnie, gdzie poznały roślinę żywiącą się owadami - rosiczka. Przeszliśmy ścieżkę zdrowia. Spacerowaliśmy poprzez wydmę. Zwiedzaliśmy salę ze zwierzętami. Tam dowiedzieliśmy się jakie zwierzęta możemy spotkać w lesie, jakie są ich zwyczaje.
Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ DZIECKA
Jak co roku z pkazji Dnia dziecka w Naszym Przedszkolu zorganizowaliśmy zawody sportowe. Dzieci mogły wykazać się zwinnością, sprytem i szybkością. Było przechodzenie przez tunele. Przedszkolaki chodziły z jajkiem na łyżce i to do tego slalomem. Jedną z konkurencji był także rzut do celu.Wszyscy wesoło spędzili czas. Pani Dyrektor wręczyła dzieciom słodkości i napoje dla pokrzepienia.
Zapraszamy do galerii zdjęć


PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI DZIECIĘCEJ W CELESTYNOWIE
W niedzielne popołudnie podczas Przeglądu twórczości dziecięcej w Celestynowie organizowanego w wziązku z obchodami Dnia Dziecka swoje umiejętności wolakno - taneczne prezentowała grupa Muchomorków. Zapraszamy do galerii zdjęć


DZIEŃ MAMY U SMERFÓW
Smerfy zaprezentowały swoim Mamom scenkę z Francuskiej restauracji. W swoim przedstawieniu pokazały jak dużą wiedzę posiadają o Francji. Były także piosenki o Mamie. Smerfy wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.
Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ MAMY U KRASNALI

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ MAMY U MUCHOMORKÓW

24 maja Muchomorki zaprosiły swoje Mamy. Dzieci przygotowały dla Mam krótki występ, a po nim ...
Muchomorki i ich Mamy razem bawili się i uczyli. Były zagadki wzrokowe i słuchowe. No i oczywioście słodki poczęstunek. Pieciolatki przygotowały dla swoich Mam upominki - kwiaty, okazionalne kartki oraz portrety najważniejszych dla nich osób na świecie.
Zapraszamy do galerii zdjęć

MODERNIZACJA PARKINGU

Zapraszamy do galerii zdjęć

wYCIECZKA DO MANUFAKTURY CUKIERKÓW

Zapraszamy do galerii zdjęć


WYCIECZKA DO ZOO

8 maja grupa Smerfów i Muchomorów pojechała na wycieczkę do Warszawskiego Zoo. Dzieci z zaciekawieniem odglądały egzotyczne zwierzęta.
Zapraszamy do galerii zdjęć

TURNIEJ TAŃCA

W niedzielny poranek grupa przedszkolaków wraz z rodzicami stawiła się na Turniej Tańca Sportowego. Dzieci do udziału w turnieju przygotowywał Pan Adrian, który prowadzi zajęcia taneczne w Naszym Przedszkolu. Gratulujemy zdobytych nagród, no i oczywiście talentu.
Zapraszamy do galerii zdjęć

I MIEJSCE KRASNALI
Przez całą zimę Krasnale dokarmiały ptaki w ramach udziału w konkursie pt.”Dokarmianie ptaków zimą – Szkolny karmnik”. Trzylatki pod opieką Pani Katarzyny Szostak i przy udziale rodziców dbały o naszych skrzydlatych sąsiadów. Dzieci nie tylko wsypywały ziarna do karmnika, ale również obserwowały patki, uczyły się je odróżniać i nazywać . Wszystkie działania jakie były podjęte w ramach konkursu Pani Kasia dokumentowała w Kronice. Dnia 19 marca grupa „Krasnali” odwiedziła Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych z siedzibą w Otwocku. Wycieczka miała na celu odebranie nagród jak również zwiedzanie parku. Krasnale zajęły I miejsce. Szczególne podziękowanie otrzymała Pani Katarzyna Szostak za poszerzanie wiedzy o ptakach, kształcenie nawyku dbania o nie i za przygotowanie wychowanków do konkursu.
W Mazowieckiem Zespole Parków Krajobrazowych dzieci miały okazję zobaczyć z bliska ptaki między innymi puszczyka, orła. Przedszkolaki poznały nazwy kwiatów, roślin, drzew znajdujących się w parku, towarzyszyła im przy tym świetna zabawa. Na zakończenie uroczystości otrzymaliśmy budkę do umieszczenia na drzewie przy przedszkolu i sadzonkę sosny do wsadzenia w przedszkolnym ogrodzie.
Gratulujemy KRASNALOM
Zapraszamy do galerii zdjęć

WIOSENNY TEATRZYK
12 kwietnia Nasze Przedszkolaki miały możliwość oglądanie spektaklu pod tytułem "Wiosna". Dzieci z zaciekawieniem oglądały wiosenne przygody Świstaka. Pani Wiosna nauczyła go jak sadzić kwiatki i o nie dbać, jakie są wiosenne miesiące.
Zapraszamy do galerii zdjęćPOWITANIE WIOSNY
Aby tradycji stało się zadość, 21 marca pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy długo wyczekiwaną wiosnę. Z tej okazji dzieci z grupy Muchomory zaprezentowały krótkie przedstawienie o odchodzącej oraz przychodzącej porze roku. Chociaż aura za oknem niczym nie przypomina tej zielonej pory roku, dzieci z uśmiechem na ustach wołały „zimo, zimo idź za las, wiosno, wiosno chodź do nas”.
Dodatkowo, każda z grup przygotowała specjalną piosenkę na tę okazję. Krasnale zachwyciły nas wykonaniem piosenki „Kle, kle boćku, kle kle”, Smerfy pięknie zaśpiewały „Zielono tu, zielono tam” a Muchomory „Wiosenną poleczkę”. Ponadto, średniaki i starszaki zaśpiewały i zatańczyły „Wiosennego rock'n'rolla”. Następnie Pani Dyrektor Anna Bielicka podała werdykt wewnątrzprzedszkolnego konkursu plastycznego „Pani Wiosna”. Wszystkie grupy zajęły ex aequo I miejsce! Pani Dyrektor oraz Pani Agnieszka Więsik - jurorki konkursu, były zachwycone pomysłowością oraz różnorodnością materiałów użytych do wykonania prac konkursowych. Po rozstrzygnięciu konkursu, przyszedł czas na spacer z Marzannami, które przygotowała każda z grup. Dzieci, dumnie niosąc „zimową pannę”, ze śpiewem na ustach powędrowały na spacer ulicami Starej Wsi. Mamy nadzieję, że wiosna, nie tylko ta kalendarzowa, przypomni sobie o nas i zawita na długo.
Czekamy z utęsknieniem!
Emila Błachnio

Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO ŁUCZNICY
20 marca w ramach projektu UE Celestynowskie Przedszkola równych szans, przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do Łucznicy. Przedszkolaki brały udzaił w warszatach plastycznych. W małych grupach mogliśmy wykonywać dzieła sztuki. W pracowni ceramiki robiliśmy dzwonki z gliny. W kolejnej sali malowaliśmy na szkle. Robiliśmy bransolenti poprzez nawlekanie koralików, jak również kręciliśmy kulki z filcu by zrobić bryloczki. W przewach między zajęciami mogliśmy podziwiać wiele dzieł sztuki wykonywanych róznymi technikami. Zostaliśmy poczęstowani przepysznym obiadem.
Zapraszamy do galerii zdjęć

WYCIECZKA DO TEATRU BAJ

BAJKA O SZCZĘŚCIU
Dnia 15 lutego w ramach realizacji programu UE "Celstynowskie Przedszkola Wyrównanych Szans 4 i 5 latki oraz Przedszkolaki z Oddziału z Pogorzeli pojechały do Taatru Baj w Warszawie. Dzieci obejrzały spektakl pod tytułem Bajka o szczęściu. Z bajki dowiedziały się, że przyjaciele są dużo cennieśi niż modne gadżety. Więcej radości daje czas spędzony w dobrym towarzystwie, a nie martwe przedmioty.
Zapraszamy do galerii zdjęć


SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM
We czwartek 14 lutego grupę Smerfów i Muchomorów odwiedził Pan Piotr Michalak, leśnik z Nadleśnictwa Celestynów. Pan Piotr opowiedział dzieciom o zwyczajach zwierząt leśnych zimą oraz o śladach jakie pozostawiają na śniegu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały opowieści o borsukach, dzikach, jeleniach, sarenkach czy jenotach. Dowiedziały się również, kto lubi dzielić swoją norę z borsukiem. Nie zabrakło również zabawy związanej ze zwierzętami, w której dzieci chętnie wzięły udział. Po spotkaniu w sali przedszkolnej, wyruszyliśmy z Panem Piotrem na wycieczkę do lasu, aby poszukać prawdziwych śladów zwierząt. Było to również wspaniałym wstępem do zabawy w tropicieli. Korzystając z okazji, nasze przedszkolaki mogły posłuchać śpiewu sikorek oraz poszukać innych ptaków pośród drzew. Po spacerze wróciliśmy do ogrodu przedszkolnego. Tam Smerfy i Muchomory mogły poodbijać na śniegu stemple przyniesione przez naszego Gościa . W ten sposób w naszym ogrodzie pojawiły się tajemnicze ślady leśnej zwierzyny. Bardzo dziękujemy za tak interesujące spotkanie.
Emilia Błachnio
Podobne spotkanie z Leśnikiem tego samego dnia odbyło się w grupie Krasnali.
Zapraszamy do galerii zdjęć


DZIEŃ BABCI I DZIADKA U 3 LATKÓW

Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U 5 LATKÓW
Dnia 25 stycznia 2013 r. w Naszym Przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Do Naszego Przedszkola zostali zaproszeni babcie i dziadkowie Muchomorów. Uroczystość rozpoczęła się od powitania tak licznie zgromadzonych gości. Dzieci, w specjalnie przygotowanych czapkach z poszczególnymi miesiącami, zaprezentowały dwanaście życzeń dla swoich dziadków. Zaśpiewały również piosenki o tym jaki „smutny byłby świat bez babci i dziadka” i o „najdroższym dziadku”. Nie zabrakło tańców i wesołego nastroju. Na koniec uroczystości wnuki głośno zaśpiewały „Sto lat …”. Za tak piękne przygotowanie dziadkowie podziękowali swoim wnukom gromkimi brawami. Pani Dyrektor Anna Bielicka złożyła życzenia babciom i dziadkom a dzieciom podziękowała za piękny występ. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na dziadków czekały również specjalnie przygotowane prezenty. Słodkie pierniczki zdobione przez wnuków oraz własnoręcznie przygotowane laurki.
W tak ciepłej i niezwykłej atmosferze świętowaliśmy uroczystość „Dnia Babci i Dziadka”.
Emilia Błachnio
Zapraszamy do galerii zdjęć

DZIEŃ BABCI I DZIADKA U 4 LATKÓW
21 stycznia grupa 4 latków pod opieką Pani Janiny Kołakowskiej przygotowała występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Pani Janeczka powitała zebranych gości. Smerfy ofiarowały licznie przybyłym Babciom i Dziadkom wiersze i piosenki jak również przygotowane okolicznościowe laurki. Życzenia Babciom i Dziadkom w imieniu dzieci i swoim złożyła również Pani Dyrektor Anna Bielicka. Wnuczęta zparosiły swoich gości na słodki poczęstunek.
Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z LEŚNIKIEM
Dnia 17 stycznia grupę 3 - latków odwiedził Leśnik. Pan Piotr Michalak opowiedział Karsnalom o ptakach, o ich zwyczajach. Dzieci oglądały pluszowe ptaki. Bawiły się ptaszki, które uciekają przed drapieżnymi ptakami i jedzą ziarenka w karmniku. Przedszkolaki wspólnie z Leśnikiem zawiesiły kolejny karmnik w ogrodzie, jak również budkę lęgową. Krasnale systematycznie dbają o ptaki gdyż biorą udział w konkursie. Dzięki spotkaniu z Panem Piotrem 3 - latki poszerzyły swoją wiedzę ekologiczną.
Zapraszamy do galerii zdjęć

BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 14 stycznia w Naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Przybyli nastepujący goście: Księżniczki z różnych stron świata, Wróżki, Bierdoneczki, Motylki, Super bohaterowie, Rajdowcy i jeszcze wiele innych postaci. Wszyscy świetnie się bawili pląsając przy muzyce czasem nawet w szatni. Karnawałowi goście barli również udział w konkursach. Nosili piłeczkę na łyżce, tańczyli w parach z balonem. Wszyscy bawili się wyśmienicie.
Zapraszamy do galerii zdjęć


GÓRA GROSZA
Od dnia 26 listopada do 7 grudnia 2012r. w Naszym Przedszkolu przeprowadzona została zbiórka monet w ramach XIII Ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, organizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Patronatem akcji jest Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jej celem jest m.in. zebranie funduszy na pomoc dla istniejących Domów Dziecka, tworzenie nowych Rodzinnych Domów Dziecka, zawodowych rodzin zastępczych oraz na programy terapeutyczne dla dzieci przebywających w różnych formach opieki zastępczej. W ramach akcji w Naszym Przedszkolu zostały zawieszone plakaty informujące rodziców o organizowanej akcji. W każdej z grup przedszkolnych przeprowadzone zostały rozmowy dlaczego należy pomagać innym i w jaki sposób możemy to robić. W szatni oraz w salach Krasnali, Smerfów i Muchomorów umieszczone zostały puszki, do których dzieci oraz ich rodzice wrzucali monety.
Ogółem, podczas XIII edycji akcji "Góra Grosza" zebraliśmy 110,11 zł.
• 2652 monet 1 gr – w sumie 26,52 zł.
• 1052 monet 2 gr – w sumie 21,04 zł.
• 597 monet 5 gr – w sumie 29,85 zł.
• 61 monet 10 gr – w sumie 6,10 zł.
• 28 monet 20 gr – w sumie 5,60 zł.
• 16 monet 50 gr – w sumie 8,00 zł.
• 9 monet 1 zł – w sumie 9,00 zł.
• 2 monet 2 zł – w sumie 4,00 zł.
Pieniądze zebrane podczas akcji wraz z Protokołem zbiórki zostały przekazane Towarzystwu „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Bardzo dziękujemy Przedszkolakom i Rodzicom za włączenie się do akcjii.
Emilia Błachnio

MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU W POGORZELI
Zapraszamy do galerii zdjęć


JASEŁKA
19 grudnia odbyły się Jasełka w wykonaniu grupy pięciolatków. Swoją obecnością na widowni zaszczycili nas: Pani Olga Wileńska - kierownik Zakładu Obsługi Szkół, Sołtys Starej Wsi z Żoną, Ks. Krzysztof Cąkała, Pan Robert Wicik - radny, Pan Wiesław J. Muszyński - dziennikarz oraz rodzice Muchomorków. Gości powitała Pani Dyrektor Anna Bielicka. W świąteczny nastrój wprowadził nas zespół "Wiejskie klimaty" spiewając pastorałki. Następnie na scenę raźnym krokiem weszły krakowianki, pasterze, królowie, anioły oraz Józef z Maryją i baranek. Aktorzy wierszem , kolędami i pastorałkami opowiedzieli historię narodzin Jezusa. Po występne Pani Dyrektor Anna Bielicka bardzo podziękowała Muchomorkom za piękny występ jak również Paniom za przygotowanie dzieci. Przedszkolaki do Jasełek przygotowywały:Emilia Błachnio, Monika Grządziel i Justyna Inoziemcew. W oczekiwaniu na przyjście świętego Mikołaja posłuchaliśmy kolęd w wykonaniu zespołu "Wiejskie Klimaty". Gdy Mikołaj już przyszedł rozdał przedszkolakom prezenty, ale najpierw upewnił się czy wszystkie dzieci były grzeczne. Następnie Pani Dyrektor złożyła wszystkim świąteczne życzenia i zaprosiła do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
18 grudnia Nasze Przedszkole odwiedził Mikołaj. Dzieci zobaczyły go gdy przechodził pod oknem i z entuzjazmem powitały. Pani Dyrektor Anna Bielicka zaprosiła Mikołaja do środka. Krasnale zaśpiewały piosenkę. Nastepnie wszyscy wstali, wspólnie z Mikołajem zrobili kółko i teraz Smerfy tańcząc zaśpiewały dla naszego gościa. Mikołaj rozdał grzecznym przedszkolakom prezenty i zrobił sobie z nimi zdjęcia.

Zapraszamy do galerii zdjęć

MAŁY TEATR II
10 grudnia braliśmy kolejny raz udział w Projekcie "Mały teatr w Przedszkolu". Tym razem byliśmy widzami. Tuż po śniadaniu wszystkie dzieci ciepło się ubrały i zajęły miejsca w autokarze. Pan kierowca zawiózł nas do Przedszkola w Nadbrzeżu. Tam powitała wszystkich Pani Mirosława Guba - Dyrektor Przedszkola w Nadbrzeżu oraz Pani Danuta Leśniewska - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nadbrzeż. Dzieci z zaprzyjaźnionedo Przedszkola wystawiły spektakl pod tytułem "Pszczółka, która szczęścia szukała"
Zapraszamy do galerii zdjęć

MAŁY TEATR
5 grudnia w Oddziale Przedszkolnym w Pogorzeli odbył się wyjątkowy spektakl w ramach realizacji projektu z Urzędu Marszałkowskiego „Mały teatr w przedszkolu”. Projekt opracowała Pani Dyrektor Anna Bielicka. Aktorów do przedstawienia przygotowała Pani Danusia Mordecka oraz Pani Agata Bobisz. W spektaklu wystąpiły dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Pogorzeli jak również czterolatki z Naszego Przedszkola. Mieliśmy zaszczyt gościć na widowni Panią Mirosławę Gubę - Dyrektor Przedszkola w Nadbrzeżu oraz Panią Danutę Leśniewską - Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Nadbrzeż, jak również dzieci z Przedszkola w Nadbrzeżu wraz z nauczycielami. Aktorzy przebrani za zwierzęta z lasu oraz grzyby i liście wierszem i piosenką opowiedzieli widzom co Jesienią dzieje się w lesie. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały spektakl włączając się poprzez śpiew i klaskanie. Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Bielicka podziękowała dzieciom za piękne przedstawienie, Paniom za przygotowanie dzieci i dekoracji, rodzicom za przygotowanie kostiumów.
Widownia nagrodziła aktorów gromkimi brawami. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Zapraszamy do galerii zdjęć

ŚWIATOWY DZIEŃ MISIA PLUSZOWEGO
25 listopda obchodzony jest Światowy Dzień Misia Pluszowego. W Naszym Przedszkolu również świętowaliśmy z Misiami. Już od samego rana widać było przygotowania - każde dziecko wędrowało do Przedszkola ze swoim ulubionym Misiakiem. Niektórych nawet jeden Miś witał w drzwiach. W ciągu całego dnia bawiliśmy się z Pluszakami, tańczyliśmy, słuchaliśmy opowiadań o nich. Po południu Pani Dyrektor Anna Bielicka rozwiązała konkurs na Największego Misia. Pierwsze miejsce zajęła Marysia D. z grupy III z prawie dwu metrowym Misiem. Drugie miejsce zajął Bartek K. z grupy II, a trzecie miejsce Bartek W. z grupy I. Gratulujemy posiadaczom największych Misiaków w Naszym Przedszkolu.

Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK

"ZACZAROWANY KUFER"
26 listopada do Naszego Przedszkola z Krakowa przybył teatr z przedstawienim "Zaczarowany kufer". Dzieci z zaciekawieniem śledziły przebieg wydarzeń.
Zapraszamy do galerii zdjęć

VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

"JESIENNA SZARUGA"
22 listopada w Naszym Przedszkolu odbył się VI Międzyprzedszkolny konkurs recytatorski. W tym roku hasłem przewodnim była Jesienna szaruga. Zebranych gości powitała Pani Dyrektor Anna Bielicka. Konkurs prowadziła Pani Agata Bobisz zapraszając na jesienną scenę małych artystów. Nasze Przedszkole reprezentował Sebastian N. z grupy III, który recytował wiersz M. Szostakiewicza pod tytułem "Muzyczna pogoda". Do udziału w konkursie przygotowała go Pani Emilia Błachnio. Uczestnikom konkursu gratulujemy umiejętności recytatorskich i zdobytych nagród.
Zapraszamy do galerii zdjęć

OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
Kształtowanie postawy patriotycznej to jeden z priorytetów wychowania przedszkolnego. Postawę tę kształtujemy u przedszkolaków poprzez poznanie symboli narodowych, dostrzeganie piękna Naszego kraju oraz udział w obchodach świąt narodowych. W tym roku występ z okazji Święta Nipodległości przygotowały czterolatki pod opoeką Pani Janiny Kołakowskiej.
Pani Janeczka powitała zebrane na widowni grono pedagogiczne oraz dzieci z grupy I i III. Smerfy odświętnie ubrane recytowały wiersze o Polsce i odzyskanej przez Polaków wolności. Wszyscy odśpiewaliśmy Hymn. Czterolatki pięknie pokazały, że choć mają tylko 4 lata to z dumą mogą mówić o ojczyźnie. Takiej postawy obywatelskiej może pozazdrościć nie jeden dorosły. Pani Dyrektor Anna Bielicka bardzo podziękowała Smerfom za występ chwaląc ich postawę i umijętności.
W tym dniu cała społeczność Naszego Przedszkola z dumą nosiła na piersi flagę Polski.
Zapraszamy do galerii zdjęć

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKLACJI NARODOWEJ
Jak co roku najstarsza grupa przygotowała wystep z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wierszem i piosenką Muchomorki podziekowały wszystkim pracownikom Przedszkola za codzinny trud i serce wkładane w prace z przedszkolakami. Następnie dzieci wręczyły prezenty - broszki zrobione przez siebie i poprosiły o pasowanie nowoprzyjetych dzieci. Po pasowaniu Pani Dyrektor Anna Bielicka podziekowała pracownikom za kolejny rok owocnej pracy i wręczyła nagrody uznania: Pani Janinie Bębas, Panu Tadeuszowi Dziedzic, Pani Alicji Mielcuch, Pani Annie Barnkiewicz, Pani Agatce Bobisz i Pani Monice Grządziel.Miłą niespodzianką był występ zespołu "Wiejskie klimaty", który uświetnił ten uroczysty dzień. Na zakończenie przedstawiciele Rady Rodziców złożyli wszystkim w imieniu Rodziców i dzieci życzenia, wręczyli upominki i zaprosili na słodki poczęstunek.
Za wszystko bardzo dziękujemy

Zapraszamy do galerii zdjęć

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA KRASNALA
15 października odbyło sie Pasowanie najmłodszych przedszkolaków. Trzylatki nie tylko włączone zostały za przyczyna pasowania przez Panią Dyrektor Annę Bielicką do grona przedszkolaków ale zostały Przedszkolakami - Krasnalkami. Dzieci w strojach krasnali radośnie zaśpiewały piosenkę. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia karsnale otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Zapraszamy do galerii zdjęć

Babcine zapsy na zimę
W piątek 5 października grupę Muchomorków odwiedził niezwykły gość. Babcia naszego przedszkolaka Maksa, a jednocześnie jedna z członkiń zespołu „Wiejskie klimaty” z Gliny. Pani Dyrektor Anna Bielicka powitała Panią Stasię, bo tak miał na imię nasz gość. Babcia Maksa przyszła, aby opowiedzieć o przetworach, które według tradycyjnej receptury przygotowuje na zimę. Dzieci nie tylko usłyszały jak należy wykonać takie smakołyki, ale również mogły spróbować przetworów zrobionych m.in. .z jabłek, wiśni, porzeczek czy moreli. Dodatkowo Nasz Gość przyniósł smakołyki warzywne takie jak dynia w słodkiej zalewie czy patisony - według autorskiego przepisu. Nielada atrakcją, a jednocześnie wielką niespodzianką był strój, w który ubrana była Babcia Maksa. Był to tradycyjny strój ludowy, który niegdyś nosiły babcie, natomiast dziś służy on wyłącznie do zakładania na specjalne okazje. Było to dla nas niezwykłe spotkanie. Za tak wspaniałe przygotowanie dzieci podziękowały Pani Stasi brawami oraz piosenką „Owocowy blues”. Dodatkowo Muchomorki wykonały drobny upominek- „Wóz ze skarbami jesieni”. Poza wspaniałą lekcja jak przygotować przetwory na zimę, dostaliśmy w prezencie drzewko z papryczkami wyhodowane przez Panią Stasię.
Obiecujemy, że będziemy się nim dobrze opiekować.
Emilia Błachnio
Zapraszamy do galerii zdjęć

TEATRZYK
13 września Nasze Przedszkole odwiedziła grupa dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Pogorzeli. Przyjechali by wspólnie z nami obejrzeć spektakl teatralny. Młodzi widzowie z wielką radością przyjeli wiadomość, że będzie to bajka "O rybaku i złotej rybce". Dzięki orginalnej scenografii oraz pomysłowo wykonanym kukiełkom, chociaż na chwilę , przenieśliśmy się do baśniowej krainy. Ponadto dzieci dowiedziały się, że chciwość nie popłaca. Po spektaklu widzowie mogli dokładnie przyjrzeć się bajkowym postaciom oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.
Emilia Błachnio
Zapraszamy do galerii zdjęć

ROZBUDOWA PRZEDSZKOLA
Wraz z początkiem roku przedszkolnego 2012/2013 Przedsiębiorstwo Budowlane Budex z Otwocka rozpoczęło realizację rozbudowy Naszego Przedszkola. Zapraszamy do śledzenia przebiegu tej inwestycji poprzez oglądanie zdjęć z budowy.
Zapraszamy do galerii zdjęć

SPRZĄTANIE ŚWIATA
Jak co roku Nasze przedszkole włączyło sie do akcji Sprzątania świata.Smerfy i Muchomorki dzielnie sprzątały las przy ul. A. Mickiewicza. Niestety każdego roku rośnie nasze rozczarowanie w związku z nagannym zachowaniem ludzi. Co roku nie tylko poprzez tę akcję, ale również inne poszerzamy świadomość ekologiczną dzici, ich rodziców. W mediach także poruszane są często tematy zwiazane z zaśmiecaniem lasów i skutkami tegoż zaśmaiecenia. Mimo to postawa niektórych mieszkańców Naszej Gminy nie zmienia się. Lasy tuż obok naszych domów są ciągle zaśmiecane. A ilość śmieci rośnie z roku na rok. Na szczęście co roku możemy włączać się do upiększenia naszej okolicy. Bardzo dziękujemy dzieciom za trud włożony w wysprzątanie lasu.
Zapraszamy do galerii zdjęć